PROSZĘ O RADĘ !!!! Mam 13000 zł i chce kupić Astra 2.0 16V D

Awatar użytkownika
dj_siempre

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 cze 2008, 11:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

PROSZĘ O RADĘ !!!! Mam 13000 zł i chce kupić Astra 2.0 16V D

#1

Nieprzeczytany post autor: dj_siempre »

Witam Was. Jestem zdecydowany kupić autko.
Mam na to przeznaczone 13.00 zł.
Już wiem że chcę : Astra 2.0 16V DTI (Y20DTH).
Proszę o radę.Czy kupić w Polsce ,
czy wogóle w tej cenie dostanę ten samochód,
czy opłaca sie kupić w Niemczech?
Znalazłem na mobile.de takie auto za 2999euro(ok. 10100 zł)
ale pewno z "tureckiego"komisu.
Proszę o pomoc !! Pozdrawiam

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: koralm »

dj_siempre, za taka kase to ja pewnie benzyne kupie w niemcowni :) zadbanego diesla nie kupisz, aha jesli juz bedziesz kupowal Y20DTH to od 2003r sa zmiany konstrukcyjne - m.in. sprzeglo z kolem dwumasowym :)
UNO 0,9 --> Astra G 2.0 DTI --> Octavia 1,9 TDI --> Vectra B 2,0 -- > Astra G 1,7 DTI

Awatar użytkownika
dj_siempre

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 cze 2008, 11:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dj_siempre »

Dzięki wielkie.. :) szczerze to chodzi mi tylko o silnik..bo np. zawieszenie to i tak chce wymienić od razu na sportowe :) ale zobaczymy.. mam znajomych w Niemczech to może coś sie da zrobić :)

[ Dodano: 2008-06-03, 09:20 ]
a to lepiej kupić tę benzynę czy np. diesla w innym silniku o trochę słabszej mocy? :)):*np. 82KM.. ??

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: koralm »

dj_siempre pisze:a to lepiej kupić tę benzynę czy np. diesla w innym silniku o trochę słabszej mocy? ):*np. 82KM.. ??
sam sie teraz zastanawiam :) jesli Y20DTH to tylko do 2002r max bo pozniej sa zmiany konstrukcyjne i drogie czesci (jak w moim przypadku bylo). Y22DTR sa produkowane od 2002r w gore :) a benzyny nie mialem, ale po obejrzeniu czesci nie jest tak tragicznie. w dieslu trzeba dbac o turbo i miec zapas kasy na regeneracje pompy :)

plusem dla diesla jest spalanie, ja nigdy nie przekroczylem 7l/100km (z klima czy bez) a w benzynie spalanie zalezy od ciezkosci nogi.

minusem sie robi cena ropy :) i drozszych napraw, ale te sie wykonuje zadziej, no chyba ze trafisz na wadliwy egzemplarz... moj juz byl prawie w stanie idealnym, dopieszczony, naprawiony, na syntetyku jezdzil (mimo przebiegu) nie bral ani kropeleczki, az cos sie robi jak pomysle ze sie rozbil :cry: :cry: :cry: :cry:
UNO 0,9 --> Astra G 2.0 DTI --> Octavia 1,9 TDI --> Vectra B 2,0 -- > Astra G 1,7 DTI

Awatar użytkownika
dj_siempre

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 cze 2008, 11:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: dj_siempre »

Trochę większe spalanie ale przynajmniej raczej coś dobrego kupię i pewno też będę zadowolony hehe .. OPEL ASTRA II 1,6 16V 99r.. powinienem coś dostać w tej cenie :):) czyli moje 13000 zł :D .Dzięki i pozdro :)

Awatar użytkownika
Pietkad

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 22 kwie 2008, 11:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ns
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Pietkad »

ja za 1,6 16v dalem 17500 ale stan auta stanowi nie równy :)) obys dostal za 13 tys lecz z doswiadczenia wiem ze na tej kwocie sie nie skonczy.

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: art »

Myślę że za 13 000 zeta to kupisz sialiczną ale efcie , a za tą kasę to przetrącaną Gienie . :lol:
Astra G 1.6 16V Caravan

regemen

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: OSTROŁĘKA
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: regemen »

Ruszaj na niemcy z taką kasą.W Polsce nie kupisz dobrego auta ,chyba że po znajomości.
Każdy kto u nas sprzedaje auto,to albo jest po stłuczkach,albo silnik przegżany,albo połowa części w silniku to ze szrotu.Mam znajomego który sprowadza sobie co jakiś czas autko z niemczech dla siebie do jazdy i powiem ci że warto.

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

to prawda, mój kumpel sprowadził sobie za taka kase Viki B 1.6 z 1998, sam pojechał po nią do Niemiec a nie jest handlarzem, kupił dla siebie i jak na razie jeździ i se chwali.
Wyszukiwał ogłoszenia z neta od prywatnych niemiaszków a nie z komisów:))

Zablokowany