klocki i tarcze przód ate czy textar

Gość

klocki i tarcze przód ate czy textar

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

które z nich mozecie polecic....jezdzi ktos na takim zestawie??ewentualnie jakas inna propozycja

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Tarcze to nie wiem jakij firmy mam (wentylowane) ale klocki mam textara i jestem z nich zadowolony. Hamuje sie na nich dobrze. Po rozgrzaniu też w miarę dobrze zachowują. Nie piszczą i szybko się nie ścierają. Klocki mogę polecić, a tarcze nie wiem, ale ważne jest żeby były hartowane bo inaczej jak na rozgrzanych tarczach wjedziesz do wody a one nie były hartowane to się zwichrują i podczas hamowania będzie szarpać.

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

ja proponuję BREMBO MAX (nacinane) i do tego klocki TEXTAR... REWELKA!!!! Niezależnie od tego czy tarcze gorące, czy zimne, zawsze hamuje tak samo dobrze!! POLECAM... ale cena - 520zł z wymianą...

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

lesio822 pisze:Tarcze to nie wiem jakij firmy mam (wentylowane) ale klocki mam textara i jestem z nich zadowolony. Hamuje sie na nich dobrze. Po rozgrzaniu też w miarę dobrze zachowują. Nie piszczą i szybko się nie ścierają. Klocki mogę polecić, a tarcze nie wiem, ale ważne jest żeby były hartowane bo inaczej jak na rozgrzanych tarczach wjedziesz do wody a one nie były hartowane to się zwichrują i podczas hamowania będzie szarpać.

no ja wogole nie wiem co mam wsadzone, ale mam strasznie gabczaste te hamulce a jak je juz rozgrzeje to skutecznosc hamowania jest tragiczna i dlatego wole dołozyc i kupic cos dobrego, co do brembo mam ostatnio mieszane uczucia nawet sam mechanik powiedział ze odkad sa robione w polsce to jakosc spadła wiec nie wiem....myslałem tez nad gładkimi brembo + klocek textar

MazoL

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2007, 17:48
Imię: Łukasz
Auto: Astra G
Silnik: Z16SE
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: MazoL »

Nie wiem co Ci polecic, ale nie polecam klockow MINTEX czy jakos tak :) lubia piszczec...
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

marcinknurow pisze:no ja wogole nie wiem co mam wsadzone, ale mam strasznie gabczaste te hamulce a jak je juz rozgrzeje to skutecznosc hamowania jest tragiczna i dlatego wole dołozyc i kupic cos dobrego, co do brembo mam ostatnio mieszane uczucia nawet sam mechanik powiedział ze odkad sa robione w polsce to jakosc spadła wiec nie wiem....myslałem tez nad gładkimi brembo + klocek textar
a moze masz zapowietrzone te hamulce a nawet tego nie sprawdzales. Zacznij od tylnego prawwego kola potem lewy tyl, prawy przod ilewy przod. Moze tez pompka hamulcowa juz troszke przepuszcza i tez beda slabe hamulce.

Jesli ma cos polecic to ATE tarcze i klocki. Dobre tez sa oczewiscie lucasa, texara, griny tez ale moga spalic tarcze( za dobre sa). Brembo ponoc sie popsulo ale to tez moze zalezec od tego z jakimi klockami ktos stosował. Ja tam mam wcale nie najlepszej marki bo delphi ale w komplecie i tak kupilem auto, przejechalem na nich35 tys i klocki nawet do polowy nie dojechaly jeszcze a tarcze sa idealnie rowne.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

kaczy

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 18 wrz 2007, 17:45
Imię: Radek
Auto: Astra BT / KIA Ceed
Silnik: Z20LET/CRDI/250/R660
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Zamość

#7

Nieprzeczytany post autor: kaczy »

Ja mam cały zestaw ATE i jestem z nich zadowolony, co do brembo to słyszałem, czytałem, że to jest kaszana.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Chyba bede sie powtarzal ale powiem ze kuzyn w golfie 4 zalozyl brembo i sie pokrzywily teraz w alhambrze ma ATE i jak narazie OK.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Michal »

brembo w porzednim aucie 2x reklamowałem zminilęm na nijeakie SBS i było dobrze
do Asi czekają n awymiane tarcze ATE Power disck i Ferodo Premiery zobaczym jak to bedzie dizłać. Teraz ma seryjne tarcze + kolcki Remsa (z takimi kupiłem) są twarde bardzo

BoLo

Astro-maniak
Posty: 524
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: BoLo »

marcinknurow, Textar jest bardzo dobry. Ja mam ferrodo premium sport na przodzie a tarcze brembo max i jest mega :):
:):) Bezwględna w czynie jest tylko Maszyna :):)

ODPOWIEDZ