minimalny wyciek oleju - czy takie srodki cos daja?

heniek_

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 08 lut 2008, 18:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

minimalny wyciek oleju - czy takie srodki cos daja?

#1

Nieprzeczytany post autor: heniek_ »

W mojej astrze f od tygodnia moze dwoch po rozgrzaniu silnika zaczyna kapac olej, sa to bardzo znikome ilosci. Powiedzmy po zatrzymaniu skapnie z 3-4 krople oleju wielkosci paznokcia. Co prawda silnik od spodu jest zapaprany, ale nie mam kiedy go umyc. Pierwsze co zrobie to napewno umyje go od spodu aby zlokalizowac wyciek. Prawdopodobnie choicaz nie napewno musialem zaorac miska olejowa o jakis kraweznik albo cos w tym rodzaju poniewaz jest wgnieciona od dolu na glebokosc piesci. Jezeli by sie okazalo ze wyciek nie jest z okolic miski olejowej to czy warto zastosowac takie cos?

[External Link Removed for Guests]

przebieg na liczniku 112kkm (nie wiem czy prawdziwy poniewaz auto mam kilka miesiecy), zalany jest obecnie olej polsyntetyk jeszcze wlany przez poprzedniego wlasciciela wiec wolalbym nie przechodzic o ile nie ma takiej potrzebny na mineralny

czy ktos stosowal ten srodek i mu pomogl? wyciek jest bardzo maly poniewaz na bagnecie oleju nie ubywa
Astra F 1.4 X14NZ 1998

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

umyj i zobacz gdzie cieknie a potem wymień uszczelki. Ten środek na pewno nie zlikwiduje wycieku a może nawet zaszkodzić przez pogorszenie właściwości oleju, który stanie się gęstszy i spadnie skuteczność smarowania.
Na wycieki jest tylko jedna rada: wymiana uszczelnień i tyle:)))

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

heniek_ pisze:wgnieciona od dolu na glebokosc piesc
:shock:

Jesli wgniecenie zmienilo ksztal krawedzi miski to zadne uszczelniacze nie pomoga. Nie podales rowniez skad dokladnie masz ten wyciek (rozumiem ze sam nie jestes w stanie zauwazyc)- ale domyslam sie ze z miski. Obejrzyj dokladnie skad Ci ten olej wali...moze filtr jest zle dokrecony - lub sie uszczelka wyrobila. Albo tez korek spustowy oleju niedomaga.
A zalanie tego preparatu to nic innego jak zageszczenie oleju ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Mamanek

V.I.P.
Posty: 978
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:02
Imię: Adam
Auto: Opel Astra GSi
Silnik: C20XE+
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Mamanek »

A zageszczenie oleju nie jest tak do konca dobre, jesli sie nie rozgrzeje go dobrze po uruchomieniu zimnego silnika...

Z drugiej strony, jesli za 50zl mozna wyeliminowac wycieki z silnika, to nikt by sie w wymiane uszczelniaczy nie bawil ;)
GSi to odwzajemniona miłość , więc jeśli nie czujesz tej miłości, to błagam Cię!
Zmień samochód!!!


M&M Team

Wunsch

#5

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

Dopnę się do tematu. Byłem u mechanika i wymienił w mojej Astrze uszczelkę pod klawiaturą, bo puszczała. Od tego czasu zrobiłem ok. 2000km. Ponad 1000 km temu założyłem instalacje gazową (sekwencja). Ostatnio obserwuję pojawienie się minimalnego wycieku w tym samym miejscu. Czy to możliwe, żeby tak szybko była do kolejnej wymiany?

Ps. Dodam jeszcze, że mechanik wymienił mi olej z półsyntetycznego na syntetyczny (powiedzał, że tak może być i powinno być ok.)

piotreq

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 01 sie 2007, 19:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź/Londyn
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: piotreq »

Nie wymienia sie oleju z gorszego na lepszy bo moze ci wyczyscic silnik z nagarow i moga sie pojawic wycieki.Wymiana na syntetyk moze byc przyczyna wycieku.

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

powiem tak uszczelka od pokrywy zaworów to normalka w astrach ze puszcza i smarka po silniku ..... w moim wypadku wymieniam ja raz na rok nieraz troche dłuzej zalezy od uszczelki nieraz trzymaja dłuzej nieraz krócej... koszt uszczeleczki to 4zł wiec nie majatek ...


a co do kapania oleju to podejrzewam ze miska do wymiany, mogła doznac pęknięcia na wgnieceniu i lekko sączy
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

heniek_

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 08 lut 2008, 18:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: heniek_ »

4 dni temu bylem umyc silnik od dolu, wydawalo sie ze olej cieknie z pod miski, jednak ten olej gdzies musi wyciekac z okolic rozrzadu (nie wiem bo nie zdejmowalem oslony). I on powoli splywa na miske a pozniej z miski na ziemie. Wyciek jest niewielki poniewaz od czasu umycia silnika nie widac zadnych plam na ziemi (jedynie co to od strony rozrzadu miska jest jakby "wysmarowana" olejem). Widocznie silnik od dolu byl tak zapaprany olejem i piachem ze jak sie tego uzbieralo to po rozgrzaniu zaczal kapac na ziemie. Co to moze byc? duzo jest jakis uszczelniaczy od strony rozrzadu ?
Astra F 1.4 X14NZ 1998

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

jesli cieknie ci spod pokrywy rozrządu to na pewno widać to z góry silnika ale podejrzewam, że masz wyciek z uszczelniacza na wale korbowym od strony paska i cieknie ci po misce.
Może być równiez z uszczelki pod glowicą albo na łączeniu ze skrzynia biegów.

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

nie zawsze tak jest ze jesli cieknie spod pokrywy zaworów to uszczelka zła, czesto (u mnie tez) olej sączył sie przez sruby dociskajace ją, zapodanie meidzianych podkładek to wyeliminuje.
druga sprawa w astrach F'kach niemalze zawsze cieknie spod misy olejowej, wystarczy troche zarysowac misą o glebe i docisk sie zmienia. uszczelki mało co dają, wymiana misy na prostą plus uszczelki plus sylikon.
jesli napewno cieknie ci spod rozrzadu to uszczelniacze na wale (czyt. grubsza robota cie czeka).

najwazniejsze zeby ten olej w silniku zawsze był, skoro jest wyciek to kontroluj go. ja np nie lubie jak mi cos kapie lub jakas pierdoła nie działa ;) pzdr
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

Zablokowany