czyszczenie wtrysków - czyli cudowne specyfiki :D

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

czyszczenie wtrysków - czyli cudowne specyfiki :D

#1

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Ostatnio będąc w supermarkecie na półce zobaczyłem środek do czyszczenia wtrysków firmy STP (kolor czarny bo do diesla), przeczytałem czego można się spodziewać, jak go dozować (1 buteleczkę wlać do pełnego baku i pojeździć) i tak sobie pomyślałem, że w końcu te 18zł to nie jest też tak dużo więc spróbuje jak to działa. W myślach łudziłem się, że asterka będzie może troszkę żywotniejsza :D, a ze miałem akurat pełen bak to wrzuciłem do koszyka i zaraz na parkingu go wlałem :D

i teraz moje odczucia :D:

przed:
już wcześniej moje isuzu dość mocno kopciło na szaro zaraz po odpaleniu z rana i coraz bardziej się to nasilało. doszliśmy z ojcem że to wtryski ale stwierdziliśmy że dopóki nic się nie dzieje oprócz tego to to nie będziemy tego robić. Normalnie jak już silniczek się trochę nagrzał to był już ok i przy odpalaniu nawet nie puścił dymku, a kopcił tylko jak ostro pałowałem autko z kompletem pasażerów na pokładzie i pełnym bagażnikiem :D

po:
po zaaplikowaniu tego specyfiku raczej nie spodziewałem się efektów (chyba że placebo). Na razie przejechałem z tym gówienkiem 130km i ku mojemu zaskoczeniu autko już nie kopci z rana wogóle, więc faktycznie wtryski się przeczyściły :D. Co do mocy to autko po przejechaniu tych kilku kilometrów może nie zyskało dodatkowych koni nie ma lepszego przyśpieszenia ale przyśpiesza może bardziej równomiernie i tak jakby zmniejszyła się trochę turbodziura (choć to mogą być fałszywe odczucia) - zobaczymy co będzie po wyjeżdżeniu całego baku :D

na razie cieszę się zlikwidowaniem tego dymu, więc wszem i wobec oświadczam, że te specyfiki działają :D Jak się jeszcze coś poprawi to napiszę o tym w tym temacie.


Choć byłem sceptycznie nastawiony do tego rodzaju specyfików to ta próba przekonała mnie, że to jednak prawda a dowodem jest barak dymu :D następnym etapem będzie zastosowanie jakiegoś specyfiku do usuwania nagaru i może tych cudownych dodatków do oleju w celu poprawienia kompresji :D (ale to już trzeba zrobić przed wymianą oleju a u mnie do tego jeszcze daleko)

a i producent tego specyfiku co dodałem zaleca żeby używać go po każdym przejechaniu 5tyś km, żeby uzyskać jak najlepsze efekty. Ja się na razie nie będę do tego stosował, chyba, że dym się znów pojawi.
Pozdro!

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kargul »

No to faktycznie masz powod do zadowolenia :) a mowią ze te specyfiki z marketow nie dzialaja :P
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Nie NIe nie :) Jeżeli chodzi o STP to do tego nie powinno się mieć zastrzeżeń. Każdy kto miał do czynienia czyw teorii czy wpraktyce.. bardzo wychwala...

pio555

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 21 mar 2007, 12:22
Imię: pio
Auto: Corsa C
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pio555 »

to niech ktos napisze jak te specyfiki sprawują się przy jeżdzie na PB-jestem ciekawy opini
[External Link Removed for Guests]

ac_schnitzer

Astro-maniak
Posty: 534
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: ac_schnitzer »

pio555, ja wlalem to do swojej astry 1.4, zrobila sie moze troszke elastyczniejsza, tylko ze ja mialem jednopunkta, wiec tylko 1 wtryskiwacz tam byl...

ale moj sasiad, mial zapieczone wtryski (150 tys przejezdzil na gazie) w seacie toledo 1999r.

Jezdzac do niemiec 2 razy zuzyl STP i wyjezdzil 2 pelne baki paliwa.EFEKT - auto zaczelo wogole jezdzic na benzynie, jest poprawa, ale calkowicie problem nie zniknal.
STP dziala w jakims tam stopniu, 18to nie majatek, a zawsze moze przeczysci uklad paliwowy i rozpusci wszystkie syfy bedace w paliwie, baku, przewodach i wtrysku

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

dobra wyjeździłem cały bak, zatankowałem do pełna już bez specyfiku i nie jestem zadowolony. Jak nie jeżdze z tym STP to znowu się pojawiła chmura dymu z rana i jeszcze większa niż wcześniej w dodatku jak autko troszkę ze specyfikiem odmuliło to teraz znów przymuliło.

Więc żeby to działało trzeba by było cały czas to stosować - tylko że co tankowanie płacić 18złdodatkowo nie ma sensu bo lepiej jest zatankować lepsze paliwo :/

a już myślałem że będzie dobrze :/ :(

Oberon

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 03 sty 2007, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Oberon »

szału nie ma sam uzylem z 2 razy i tylko dla wlasnego sumienia wlewam (jesien i wiosna najczesciej) bo efekty zadne :/
Astra F 95r 1.7TD(X17DTL) >230 kkm hatchback
Astra H 06r 1.7CDTI(Z17DTH) >150kkm combi
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

no ja mogę teraz powiedzieć że jest gorzej niż było - ale w sumie i tak przy najbliższej okazji będe wymieniał wtryski więc się tym nie przejmuje

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

zastanawiam sie nad spróbowaniem ceramizera .. słyszał ktoś coś o tym , albo jeszcze lepiej .. stosował to ktoś?? jak już wiecie gdzieniegdzie na forum wypowiadałem sie na temat znikającego oleju z mojej Asi i tak sie zastanawiam co jakby ... tylko boję się o silnik jak wleje jakiś badziew a to zamiast pomóc rozwali resztki mojego i tak nadszarpniętego silnika:PP
==========82%===========

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

widziałem kiedyś filmik jak stosowali te cudo i na pomiarach wyszło że poprawiła się kompresja - testowane autko to polonez truck

tylko trzeba to dodać trochę przed zmianą oleju i potem po zmianie

Zablokowany