rozrzad - podzespoly -jakosc

davidof

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 03 lut 2008, 13:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

rozrzad - podzespoly -jakosc

#1

Nieprzeczytany post autor: davidof »

witam. zamieirzam wymienic rozrzad, chce kupic takowy na aukcjach i sklepach internetowych, czy mozeczcie napisac jakie sa dobre paski, rolki, napinacze itp a jakie nie.

[ Dodano: 2008-02-13, 11:10 ]
znalazlem taki w necie, co sadzicie o nim?

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Ja jeżeli chodzi o paski kupuje tylko i wyłącznie Gates-a, a jeżeli chodzi o rolki tylko i wyłącznie SKF. Na tym nigdy nie oszczędzam zbyt droga konsekwencja w przypadku uszkodzeń.

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dikser »

zgadzam sie z przedmówca.weź nr.znizki,jedź do intercarsu i tam ci dobiora dobre cześci ;)
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

davidof

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 03 lut 2008, 13:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: davidof »

a co sadzicie o paskach Dayco? moj znajomy mechanik mowil ze sa bardzo dore a nawet najlepsze.

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: dikser »

jest wiele pasków,ale to jest tylko tworzywo,wiec nawet pasek bosha moze sie rozsypac przedwczesnie.kazdy mechanik przynalezy do jakiejs hurtowni z której bierze dane czesci i mozliwe ze hurtownia z której bieze cześci twój mechanik nie mam jakichs tam cześci i dlatego poleca ci pasek Dayco,ale to tylko chipoteza.nie bede ci doradzał,powiem ci tylko tyle ze u mnie tez chodzi pasek Gates-a i nie mam z nim problemów,tak samo jeszcze w dwóch samochodach firmowych u mojego ojca.jedynie pompa mi troszke przpuszcza,ale zmienie ja razem z calym rozrzadem :>
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Ja bym sie tam nie zastanawiał nad Dayco poprostu jak nie masz pewności to bierz Gates-a i po sprawie. Nie twierdze że Dayco jest zły. Poprostu nie znam tej firmy i moi znajomi wszyscy jak jedno powiedzą gates i tylko gates.
PS
No chyba, że juz masz ten pasek a teraz sprawdzasz czy ktoś ma z nim jakieś doświadczenie.

SmookeR

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 30 wrz 2007, 10:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kg
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: SmookeR »

Wydaje mi się , że gość coś zwija 1.7 dti ma 1 rolke prowadzącą i 2 napinające. On proponuje rozrządy do diesla zwykłego tak mi się wydaje. ,,CONTITECH jest dostawcą części na pierwszy montaż (montaż fabryczny), a EGON VON RUVILLE w swoich pudełkach ma dokładnie to samo co SKF lub OPEL czyli INA.'' Polecam ci tego osobnika z alllegro kupiłem rozrząd u niego i jestem 100% zadowolony oto numer 0691 92 66 90.

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: art »

Podpisuje sie pod tym! Jak pasek to Contitech a reszta to Ruville czyli INA. :lol: Dokładnie to co idzie na pierwszy montaż, po co poprawiać niemieckich inżynierów. :lol:
Astra G 1.6 16V Caravan

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

A ja mam takie pytanko jedno...bo mnie czeka w tym roku prawdopodobnie zrobienie rozrządu... ale nie mam pojęcia jakiej są to wysokości koszty...

Jak kupilam samochod to właściciel stwierdził, że rozrząd jest do zrobienia za 10 tyś km. jak na razie cudem jakims wyjeździłam 300 km, ale w wakacje z przymusu bede jezdzila duuuzo i obawiam sie, ze jednak trafi mnie to w tym roku... a niestety w czerwcu mam do zaplacenia rate ubezpieczenia ponad 1500 wiec wole wiedziec ile mnie jeszcze kopnie w tym roku :(

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: hoses »

pimpidimpi, niestety nikt nie wie jaki masz silnik pod maską :)
Uzupełnij to w profilu wtedy będzie zawsze na wierzchu.
PS
Jeżeli chodzi o rozrząd w benzynie to za części około 300zł. Robocizna w miojej okolicy 100zł. Oczywiści mówie tylko o rozrządzie.

ODPOWIEDZ