czesci z anglika

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#11

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Całkiem niedawno ktoś pisał, że poduszka pasażera nie pasuje do wersji europejskiej. Lampy nie pasują na 100%. Instalacja elektryczna też nie podejdzie do Ciebie. Podszybie plastikowe, wycieraczki i silnik wycieraczek również inne (zresztą jak i cała przegroda przednia). Reszta powinna być ok ;) Chociaż co do sterownika poduszek to nie mam pewności.
Obrazek

junek

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 19 sty 2007, 8:25
Lokalizacja: Gdynia

#12

Nieprzeczytany post autor: junek »

Struna pisze:Całkiem niedawno ktoś pisał, że poduszka pasażera nie pasuje do wersji europejskiej. Lampy nie pasują na 100%. Instalacja elektryczna też nie podejdzie do Ciebie. Podszybie plastikowe, wycieraczki i silnik wycieraczek również inne (zresztą jak i cała przegroda przednia). Reszta powinna być ok ;) Chociaż co do sterownika poduszek to nie mam pewności.
Sterownik poduch może i ten sam, ale MUSI być inna wiązka przewodów, żeby poduchy nie były pozamieniane itp. Widziałem jak nasi polscy "wynalazcy" robili przekładki, to szły też układy kierownicze, gródź przednia, przy klimach zwykle były kombinacje ze sterowaniem (pozamieniane strony), nagrzewnica też chyba szła inna, wycieraczki, lampy... Wiązkę "przednią" wywalało się razem z przednią dechą, tzn całością tego, co z przodu + plastiki. I jeśli jest jakieś sterowanie w drzwiach - to też niestety zwykle nie pasuje czy to kształtem czy kolejnością wyprowadzeń. Ale co stodółka to pewnie inaczej robili, bo widziałem już auta ze "starymi" lampami, czy odwrotnie działającą klimą/lusterkami :) a szczytem była bodajże vectra z pociętą instalką - koleś chciał poprzedłużać tylko kable i zaczął ciąć, nie patrząc, że kolorów dużo tych samych, pewnie do dzisiaj to auto u niego stoi w szopce:) Widziałem też mechanizmy wycieraczek na alledrogo dość tanio, ale nie dopisali, ze to były w wersji z wysp i była niezła jazda:)

Awatar użytkownika
picia98

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2008, 20:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: picia98 »

Co do silnika to macie silnik z Wysp :) (niestety troche pod kątem i mało widać :/)
X20DTL
[External Link Removed for Guests]
| Opel Astra II 2.0 DTL | Opel Zafira 2.0 DTI |

Obrazek

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: koralm »

bylem dzis w wawie, akurat sie zalapalem przy robieniu zdjec na rzeczoznawce :)

jest gorzej niz myslalem.

zawor recyrkulacji powietrza, uchwyty silnika polecialy, i co najlepsza, poszla sie walic skrzynia biegow, cofajacy sie silnik przy uderzeniu ja uszkodzil :(

szkoda calkowita jak nic.

Zablokowany