Z Astrą na wakacje :)

PiotrekAW

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 wrz 2007, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Z Astrą na wakacje :)

#1

Nieprzeczytany post autor: PiotrekAW »

Witam.Wiem,ze do wakacji jeszcze troche czasu,ale chciałbym Was zapytać na co warto zwrócić uwage w aucie,żeby nas nie zaskoczyło.Otóż podróż szykuje sie spora(mniej wiecej 3500 tys kilometrów w obydwie strony),na co trzeba popatrzyć?!Dodam tylko,że moja Asterka ma przejechane 112 tyś,do lipca myśle dobije do 117 tyś,przy przebiegu 103 tys,był wymieniany olej+kpl. filtrów,oraz cały rozrząd,razem z pompą wody,płyn do chłodnicy i hamulcowy

Pozdrawiam Piotr

MazoL

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2007, 17:48
Imię: Łukasz
Auto: Astra G
Silnik: Z16SE
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MazoL »

wymienic olej i filtry, sprawdzic hamulce, uklad kierowniczy i ogolnie dzialanie elektroniki w aucie :)
[External Link Removed for Guests]

Oki

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 28 lut 2008, 9:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Oki »

Poieram co napisał Mazol . Sprawdz akumlator i alternator czy ci ładuje, koło zapasowe oczywiście bo możesz kapcia złapać. Zabierz pasek klinowy bo może ci szczelić a wymiana nie jest trudna ( pasek około 30 zł ) i światła żeby cię smerfynie złapały he he tyle mogę ci doradzić
Asterka

MazoL

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2007, 17:48
Imię: Łukasz
Auto: Astra G
Silnik: Z16SE
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: MazoL »

poprostu wczesniejszy przeglad rejestracyjny :D lepiej dmuchac na zimne jadac taki kawal...
Jak to mowia "nieszczescia chodza parami" 8)

Pozdrawiam

kola

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 10 lis 2007, 22:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kola »

Najważniejsze to weź pasek klinowy i sprawdź czy prawidłowo działa włącznik wentylatora przy chłodnicy bo na pewno jedziesz latem i w razie korka na trasie, wentylator chłodnicy jest najważniejszy.Ja moją asterką robiłem trasę 3 tysiące kilometrów średnio co 2 tygodnie przez około 2 lata i zawsze dawała radę- tzn jeszcze daje radę i myślę twoja,młodsza od mojej(14 lat) tez Cię nie zawiedzie. :D

PiotrekAW

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 wrz 2007, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: PiotrekAW »

Fajnie,bardzo dziękuje za porady.Do tej pory męczyliśmy sie autokarami,czas dojechac własnym środkiem transportu.Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły niech pisze,dzieki

[ Dodano: 2008-03-02, 09:00 ]
A jeszcze mam pytanie do "kola",włącznik wentylatora to poprostu termostat tak?

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: dikser »

hmmmm.moim zdnaiem jak o nia dbasz i robisz wszystko na czas to nie powinna miec kłopotu z takim dystansem :roll: no ale tak jak koledzy mowili:olej,światła.koło zapasowe,pasek klinowy,czujnik wentylatora.myśle ze powinna iwecej kilometrow przeleciec ;) pozdrawiam
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

PiotrekAW

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 wrz 2007, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: PiotrekAW »

Dbać napewno dbam,zakupiłem ja jak miała przejechane 100 tys,udokumentowane z książka serwisową,ale odrazu tak ja wyzej napisałem,na pierwszy ogien poszedł olej+kpl filtrów,kompletny rozrząd razem z pompą wody,klocki tył bo były juz prawie zużyte i tyle,autko chodzi rewelacyjnie,naprawde jestem baardzo zadowolony.Napewno przed wyjazdem wymienie jeszcze raz olej z filtrami i raczej napewno dla świętego spokoju termostat tak jak wyżej piszecie,nie pomyślałem o tym.Nie sądze zeby był wymieniany,a z tego co sie orientuje to koszt rzędu 75 złotych,a spokojna głowa:)

MazoL

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2007, 17:48
Imię: Łukasz
Auto: Astra G
Silnik: Z16SE
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: MazoL »

wlacznik wentylatora to czujnik, ktory przy okreslonej temperaturze cieczy chodzacej wlacza wentylator aby ochlodzic plyn i utrzymac temp na odpowiednim poziomie. Jesli nie zadziala wentylator to w korku zacznie sie gotowac ciecz :D a to juz nie przelewki na trasie :)
[External Link Removed for Guests]

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: dikser »

zgadzam sie z przedmówca.a co do termostatu to po co go wymieniac jak chodzi dobrze??termostat sie wymienia jak cos jest nie tak lub wogóle padł ;)
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ