przegub czy łożysko ???moze ktos pomoze ...........

Lukasek

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 25 gru 2007, 13:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontakt:

przegub czy łożysko ???moze ktos pomoze ...........

#1

Nieprzeczytany post autor: Lukasek »

ostatnio zauwazylem ze podczas skretu w lewa strone w prawym kole cos zaczyna "pstrykac "
, "trzeć" nie wiem jak to nazwac , w czasie jazdy na wprost wszystko jest ok. podczas ruszanie tez nic nie slychac , przy skrecie w prawo ok. ,, wiec co to moze byc :?: :?: przegub, poloska :?: lozysko :?: moze ktos mial podobny przypadek :| (nie widac tez zadnych wyciekow :!:

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

przegub, bo jakby lozysko to caly czas by szumialo

Mariusz.b86

Astro-maniak
Posty: 353
Rejestracja: 28 gru 2007, 11:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Mariusz.b86 »

Według mnie to jak coś z tych 2 rzeczy to przegub tak jak napisał marcinpsk, ale możesz jeszcze sprawdzić końcówki bo może to być wina wybitej końcówki.
!BYŁA!Astra F Hatchback 2/3D 1.4 #[C14NZ]#

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

dodaj gazu i jak się nasili to pewnie przegubik.
chyba już gdzieś to raz pisałem......))))))))

mAuZeR

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 04 paź 2007, 22:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mAuZeR »

ja mialem na poczatku tak samo jak kolega ze tylko na skreconych koach :) a po pewnym czasie i na prostych i zawsze chuczalo i okazalo sie ze musze zmieniac cala piaste :(
[External Link Removed for Guests]

adams

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:22
Imię: Adams
Auto: ASTRA G
Silnik: Y17DT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: adams »

Panowie a ja mam taki problem ze caly czas mi buczy, wyje i czuc drgania na podlodze. Opony wykluczone. Wstawilem alu z dobrymi oponami i to samo. prawa piasta zmieniona na SKF. Sytuacja sie uspokaja jak skrecam w prawo. Robi sie cisza i nic nie drzy, kurcze jak wychodze z zakretu i znowu prosta to wszystko znowu wraca do stanu poprzedniego czyli cholernego wycia ze radia nie slychac.... :evil:
Konfiguracja PC i ROUTERÓW - Neostrada, Netia, Chello, Aster, Multimedia 790-012-672

Ventura

ex-Staff
Posty: 1521
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:55
Imię: Adrian
Auto: Astra GSi '94
Silnik: c20xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Ventura »

podnies auto sobie na lewarku np i pokreć kołem. najpierw np prawe a potem lewe. Mysle ze to lozysko. Jak zakrecisz kołem to taki dzwiek rozpoznawalny bedzie jakby koło latało całe. Poznasz napewno :) Jak tak bedzie to łozysko.
Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Michal »

ja mam własnie auto w warsztacie efekt byl taki ze przy skrecie chrupalo cos najpierw bylo to tylko jak cofałem na skreconych kolach a potem juz przy prawie każdym skrecie.
Posypał sie przegub zewnętrzny po stronie kierowcy poporzez gównianą plastikowa osłone dostła sie woda i dokonała spustoszenia.

do 1.6 przegub jest tańszy niż do 1.7 cdti tak dla pocieszenia :)

astrasport03

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 14 gru 2008, 18:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: astrasport03 »

Witam,
Ja mialem podobny przypadek kolo huczalo gdy skrecalem w lewo po kilku dniach jak jechalem prosto tez zaczelo buczec az podloga sie trzesla i podobny odczucie jakby sie jechalo pociagiem, gdy skrecalem w lewo na rondzie np to czulem jakby samochod telepalo jakby byly krzywe felgi albo cos. Wiem ze to tragiczne odczucie bo sam to mialem i mi az zaczelo piszczec gdy wjechalem w jakas dziurke lub gdy skrecalem kola a jechalem powoli i tak dojechalem z holandii do polski srodkowej juz w takim stanie i po autosradzie po 150 km.h i wytrzymalo, i wiesz co sie okazalo wymienilem LOZYSKO przednie od strony kierowcy i jest cichutko i przyjemnie, wez na lewarek auto i przekrec kolem i dotknij amortyzatora jesli sie trzesie i to dosyc bardzo to to na 99 % lozysko,,,, radze ci wymienic lozysko z piasta po prostu u mnie bynajmniej tak bylo, a zrobilem w polsce bo w holandii chcieli 300 euro plus robocizna, w pl 300 zl z robocizna :):):):):):):

ODPOWIEDZ