Prosze o poradę. Czy został włożony inny silnik?

szeryf

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:04
Imię: Arek
Auto: AH Kombi '06
Silnik: 1.9CDTI
Lokalizacja: Socha
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: szeryf »

Komora silnika ewidentnie malowana razem z przednim pasem. Nawet nie chciało się lakiernikowi tabliczki znamionowej roznitować przed malowaniem. Nawiew ma 3 biegi więc produkcja auta max 93 rok. Plak użyty wszędzie gdzie tylko jest jakis plastik. Tylna klapa też wygląda na inną założona.
Podsumowując: za takie pieniądze + rejestracja kupisz spokojnie 95 rok zarejestrowaną już. Odpuść sobie to auto.

Mariusz_Mrągowo

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2008, 12:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Mariusz_Mrągowo »

Dziękuje Wam wszystkim za zainteresowanie i za rady. Autko sobie odpuściłem,zadzwoniłem i odmówiłem jazdę próbną tylko żona troszkę załamana bo takie ładne i miało klime,ale wypatrzyliśmy już następną z naszego miasteczka. [External Link Removed for Guests] Odbyliśmy krótką jazde próbną:sprzęgło dobrze bierze bez uślizgu,skrzynia bez zgrzytów,ręczny cacy tylko podczas hamowania czasami coś delikatnie chrobotało(dzwoniło albo stukało) w przednim prawym kole facet twierdzi że zmieniał klocki ,może zapomniał zmienić albo włożyć spinki/sprężynki klocka hamulcowego? ,podwozie ogólnie bez rdzy,elektryka działa,środek zadbany i w sumie powinno być ok. Cena ostateczna to 7 500zł + opony zimowe(bez felg) + felgi aluminiowe 14" lub 15" z golfa chyba a le mówi że pasują do astry . Sprzedający nierobi problemu i zgadza się aby jechać na jakąkolwiek wybraną przez nas stacje diagnostyczną,pomiar ciśnienia i spalin itd. A teraz coś co mnie nurtuje: Samochód kupił od drugiego właściciela niecały miesiąc temu i sprzedaje bo jak twierdzi że dla niego za mały i ma kombi gdzieś na oku.W instalacji gazowej zamiast silnika krokowego ma tylko rugulację "śrubkową" chociaż jest kostka do podłączcenia silniczka krokowego.Przełączanie z benzyny na gaz odbywa sie płynnie przy ok 1500obr/min.Pytam dlaczego: Gość twierdzi ,że tak już było jak ją kupił poza tym mniej pali gazu i te silniki(1.6 16V) lepiej pracują bez tego silniczka. W czasie jazdy zapalała się pomarańczowa kontrolka CHECK ENGINE,pytam Jego Co jest? On Twierdzi że te Astry z instalacjami gazowymi tak mają. Wiem na pewno że sprzedawcy odkręcają te śruby wzbogacając mieszankę gazową żeby auta ładnie przyspieszały itd. Mam trochę czasu więc przeglądam forum w poszukiwaniu podobnych wątków,ale jeżeli moglibyście coś doradzić? Może facet mówi uczciwie? Pozdrawiam.

asterixs

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Debe Wielkie
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: asterixs »

kolego na pierwszy rzut oka jest ok ale lewa strona maski na zdjeciu wyglada jakby byla odstajaca-nie wiem moze wlasciciel robiac zdjecia mial otwarta maske??
miesiac temu kupil auto i sprzedaje normalnie kupujac auto czlowiek nie podejmuje szybkiej decyzji a dotego nie kuouje auta by za miesiac sprzedac cos jest nie tak??!!!! JEDZ na stacje diagnostyczna i niech astre sprawdza dokladnie zaplacisz ze 100-120zl i bedziesz wiedzial czy auto jest sprawne!!! ;)

[ Dodano: 2008-06-05, 21:07 ]
lepiej kupic benzyniaka i samemu wstawic LPG IIgeneracji ewentualnie sekwencja:)
nie wiesz jak bedzie sie auto zachowywac bo ja bym nie wiezyl czlowiekowi na slowo... U mnie przelacza sie z benzyny na gaz przy 2tys obr i do tego przy opadajacych obrotach..
a nie jak wiekszosc jest ustawionych jak zwieksza sie obroty to wtedy sie przelacza z benzyny na gaz...
tak wiec kolego przemysl zakup i popytaj sie znajomych moze cos sprowadzonego kupisz ;)
była Astra F jest Vectra B..
ale nadal mam sentyment do astry choc jezdze Vectra

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

asterixs, tylko co do tej instalacji to są dodatkowe spore koszty. Bo benzyniaki i LPG-i sie w cenie wiele nie różnią ( jeżeli sie różnią ) a koszt instalacji jest jednak spory
[External Link Removed for Guests]

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: suchy »

Mariusz_Mrągowo, w sedanie są lusterka ze starego modelu, takie kwadratowe a powinny być poliftowe - w sumie to szczegół, mogło cokolwiek się stać...

poza tym sedan... miałem w życiu 1 sedana i powiedziałem nigdy więcej! co z tego, że duży bagażnik, kiedy dziecięcy wózek musiałem na kawałki rozbierać żeby zapakować!

LPG do tego silnika to powinna być sekwencja
prosta instalka będzie działać, ale nerwów może napsuć.... nie zdziwiłbym się gdyby gościu pozbywał się auta tak szybko z tego powodu...
Mariusz_Mrągowo pisze:On Twierdzi że te Astry z instalacjami gazowymi tak mają
no - tak jakby to była jakaś norma. a inne ople to już nie? :P
mam dwie astry z LPG, mam kilku kumpli z astrami z LPG i jakoś nikt nie jeździ z zapalonym czekiem...
jak masz znajomego albo poleconego gazownika, to upewnij się czy w kłopoty się nie pakujesz z tym silnikiem

a - patrzyłeś pod pokrowce? z jakichś powodów są pozakładane...

auto chyba jeździło tylko na automatyczne myjnie.... z wierzchu czyste, ale wnęki (zwłaszcza pod klapą kufra) brudne aż strach :)
jestem już stary...

Zablokowany