Co sądzicie o zmianie: PółSYNTETYK na SYNTETYK !

Usunięty użytkownik 3235

#11

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Większość Ecoteców ma spore zużycie oleju.

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Mój nie nie należy do większości :)
Ale twoje spostrzeżenie również jest przestrogą.

Usunięty użytkownik 3235

#13

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Co by nie powiedział to i tak ostateczna decyzja należy do kolegi eon...

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Mnie również zastanawia, dlaczego chcesz zmienić rodzaj oleju? Co Ci przeszkadza ten, który masz?
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Panowie, 7 lat pracowałem w dziale handlowym firmy ... produkującej oleje silnikowe ( i to nie byle jaki, ale marki nie zdradzę ) 5w/40 a 10w/40 różni się tym co piwo w puszce od piwa w butelce ( inny smak ale skład ten sam ) dopiero olej 0w / 30 jest olejem ze specjalnymi uszlachetniaczami, a dwa poprzednie można zmieniać dowolnie. Proszę o podanie producenta aut w europie, który stasuje do nowego silnika olej syntetyczny!!!, bo bardzo to ciekawe co piszecie. Jeśli pilnujesz zmiany oleju w terminie i stosujesz dobre oleje to zmiana przy Twoim przebiegu z półsyntetyka na syntetyk ( ale nie 0w/30 ) jest mozliwa i gwarantuje Ci że napewno nie zaszkodzisz tym, Pozdrawiam wszystkich niedowarków i wychowanych na przysłowiach babć i zasadach wójka Zdziśka mechanika :)

Awatar użytkownika
axid

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 30 mar 2008, 19:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: universe
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: axid »

Podczepię się z podobnym pytaniem, bo chyba nie ma sensu zakładac nowego tematu.

Mam Astrę G Sportive z 2.0 DTL (1999r. ok 160k km) dopiero co sprowadzoną z Belgii. Nie udało mi się jednak ustalić jaki olej ma w środku, jest jakiś sposób żeby się tego dowiedzieć ? Zakładając że sie nie da, powiedzcie proszę jaki najlepiej wybrać olej ? Wydaje mi sie że syntetyk, ale słabo się znam i nie wiem który konkretnie.

Koji

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 17 mar 2008, 18:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Koji »

jak Ci chla olej silnik to lej mineralny :D bo szkoda syntetyka :D
We can do everything
We will make it

kaes

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2008, 21:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: kaes »

axid pisze:Podczepię się z podobnym pytaniem, bo chyba nie ma sensu zakładac nowego tematu.

Mam Astrę G Sportive z 2.0 DTL (1999r. ok 160k km) dopiero co sprowadzoną z Belgii. Nie udało mi się jednak ustalić jaki olej ma w środku, jest jakiś sposób żeby się tego dowiedzieć ? Zakładając że sie nie da, powiedzcie proszę jaki najlepiej wybrać olej ? Wydaje mi sie że syntetyk, ale słabo się znam i nie wiem który konkretnie.

Mało prawdopodobne aby wlany byl mineralny w belgii bo to przeciez morderstwo turbiny i wątpie zeby ktos byl taki głupi zwlaszcza w belgii gdzie raczej nie oszczedza sie na takich rzeczach. Zalej półsyntetykiem 10W40

eon

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2008, 9:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: eon »

Znalazłem coś takiego na co mógłbym zmienić z półsyntetyka"

olej GM 5W 30 super synthetic
opis z aukcji :
"Przedmiot aukcji jest syntetyczny olej silnikowy firmy Opel, typu LONGLIFE (w samochodach z systemem ECOService-Flex wytrzymuje do 50 000 km). W zestawie 4L oleju (2x2L), bardzo wysokiej klasy (API SL/CF, ACEA: A3, B3, B4) przeznaczony zarówno do silników benzynowych jak i diesla.
Fabrycznie nowe silniki Opla zalewane są olejem o klasach GM-LL-A-025 lub GM-LL-B-025. Nasz olej spełnia obie wymienione klasy"

Czy szukać 5w40 ??
pozdro !
EON

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Klasy, normy itd. Powiem tak, ja miałem okazje porównywać fizycznie oleje Mobil S 10W/40 z olejem GM 10W/40. Wiele osób twierdziło i nadal twierdzi, że to są te same oleje (ten sam producent). Ja twierdze co innego bo oba oleje różnią się kolorem, dźwiękiem silnika podczas pracy i ceną.
PS
Jak już chcesz zalewać syntetykiem to nie szukaj oszczędności na jego cenie.

ODPOWIEDZ