Smugi, zabrudzenia na szybce reflektora

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Michal »

kondzio pisze:Michal, zdejmowałes zderzak do tego zabiegu?
Tzn ja nie czyscilem w srodku bo smugi sa tam tylko w rogach wiec sobie darowałem
aczkolwiek zderzak sciagałem ale w innym celu i to chyba juz 3 razy :) (dorabialem dolne mocowanie reflektora )i teraz musiałem kupic nowe szyny boczne do niego bo są wyrobione.

jak chesz sciagac szkolo to trzeba by zdjac zderzak

kaes

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2008, 21:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: kaes »

Michal pisze:Ja też robiłem z wierzchu pastą użyłem Pasty woskowej lekkościernej
a klosze istotnie sa sciagane trzymaja sie na zatrzaskach a pomiedzy jest gumowa uszczelka

Efekt po czyszczeniu jest świetny
Nie trzymają się na zadnym kleju? tylko uszczelka i zatrzaski?

Seweryn82

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 26 kwie 2008, 2:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Seweryn82 »

Zgadza się. Pasta Tempo ta do renowacji lakieru samochodowego, czyli lekko ścierna. Kloszy nie ściągałem choć będę musiał bo mam trochę kurzu w środku.

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Michal »

na moje oko tam nie ma nic poza uszczelką i zatrzaskiem ale moj reflektor był zmieniany przez poprzedniego własciciela zreszta wystarczy ze podwazysz od góry i bedziesz wiedział czy tam sie cos lepi czy nie

cinekvip

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 19 lis 2007, 20:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: cinekvip »

Seweryn82 pisze:Witam. Po pierwsze Klosze w Astrze są ściągane, a po drugie to ja ostatnio robiłem polerkę moich kloszy pastą tempo bo były już matowe. Efekt bardzo dobry. Znajomy ostatnio mi powiedział, że w celu regeneracji kloszy maluje je się lakierem bezbarwnym, ale trzeba mieć wprawę w malowaniu, on jest akurat lakiernikiem. U mnie pasta Tempo dała radę.
strasznie mnie zaciekawilo lakierowanie kloszy lakierem bezbarwnym. tego jeszcze nie slyszalem. wydaje mi sie ze to nie ma najmniejszego sesnu.
ja czyscilem swoje tak:( efekt piorunujacy :lol: )
- na poczatku srodek- nalalem wody wymieszanej z proszkiem karcher , troche trzachalem troche dlubalem pedzelkiem. i znowu trzachalem. pozniej pukalem woda i rozcienczonym plynek do mycia szyb. syf lecial ze poezja
- a zwierzchu to zmatowac klosz papierem 2000-2500 i pozniej wypolerowac, ja to robilem farecla 3g. o pascie tempo to czytalem duuuzo nieprzyjemnych rzeczy.

klosze sa wklejane na klej. lepiej ich nie rozbierac. ciezko zdjac- trzeba podgrzewac klej opalarka, ewentualnie suszarka schodzi ciezko.

Gość

#16

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Michal pisze:
kondzio pisze:Michal, zdejmowałes zderzak do tego zabiegu?
Tzn ja nie czyscilem w srodku bo smugi sa tam tylko w rogach wiec sobie darowałem
aczkolwiek zderzak sciagałem ale w innym celu i to chyba juz 3 razy :) (dorabialem dolne mocowanie reflektora )i teraz musiałem kupic nowe szyny boczne do niego bo są wyrobione.

jak chesz sciagac szkolo to trzeba by zdjac zderzak
Te [External Link Removed for Guests] u mnie też są wyrobione i są na nity przymocowane, kurcze nie mam urządzenia do nitowania. Da się później je na śruby przykręcić??

Seweryn82

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 26 kwie 2008, 2:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Seweryn82 »

Lakierowanie to tylko pomysł zasłyszany, ale jak się coś dowiem więcej o tym to napiszę. Kolego shadowmen jak możesz to napisz co złego słyszałeś o paście tempo?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Ja tam swoje lampy rozebralem (moja metoda hutniczą) i szybke od srodka przetarlem szmatka z mikrofibry nasaczona benzyna ekstrakcyjna- ni ejest to srodek mocno agresywny by uszkodzic szklo( zbielić) a pieknie rozpuszcza brud. Jak to przetarlem to niedowierzalem ze takie to czarne to bylo. Szmatka poprostu byla czarna po tej operacji. Skladanie lampy tez metoda hutnicza( do piekarnika i na 180 stopni. Za jednym zamachem pozbylem sie brudu( byly takie jakby pajączki) oraz uszczelniły sie lampy tak ze nie ma absolutnie pary wodnej nawet po najwiekszej nawalnicy i jezdzie kilkugodzinnej. Bardzo polecam ta metode. Dodam jeszcze ze wycieralem jeszcze klosze od wewnatrz w kuzyna alhambrze i tez byl syf straszny.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

cinekvip

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 19 lis 2007, 20:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: cinekvip »

wesoł pisze:Za jednym zamachem pozbylem sie brudu( byly takie jakby pajączki) .
o jakie chodzi ci pajaczki?? bo moje szklo ostatnio dostalo pilka do nogi i sie zrobil taki pajaczek w rogu. ale pewnie to nie o takiego pajaczka chodzi :/

ODPOWIEDZ