Astra 2 1.7 DTL - Brak mocy - Jedzie jakby miała polowe mocy

dudnej

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 mar 2008, 20:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: dudnej »

hedrox pisze:Moi koledzy podpowiedzieli mi by przy braku ciagu, wymienić wszystkie filtry, i dopiero jak to nie da efektu skontrolować Zawór turbiny EGR i ewentualnie przeplywomierz... Dopiero bede to robił więc nie wiem czy to da jakiś efekt.. Napisze jeszcze posta po "naprawach"..
Napisz koniecznie. Szkoda, ze kolega z pierwszego posta nie napisal co zamulalo jego autko.
Ja walcze tez z brakiem mocy, moj nie chce jechac wiecej jak 145km/h a pomysłow juz nie mam co do przyczyny. Check sie nie pali. Na trzecim biegu przy 3000obr. mam 70km/h a powinno byc chyba lepiej jak na 17DTL.

Gość

#12

Nieprzeczytany post autor: Gość »

hej
dosłownie w zeszłym tygodniu zabrałem się za to
i usunąłem przyczynę i auto jest już ok jeździ i pali mniej po prostu rewelka i żadnego check engine :) a wiec:
sprawdziłem elektrozawór który steruje turbina(elektryk to sprawdzał) i zamontował nowy inny i nic wiec zacząłem szukać przyczyn w turbinie ze coś nie tak. zawiozłem do serwisu auto aby zdiagnozowali co z ta turbina jest i czy jest sens ja wyciągać i dawać do regeneracji i co się okazało turbinka ok zero luzu i w największym pożądku ale za to miałem bałagan z podciśnieniami wogóle nie dochodzilo ciśnienie na sterowanie tym elektrozaworem co wcześniej ze komo elektryk sprawdzal. problem byl w tym ze kilka podcisniej wchodzi w jakis rozgaleznik co ma rozne srednice wewnetrze i poprostu tam gdize niebylo potrzeby duzego cisniena bylo duze a tam gdize powinno byc duze bylo male. a na turbine musza byc szybkie reakcje i to ponoc tyle
pozamienial mi to mechanik i posprawdzal do konca wszystko i juz jest ok auto nie z tej ziemi
kosztowalo mnie to 200zl ale oplacalo sie no niedodajac elektryka 50 zl :(

powodzenia i niepoddawaj sie jedz do jakeigos serwisu

lehoo

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 02 maja 2008, 20:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ciał
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: lehoo »

Dzafi pisze: to nie jest bolid sportowy te silniczki tak mają
tez tak sobie mowilem az w koncu padl mi licznik(pojawily sie poziome kreski) i podjechalem na kompa zbadac auto, okazalo sie ze oprocz innych malo istotnych bledow mam padniety przeplywomierz, predkosc max z jaka jechalem kolo 150km/h, przyspiesza slabo ponad 20 s do setki diagnostyk stwierdzil ze ma 20-30% mocy bo daje za malo powietrza. Samochod nie kopci turbo jest w dobrym stanie.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ