Konserwacja opon..?

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Konserwacja opon..?

#1

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

Witam.

Mam pytanie odnośnie konserwacji (niedrogiej) opon. A mianowicie mój samochód zanim go kupiłem nie był garażowany i profil opon jest "zniszczony" przez słońce a bieżnik mam bardzo dobry jeszcze więc jeśli można w miarę wcześniej zareagować i jakoś je zkonserwować na profilu? Czy ktoś stosował jakieś nie drogie "detergenty" które wydłużyłyby ich żywotność i czy w ogóle jest sens??

Pozdrawiam

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

oczywiście... ja zaraz po zakupie opon zakonserwowałem je Płynem w piance lub sprayu - to zalezy...

Chodzi o środek konserwujący opony, na PRAWIE każdej stacji to znajdziesz :)

to jest chyba czernidło do opon z dodatkiem konserwującym. KOSZT około 20 zł 4 opony śmigasz i jest ok :) po uprzednim wymyciu opon

blowal

Astro-maniak
Posty: 888
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: blowal »

pawelg303 pisze:A mianowicie mój samochód zanim go kupiłem nie był garażowany i profil opon jest "zniszczony" przez słońce a bieżnik mam bardzo dobry
skoro profil jest zniszczony, to ile lat mają te oponki? i czy nie straciły swoich właściwości - wysokość bieżnika, to nie wszystko :idea:

znam osobę która jeździ już 9 rok :shock: na tych samych oponach :lol: , ale fakt faktem - jego bieżnik jest większy niż mój po jednym sezonie :mrgreen:
ciekawe kiedy zatrzyma się na mokrym po ostrym hamowaniu :lol:
:mrgreen: :mrgreen:

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

wysokość bieżnika, to nie wszystko
no właśnie, najważniejsze jest jak były przechowywane

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

Tzn te opony (Michelin) są od nowości (97') przebieg 120 tyś km z tym że zameniane są z zimówkami. Jak narazie ich stan jest dobry tylko nie wiem co bedzie za rok np i chce w pore zareagować. Te opony mogą trochę pojeździć bo Ojciec ma takie same i przebieg 220. tyś. a ich stan jest good.

JunioR, wielkie dzięki za informacje - zastosuje.

Pozdrawiam

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja powiem tak. 10 letnie opony to nie jest za dobry pomysł ale skoro już takowe masz i bieżnik jest ok to zakonserwuj je tak jak Junior opisał i ostrożnie sobie jeździj


ja miałem też takie stare opony i nawet były całkiem niezłe tylko że guma już była taka stara że opony piszczały na asfalcie na każdym zakręcie i przy każdej prędkości :D a też miały z 10 lat

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

Jak narazie nie ma kasy na nowe, a może później zakupi się alu.. ;)

Pozdro

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: zidan »

no i tu sie pewnie zdziwicie ale byłem wczoraj w zakladzie na ul sobieskiego w gdańsku i facet powiedzial mi zebym nie samrował tymi sprayami(tymi o ktorych pisał Junior) opon bo niektóre z nich pekają potem pod wpływem slonca. byłem bardzo zdziwiiony ale facet doradził mi cos jakby farbe do opon, do kupienia w sklepach z czesciami samochodowymi należy ją wymieszać i posmarować nią opony. nie zanm na chwile obecną nazwy ale jak pojade wyprostować felge to sie wtedy dowiem pozdr
[External Link Removed for Guests]

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

Jak ktoś ma jakieś info na temat tego specyfiku co mówił zidan, to proszę o podzielenei sie tą wiedzą.

Pozdrawiam

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Jak bym miał 10 letnie opony... to tak troche z klockiem jeździłbym... nie boisz sie że Ci strzeli ?? A wtedy to do śmiechu nie jest
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Zablokowany