Czy warto kupic Astra II G 1.6 16V sport (3d)

hans7

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: hans7 »

16czarny16 pisze:Co 60 tysięcy ale kolejne paski, pierwszy pasek wymienia sie wg ksiązki po 120 tys, ale bezpiecznie jest to robione po 90, zajrzyj do ksiązki gwarancyjnej ( jeśli takowa posiadasz )
Opel po kilku latach produkcji z powodu licznych awari rozrządu wycofał sie z tego i profilaktycznie zalecił wymiane paska właśnie po przebiegu 60 tys km u mnie w oryginalnej niemieckiej książce pomimo wpisu że po 120 tys wpisana i wbita jest wymiana na przeglądzie przy przebiegu 62,500 km, ja po kupnie i tak wymieniłem cały rozrząd przy przebiegu 103 tys, lepiej chuchać na zimne w końcu czas też robi swoje pomomo niskiego przebiegu

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Z tego co mi wiadomo opel zaleca wymiane rozrzadu co 120 tys km w silnikach 8smiozaworowych z jednym walkiem rozrzadu a w takich z dwoma czyli popularnych szestnastkach wymiana zalecana jest co 60 tys km. Bylem dzisiaj w serwisie i odrazu zapytalem sie w tej sprawie.

eon

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2008, 9:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: eon »

Silniki 16V co 60 tys. km - to prawda !
Łudziłem się że dłużej pociągnie ale po 62 tys. zaczęły sie mi wydobywać dziwne dźwięki z okolic rozrządu i postanowiłem wymienić...i dobrze że to zrobiłem, okazało się że pompa oraz rolka napinająca i prowadząca - całkiem zużyte :/
pozdro !
EON

ODPOWIEDZ