Astra 2 1.7 DTL - Brak mocy - Jedzie jakby miała polowe mocy

arqs

Astra 2 1.7 DTL - Brak mocy - Jedzie jakby miała polowe mocy

#1

Nieprzeczytany post autor: arqs »

Co sie moglo Panowie stac ? Mial ktos podobny problem ? Auto odpala idealnie, ale jest bardzo słąbe, jak się wcisnie gaz do podlogi to i tak nic nie zmienia, przyśpiesza jakby miało o polowe mocy mniej :?

paljus

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2008, 15:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: B-B
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: paljus »

Też tak miałem, wmoim przypadku był to zabrudzony zawór EGR

Dzafi

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 sty 2008, 15:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Dzafi »

Arqs słuchaj to nie jest bolid sportowy te silniczki tak mają. Tzn dokładniej byś opisał co sie dzieje? Jaką osiągasz prędkość maksymalną? Sprawdzałeś turbinę czy w ogóle działa? Dymi?
Rzeczywistość! Trzeba walczyć!

arqs

#4

Nieprzeczytany post autor: arqs »

Wiem , ze to ogolnie jest slabe, ale w tym przypadku jest tak , ze na dwojce czy trojce jak sie przyspiesza to ledwo co do przodu jedzie, a gaz w podloge wcisniety, autentycznie jakby mial z 20 czy 30km a nie 75 :!: Najlepsze jest to , ze silnik pracuje idealnie, nie szarpie, nie kopci, rano pali na dotyk, tylko z tą mocą, a max predkosc to jakies 70-80, wiecej nie pojedzie bo nie ma sily.

Disiaj postawilem ja na warsztat i sprawdzają po kolei, zobaczymy co z tego wyjdzie, macie jakies pomysły ? :roll:

[ Dodano: 2008-02-25, 19:22 ]
paljus pisze:Też tak miałem, wmoim przypadku był to zabrudzony zawór EGR
Ten zawor egr gdzie jest umieszczony ? Dzis na warsztat postawilem ją , pewnie będą o nim wiedzieć ? Mam tylko jutro podrzucic im przeplywomierz na podmianke, bo ponoć tez moze byc wina przeplywki :shock:

Dzafi

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 sty 2008, 15:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Dzafi »

Może to być faktycznie wina przepływomierza ale nie koniecznie, chociaż przepływka możę się zwalić też w różny sposób. Może to być też wina zaworu podciśnienia turbiny który nie trzyma ciśnienia, auto wtedy też normalnie się prawuje pali nie kopci ale nie ma siły. Po za tym w dtl oplowski 1.7 EGR jest mało skomplikowany. Po za tym co do turbiny to w ogóle ona działa?? Może stanęła? Puchnie CI przewód turbo po przegazowaniu?? Najlepiej zatrudnić jakiegoś pomocnika i wtedy sprawdzić. A co do Egr znajduje się za głowicą po prawej stronie jak patrzysz od przodu silnika.
Rzeczywistość! Trzeba walczyć!

arqs

#6

Nieprzeczytany post autor: arqs »

Dalem ja do mechanika, ktory ma łeb na karku, jutro rano tylko do niego zadzwonie i podpowiem co tu pisaliscie o tym zaworze egr, ponoc turbo sprawdzil na samym poczatku i jest dobre, nawet zadne bledy nie wyskakuja po podlaczeniu kompa.
Zostala tylko ta przeplywka i ten zawor egr...

Dzafi

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 sty 2008, 15:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Dzafi »

Daj znać bo jestem ciekawy.
Rzeczywistość! Trzeba walczyć!

Awatar użytkownika
hedrox

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2008, 8:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: hedrox »

Mam coś podobnego... 1 i 2-ka totalny brak ciągu.. zupełnie jakby dopiero na 3-ce przy 3000 obr zaczynała pracować turbina, choć na niższych jest słyszalna.. Czy warto na taką diagnoze problemu jechać do ASO, ile +/- może takie badanie wynieść?
Prowadź z wyobraźnią.. Astre masz jedną. :D

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam
mam podobny problem tzn autko muli jak niema obrotow powyzej 2000 i niewiem czemu.
a jak leci sie ok 120-130 to zapala sie CE i to jest czujnik powietrza doladowanego blad P1125. wiecie panowie od czego mam sie zabrac i gdzie szukac przyczyny?? chcial bym miec autko sprawdne. mechanior mowil ze nic sei nei dzieje jak to tylko czujnik pow dol ale wiecie ze jak jest blad to blad i niema opcji ze nic on nierobi :)
czytalem wiele i piszecie o przeplywce ale czy napewno to jest to ??

Awatar użytkownika
hedrox

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2008, 8:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: hedrox »

Moi koledzy podpowiedzieli mi by przy braku ciagu, wymienić wszystkie filtry, i dopiero jak to nie da efektu skontrolować Zawór turbiny EGR i ewentualnie przeplywomierz... Dopiero bede to robił więc nie wiem czy to da jakiś efekt.. Napisze jeszcze posta po "naprawach"..
Prowadź z wyobraźnią.. Astre masz jedną. :D

ODPOWIEDZ