czyszczenie wtrysków - czyli cudowne specyfiki :D

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

a ja teraz do moejego dieselka na tankowanie leję 200ml mixolu :D lepsze to jest niż stp ;) czyści i smaruje ;)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4897
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

sprytnyluksik pisze:wracając do preparatu STP to w moim przypadku sprawdził sie w 100% .Uzywałem tez xeramica czy jakos tak ale efekt był zaden.Powrociłem do stp.Potwierdzam: mniej kopci,ciszej pracuje,bardziej miękko.
Efekt psychologiczny.

Pawka87

Astro-maniak
Posty: 612
Rejestracja: 19 mar 2008, 16:24
Imię: Pawka
Auto: Kle kle kle diesel nic nie słyszę.
Silnik: Y17DT
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Kwidzyńskie / Księstwo Gdańskie
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: Pawka87 »

Zastanawiam się żeby kupić taki płyn STP do diesla i zalać mojego Asterixa do pełna na BP dieslem Ultimate, przed wyjazdem do Koronowa, nie powinno być chyba z tego powodu żadnych problemów ? istnieje coś takiego, że jeśli się zaleje lepszy olej to nie można lać już STP i na odwrót ?
Stay tuned ;)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

raczej nie ma z tym problemu. choć ja bym wolał zamiast stp dać mixol. stp czyści a mixol czyści i smaruje ;)

Pawka87

Astro-maniak
Posty: 612
Rejestracja: 19 mar 2008, 16:24
Imię: Pawka
Auto: Kle kle kle diesel nic nie słyszę.
Silnik: Y17DT
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Kwidzyńskie / Księstwo Gdańskie
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: Pawka87 »

hmmm... czytałem powyższe i chyba chwaliłeś ten STP, to uważasz że mixol lepszy ?? a gdzie go dostanę ? i jak on sie fachowo nazywa?? bo STp to w głupim realu znajde :)
Stay tuned ;)

Gość

#26

Nieprzeczytany post autor: Gość »

mixol czyści , buehehe dobry żart
lepiej wlać pełen syntetyk jak już , np. midland 2t .
a najlepiej to tankować na sprawdzonej i jednej stacji i mieć spokój :P

berek00

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brać kase?
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: berek00 »

Mixol fachowo nazywa się "Mixol", dostaniesz go na każdej stacji benzynowej lub sklepie motoryzacyjnym. Ale nie lej tego gówna do baku. To sie stosuje do motorynek czy starych Rometów do mieszanki a nie do czyszczenia wtrysków. Chociaż słyszałem opinie że to rzeczywiście czyści wtryski, ale sam bym tego nie nalał do baku.
Nie ma jak Astra....It's My Life

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

przeczytajcie zanim zaczniecie jechać na mixol
[External Link Removed for Guests]
nie tylko chłopacy z vectr używają go, wiele ludzi sobie chwali dolewanie mixolu.

w moim wypadku mixol wyczyścił wtryski a dlaczego? bo mixol ma rozpuszczalnik który ułatwia mieszanie z paliwem a dodatkowo skutek uboczy tego rozpuszczalnika to właściwości czyszczące, oprócz tego sam olej smaruje Ci cały układ wytryskowy a STP tego nie robi.
berek00 pisze:o sie stosuje do motorynek czy starych Rometów do mieszanki a nie do czyszczenia wtrysków. Chociaż słyszałem opinie że to rzeczywiście czyści wtryski, ale sam bym tego nie nalał do baku.
tak stosuje się to ale w innej dawce, w motorkach to ma smarować dlatego leje się 200ml na 5l paliwa natomiast dolewając go do baku w dieslu ma on czyścić, leje się w proporcji 200ml na 50l ropy.

Co mogę jeszcze dodać? Na pewno mixol w takiej proporcji nie zaszkodzi w dieslach na pompie wtryskowej ( co innegona pompowtryskach), dodatkowo chroni wtryski i pompę wtryskową przed zatarciem/ przegrzewaniem. Taka dawka nie zaszkodzi również katalizatorowi.

Sam osobiście stosowałem STP i stosowałem też mixol w dość sporym odstepie czasu i mogę powiedzieć tylko że STP dało takie efekty jakie można przeczytać w paru postach wyżej ale nie poprwiło się na długo, natomiast po zastosowaniu mixolu po wyjechaniu całego baku odczułem więcej zalet niż na stp, autko znowu przestało dymić, silnik chodził ciszej i bardziej kulturalnie i autko nie tyle przybrało na mocy co zaczęło płynniej przyśpieszać w górnym zakresie obrotów (wcześniej przy 4-4.5 było małe zawahanie a teraz idzie płynnie)
nie tylko ja go stosuję bo moi znajomi również próbowali i odczuli podobne efekty.
Tak więc koledzy zanim zaczniecie coś krytykować to zastanówcie się czy macie rację.

Mixol to jest zwykły olej dolewany do paliwa do jednośladów i można go kupić na każdej stacji benzynowej (lepiej kupiwać ten syntetyczny) Ja osobiście dolewam profilaktycznie 200ml mixolu co 3-4tankowanie

Przeczytajcie cały ten wątek z linku co podałem wyżej. Rozumiem że ja mogę mieć jakieś złudzenia po zalaniu mixolu ale chyba nie tyle ludzi.

[ Dodano: 2008-04-29, 23:45 ]
Pawka87 pisze:mmm... czytałem powyższe i chyba chwaliłeś ten STP, to uważasz że mixol lepszy ??
tak chwaliłem dopóki nie przekonałem się do mixolu ;)

Gość

#29

Nieprzeczytany post autor: Gość »

JOszi pisze: w motorkach to ma smarować dlatego leje się 200ml na 5l paliwa

przejedź jakim kolwiel dwusuwem z taką mieszanką mixolu, jak ujedziesz więcej niż 5 km bez wymiany świecy to stawiam flaszke .

jak już to 1:50 się leje i nie więcej niż 1:40 .
ponad 12 lat mam z tym do czynienia, chcesz jeździć to już lepiej orlenowskiego 2t semisyntetik

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

barteklodz pisze:przejedź jakim kolwiel dwusuwem z taką mieszanką mixolu, jak ujedziesz więcej niż 5 km bez wymiany świecy to stawiam flaszke
miałem simsona przez 5 lat i zawsze tyle lałem i nigdy nie było problemu ;)

Zablokowany