czyszczenie wtrysków - czyli cudowne specyfiki :D

Gość

#31

Nieprzeczytany post autor: Gość »

biedny simson
rometowski dezamet po takiej dawce zaraz zdychał :P

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Zeby rozwiac watpliowsci to orazu podam ze tez bylem posiadaczem motorynki komarkow, ogarow. Podaje w silnikach naszej rodzimej produkcji instrukcja ekspolowatacji mowi zeby zalewac 1:33 a w simsonach jest 1:50.

Wracajac do tematu to ostatnio kupilem sobie olej do dwusowow i w sklepie kolega mi powiedzial ze najlepszy jaki maja( handlują tez skuterami) to olej ELFa. Ponoc nie syfi silnikow a niektore skutery sa strasznie wymagajace. Na innych olejach szybko zabrudzaja sie swiece i uklady wydechowe. Zalalem i oby to cos pomagalo. Koszt to 27 zl za 1L- ja wlalem 200ml na caly zbiornik.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Ja znowu słyszałem że posiadacze nowych diesli z pompo wtryskiwaczami leją mixol do baku tak około właśnie 200 ml więc jak im to nie szkodzi to starym tymbardziej
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

wizibi

#34

Nieprzeczytany post autor: wizibi »

Koledzy powiedzcie mi, znalazłam taką firmę w internecie, oferują czyszczenie wtrysków bez konieczności demontażu, i tu jest moje pytanie:
Zna ktoś tą firmę ?
Czy opłaca się za taką cenę oddać samochodzik.
Pozdrawiam !

[External Link Removed for Guests]

X17DTL

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 07 mar 2008, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: X17DTL »

A jak oni chca wyczyścić wtryski bez ich demontażu ? wleją ci jakis środek do baku przejadą sie 100km i skasują jak za zboże.
To sie wszystko demontuje czyści w płynach, w myjce ultradzwiękowej i najlepiej przy okazji reguluje.
[External Link Removed for Guests]

Adaś Astra

Astro-maniak
Posty: 250
Rejestracja: 04 paź 2007, 22:02
Imię: Adam
Auto: Ford
Silnik: BWY
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztynek

#36

Nieprzeczytany post autor: Adaś Astra »

nie wiem jak to jest doklatnie z tym mixolem, znajomy ma A6 2.5TDI i mechanik wręcz zalecił mu wlewanie 200-250ml mixolu na zbiornik paliwa, podobno nasza ropa jest za sucha i ma to wspomóc smarowanie pompy,wtrysków, ile w tym prawdy -niewiem, ale on twierdzi ze zauważył róznicę( na plus).
Joszi - z ciekawości zapytam do ilu ty masz u siebie wyskalowany obortomierz że kręcisz diesla do 4000-4500obr/min?? " autko nie tyle przybrało na mocy co zaczęło płynniej przyśpieszać w górnym zakresie obrotów (wcześniej przy 4-4.5 było małe zawahanie a teraz idzie płynnie)" oplowskie diesle trzeba kręcic tak wysoko??
AdamGaL - FCP ; były : astra, vectra, omega, golf, galaxy

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

zadnego diesla sie nie kreci tak wysoko bo nie ma sensu. Nie jest to zdrowe dla silnika a poza tym mamy wtedty spadek momentu obrotowego co powoduje ze obroty nam rosna ale moc juz nie a nawet po przekroczeniu "granicy dymienia" mamy spadek mocy. Diesel to nie to samo co bena ze podciagniecie mocy moze byc spowodowane sciagnieciem odcinki obrotow. Co mi po takim BMW 1.8 ze ma niby te 140 KM ale przy 6000 a jest tez blizniaczy silnik w tej marce co ma z tej samej pojemnosci 115 KM ale z obr 5500.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

w isuzu warto pociągnąć wyżej ;) jak zmienisz bieg przy 4500 to obroty spadną na poziom maksymalnego momentu obrotowego/ Przynajmniej tak jest u mnie ;) Sprawdzane na hamowni :D

Zablokowany