jaki olej do astry g 1.7dtl

Gość

jaki olej do astry g 1.7dtl

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

kupilem astre przebieg na liczniku 97 ale w rzeczywisosci kolo 200tys zoastalem oszukany pytanie jaki olej, i jak mniejwiec poznac przebieg tego auta

Macabri

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 05 lut 2008, 16:26
Auto: Astra H kombi, 2,0 LPG, 200KM
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Macabri »

z tego co napisałeś to masz astra F a nie G, poza tym dziwie się że nic przy zakupie nie podejrzewałeś że auto może być kręcone bo według mnie od razu widać że coś tu nie gra, gdyż auto ma 11 lat i tylko 97 tys.?? i to jeszcze diesel?? mało to realne.

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

astra jest z 1999roku i to jest g licznik krecony przeciez to napisalem

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Sprawdz jak pracuje silnik, ogledziny podwozia, uklad wydechowy itp. Przebieg to nie wszytsko. Ja ma astre z przebiegiem 202 tys km i chodzi jak pszczolka. Wszytsko jest zapiete na ostatni guzik. Przyjedz to zobaczysz.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

tylko chyba gdzies daleko mieszkasz kupilem ta astre i teraz caly w strach o pompe, moe kiedys mi przejdze:(

[ Dodano: 2008-05-23, 19:02 ]
no i zalalem castrolem do ropniaczka 10/40 polsyntetyczny, wlalismy 5 l czy nie za duzo?

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

no i zalalem castrolem do ropniaczka 10/40 polsyntetyczny, wlalismy 5 l czy nie za duzo?
sprawdż na bagnecie czy masz olej w odpowiednim przedziale
[External Link Removed for Guests]

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a ty ile wlewasz do siebie ? i w ogole ile ci to auto pali w miescie i do jakich obrotow ja krecisz jak jest zimna i poznie po rozgrzaniu, moj pierwszy diesel:)z gory dziekuje

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Rafal1984, nie wiem ile wchodzi. Jeżeli chodzi o spalanie ropy to w mieście koło 6 a w trasie koło 5,5 ale mam wersje bez kompa, więc roznice mogą być ;)

Zimna asterka chodzi miedzy 1500 a 2500 obrotów ciepła to 2000-3000. Ale jak wyzej u Ciebie moze być troszke lepiej bo masz intercooler ( a nie coś co ma go przypominać ) i kompa ( turbina też chyba jest większa )

Oleju nie powinien wcale spalać ;)
[External Link Removed for Guests]

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

dziękuję, no zobaczymy jak będzie:)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Cobrettii pisze:Zimna asterka chodzi miedzy 1500 a 2500 obrotów ciepła to 2000-3000. Ale jak wyzej u Ciebie moze być troszke lepiej bo masz intercooler ( a nie coś co ma go przypominać ) i kompa ( turbina też chyba jest większa )


Turbo mozna powiedziec ze jest takie samo w 1.7DTL w AF i w 1.7 w AG takjak w 2.0 w AG. IC tez jest prawie identycznej pojemnosci.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Zablokowany