Astra G Di odpala ale przygasa i strasznie dymi :(

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#11

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

A ja mam od niedawno Astre DTI 2.0 i zauwazylem ze jak postoi (najczesniej do 2 dnia) i autko jest zimne to przy odpaleniu w wydechu zaczyna mi bardzo dym bialy leciec i to spora chmura bialego dymu. Silnik w tym momencie troche nierowno pracuje dgrajac nienormalnie. Niewiem zupelnie co to za objaw i co z tym zrobic. Moze ktos z was mial podobny przypadek. Jak autko jest cieple czy nastepnym razem za chwile odpale niemam tego objawu..

Gość

#12

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Przemmekk81 pisze:A ja mam od niedawno Astre DTI 2.0 i zauwazylem ze jak postoi (najczesniej do 2 dnia) i autko jest zimne to przy odpaleniu w wydechu zaczyna mi bardzo dym bialy leciec i to spora chmura bialego dymu. Silnik w tym momencie troche nierowno pracuje dgrajac nienormalnie. Niewiem zupelnie co to za objaw i co z tym zrobic. Moze ktos z was mial podobny przypadek. Jak autko jest cieple czy nastepnym razem za chwile odpale niemam tego objawu..
mam bardzo podobny problem z 1.7 dti
niezaleznie od temperatury, obr czy predkosci silnik dziala idealnie lub:
brak mocy
bardzo glosna praca silnika ale tylko na wyzszych obrotach
czasami zadymi na bialo.
jakies sugestie ???
pozdr
FanTa

ice

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 09 mar 2008, 18:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: ice »

Przemmekk81, filtr paliwa masz regularnie wymieniany :?: moze układ paliwa masz zapowietrzony :?:
ASTRA albo ASTRA, albo nic...
[External Link Removed for Guests]
Moja Asterka [External Link Removed for Guests]

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#14

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

Niedawno te autko ma we własnych rekach wiec chyba zaczne od wymiany filtru paliwa.. Mam takie objawy jak auto postoji juz ok 4-5 h i przy pierszym odpaleniu. Pozniej jezdzac gaszac i odpalajac nie mam zadnych zastrzezen..

ice

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 09 mar 2008, 18:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: ice »

Przemmekk81, moze byc parę mozliwości :/ moze byc pompa która czesto pada, mozesz miec egr zabrudzony, układ zapowietrzony, filtr brudny choc miałem podobne problemy jak wczesniej mogłes poczytac no i wyszła wtyczka z przepływki a komp ciagle pokazywał egr :/ filtr jest tani i sam sobie go mozesz latwo wymienic :m
ASTRA albo ASTRA, albo nic...
[External Link Removed for Guests]
Moja Asterka [External Link Removed for Guests]

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#16

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

od filtra zaczne. Raczej niespodziwam sie zeby to byla pompa paliwa bo pewnie mialbym problemy podczas jazdy a to jest tylko po rozruchu. Autko dostaje lekkich wibracji razem z kierownica. Takie mam objawy. A odnosnie zapowietrzenia gdzie bys radzil zajrzec?

ice

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 09 mar 2008, 18:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: ice »

Przemmekk81, a mam jeszcze pytanie często dopuszczasz do rezerwy i jezdisz na małej ilosci paliwa :?: mi kazali odpowietrzyć układ tez nie wiedziałem gdzie mam zacząć wymieniłem filtr dalej sie to działo wiec powiedziano mi ze układ nie był zapowietrzony :) jak bedziesz wymieniał go po włozeniu nowego zalej do pełna pojemnik z filtrem zakręc kopułke ale nie na maxa bo to tez powoduje problemy :/ odpal asterke i trzymaj tak przez poł min na 2 tys obrotów układ sam sie odpowietrzy :mrgreen:
ASTRA albo ASTRA, albo nic...
[External Link Removed for Guests]
Moja Asterka [External Link Removed for Guests]

Gość

#18

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Tak czytam wasze posty i próbuje dostosowac to do mojego przypadku ?
pytanko ?? jak dostac sie do tego korka spóstowego w filtrze paliwa ??
czy jak bede wymienial w/w filtr to da sie zalac go paliwem z przewodów czy muszę mieć paliwo osobno ?? czy ten korek jest plastikowy czy moge uzyc jakiejs zabki ??

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#19

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

wiesz dopuszczalem ze 3 razy do zapalenia lampki.. w celu pomiaru spalania po czym od razu tankowalem. Przypuszczam od zapalenia lampki jest w baku jeszcze z 5-7l paliwa. Ale ost jezdzilem na pelnym zalanym baku 60l i tez mialem takie efekty. I nie jest to tez wplyw jakiegos zlego paliwa bo zalewalem bardzo dobre.. Choc tak kojarze ze po wymianie oleju zaczelo mi sie cos takiego dziac Ale to raczej zbieg okolicznosci.. Jedno jest pewne filtr paliwa zmienie bo to wydatek zaden a z tego co czytam w ksiazce Astra sam naprawiam, zalecana jest wymaina filtra co 2 lata i 30 tys km;) Po łikendzie tym sie zajme;) Mowisz ze po wlozeniu filtra zalac go ropa? Sprobowalem takiej magicznej sztuczki zgasic silnik troche na obrotach;) zoabczymy jutro;) Korek spustowy z tego co widze w ksiazce powinien byc od spodu obudowy filtru. Mozna tez odwadniac filtr przez ten korek

ice

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 09 mar 2008, 18:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: ice »

fanta, szczerze to nie wiem jak jest w 1,7 :/ mówimy o 2,0 Di ale zerkne do znajomego i Ci odpisze :m

[ Dodano: 2008-04-13, 00:14 ]
Przemmekk81, ja wymieniam filtr co 10 tys koszty małe :m czym częściej tym lepiej :m daj znac jak wymienisz filtr :m
ASTRA albo ASTRA, albo nic...
[External Link Removed for Guests]
Moja Asterka [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ