Wymiana sprzęgła

Snoopy

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice wawy
Kontakt:

Wymiana sprzęgła

#1

Nieprzeczytany post autor: Snoopy »

Po jakim przebiegu tak mniej wiecej wymienia sie sprzęgło?? Bo coś ostatnio u mnie zauważyłem jakiś niski poziom pedału sprzegła i tak coraz niżej zaczyna łapac. Przebieg 185000 Astra 2.0 DTI Czy to juz czas???


Mam jescze jedno pytanie czy przy wymianie sprzęgła i docisku trzeba też wymienić koło dwumasowe??? Strasznie duże koszty:(:(??
Moc jest bogiem, predkość nałogiem, nitro zabawą ,turbo podstawą ......

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

sprzęgło może paść już po kilkudziesięciu tysiącach, zależy często od stylu jazdy (przypalanko)
co do koła dwumasowego to nie wiem ale regenerują:

[External Link Removed for Guests]

i tu w moim rodzinnym mieście:

[External Link Removed for Guests]

regenerowanego sprzęgła zdecydowanie nie polecam a co do koła to nie wiem...niech się inni wypowiedzą:)))

MazoL

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2007, 17:48
Imię: Łukasz
Auto: Astra G
Silnik: Z16SE
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: MazoL »

Wymieniajac sprzeglo nie musisz wymieniac kola dwumasowego.
Co do przebiegu po jakim wymieniac sprzeglo to nie ma okreslonej zasady i reguly. Zalezy wszystko od tego jak jezdzisz. Sprzeglo po jakims czasie zaczyna sie "slizgac" i najczesciej to jest oznaka, aby dokladniej przyjrzec sie temu elementowi.

Dla przykladu w mojej Asi jest oryginalne sprzeglo, a jej przebieg to 118tys km. i nie zauwazylem oznak slizgania sie i jakichkolwiek problemow... Podjedz do specjalisty w tej dziedzinie niech on sie wypowie po przejechaniu sie i wyprobowaniu 8)

Jesli chodzi o koszty to jak poprzednik wspomnial nie warto regenerowac sprzegla, natomiast kolo dwumasowe jesli tego wymaga smialo mozna zregenerowac...
Koszt nowego sprzegla do astry (komplet) DTL to ok 500zl

Pozdrawiam
[External Link Removed for Guests]

Snoopy

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice wawy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Snoopy »

Czy wymieniał już ktośsprzęgło w Y20DTH proszęo jakieś konkretne dane czyli jaki rodzaj średnica koła i czy wymieniał od razu wysprzęglik i koło zamachowe, a apropo koła czy tam jest zwykłe czy to tzw. dwumasowe?? Prosze o jakies opinie i pomoc bo jak sie orjetowałem w serwiach ( nawet autoryzowanych) to kazdy mi mówi co innego ..
Moc jest bogiem, predkość nałogiem, nitro zabawą ,turbo podstawą ......

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Wymieniajac sprzeglo najczesciej wymienia sie tarcze, docisk i wysprzeglik ktory czesto pada w oplach. Zdecydowanie odradzam ta robote samemu bo dosc niedawno wymienialem to w moim aucie i zeszlo sie 3 dni ciezkiej pracy i rozkrecenia duzej czesci silnika zeby zrobic szczeline umozliwiajaca odkrecenie starego sprzegla, wysprzeglika i wyciagniecie tego oraz zamontowanie nowych elementow.

lukas_piotr

Astro-maniak
Posty: 138
Rejestracja: 17 lis 2007, 21:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: lukas_piotr »

Snoopy pisze:Czy wymieniał już ktośsprzęgło w Y20DTH proszęo jakieś konkretne dane czyli jaki rodzaj średnica koła i czy wymieniał od razu wysprzęglik i koło zamachowe, a apropo koła czy tam jest zwykłe czy to tzw. dwumasowe?? Prosze o jakies opinie i pomoc bo jak sie orjetowałem w serwiach ( nawet autoryzowanych) to kazdy mi mówi co innego ..
dwumasowe oczywiście :)

wysprzęglik jest razem z czymś tam i z tego co wiem nie da się wymienić oddzielnie :) także komplet.. :m

jakie masz masz objawy że chcesz się narazić na takie kosmiczne wydatki?
Hatori Hanso!

Snoopy

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice wawy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Snoopy »

Wedle wszelkich znalezionych informacji silnik Y20DTH miał montowaną skrzynie F23WR

Szukajac części znalazłem wykluczające sie informacje tzn. wysprzęgliki które pasuja do Y20DTH sa przeznaczone do skrzyń F 18 i F18+ a wysprzeglik pasujący do F23WR nie jest przewidziany do Y20DTH

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

CZY KTOś MADRY MOżE MI TO JAKOś WYTłUMACZYć I POWIEDZIEC JAK JEST W MOIM PZYPADKU
Moc jest bogiem, predkość nałogiem, nitro zabawą ,turbo podstawą ......

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Na obydwuch zdjeciach wysprzegliki ktore pokazane sa to sa identyczne wysprzegliki. roznica jest tylko to ze na jednym jest oslonka sprezyny z gumki zielonej. Pasuja te wysprzegliki na 100% do skrzyni F23 bo sam kupowalem ostatrnio od tego sklepu wysprzeglik do mojej astry i osobiscie montowalem w skrzyni F23 w moim aucie i pasowalo jak ulal.

lukas_piotr

Astro-maniak
Posty: 138
Rejestracja: 17 lis 2007, 21:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: lukas_piotr »

A możecie Panowie mi powiedzieć jak konkretnie objawia się uszkodzony wysprzęglik?
Hatori Hanso!

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

U mnie na poczatku jak sie sypal wysprzeglik to piszczalo strasznie te lozysko oporowe ktore jest na koncu wysprzeglika. Jak juz sie rozsypalo lizysko to rozwalil sie caly wysprzeglik i nie trzymal szczelnosci i plyn wyciekl i nie bylo sprzegla (tzn. pedal nie stawial zadnego oporu i nie dalo sie biegu wrzucic bo wysprzeglik nie naciskal na sloneczko przy docisku tarczy sprzeglowej). Pozatym jak sie sypie wysprzeglik to sprzeglo pozno moze brac albo za wczesnie.

ODPOWIEDZ