Prosze o poradę. Czy został włożony inny silnik?

Mariusz_Mrągowo

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2008, 12:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Prosze o poradę. Czy został włożony inny silnik?

#1

Nieprzeczytany post autor: Mariusz_Mrągowo »

Witam wszystkich na forum mam na imię Mariusz i jestem z Mrągowa. Jesteśmy z żoną zainteresowani kupnem tej Astry [External Link Removed for Guests] . Z zamieszczonego zdjęcia komory silnikowej wynika jasno że jest to silnik na wielopunktowym wtrysku zaś na zdjęciach tylnej klapy niema oznaczeń Si lub MPi, Właściciel podaje w ogłoszeniu że jest to silnik o pojemności 1.6l i mocy 59kW/80KM, fakt były silniki otej mocy ale 1.4 na pełnym wtrysku. Oto moje sugestie: 1. Poprzedni silnik(ten o mocy 80KM) padł i został włożony ten który jest obecnie czyli 1.6 Si lub 1.4Si. 2. Samochód mógł być bity w tył i została założona inna klapa w tym samym kolorze z innego modelu, zaś sam silnik jest oryginalny. 3. Czy w Astrach były montowane silniki 1.6 na pełnym wtrysku o mocy 80KM? I jeszcze jedno co moglibyście powiedzieć o tym samochodzie z zamieszczonych zdjęć?

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#2

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

1 silniki: [External Link Removed for Guests]
2 Coś było kombinowane z przodem bo lewy błotnik i kawałek słupka ma inny odcień oraz ktoś grzebał przy fotelu kierowcy bo brakuje osłony przy zapięciu pasa aha i brak logo na grillu
SAAB, born from jets, killed by assholes

Usunięty użytkownik 1683

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1683 »

Jeżeli chodzi o oznaczenia na tylnej klapie w Astrach to raczej niema się co sugerować bo samochody z tym samym silnikiem z tego samego rocznika wychodziły na rynek zupełnie inaczej oznakowane. Zaraz postaram się sprawdzić jakie tam były silniki bo i tak miałem instalować Techa to się pochwalę.

[ Dodano: 2008-06-04, 13:56 ]
1.6 16V - X16XEL - 100KM
1.6 - X16SZ - 71KM
1.6 - C16SE - 100KM
1.4 - C14SE - 82KM
1.4 - C14NZ - 60KM

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

co do silnikow nie wiem jak to jest a co do odcienia - ciezko wypowiadac sie na podstawie zdjec - po pierwsze moze tak akurat swiatlo padlo moze aparat przeklamuje kolory ale jest jeden szczegol - nie wiem jak bylo przed liftem ale u mnie sprezyna zamka maski jest niemalowana a na zdjeciu tutaj ma kolor nadwozia poza tym migacze wydaja sie byc niezbyt dokladnie spasowane

Mariusz_Mrągowo

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2008, 12:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Mariusz_Mrągowo »

Dzwoniłem do właściciela i sprawdził w dowodzie rejestracyjnym jeszcze raz: 59kW czyli 80KM. dzięki andrew088 przyjrze się dokładniej lewemu błotnikowi. Auto w niemczech miało jednego właściciela przebieg jaki tam widnieje to marketingowe 180 tyś km ale środek wygląda na 100tyś km więcej.A tak nawiasem mówiąc te 100konne odmiany 1.6 to trwałe silniki? Spalanie na pewno większe?

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#6

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Nie widzę jeszcze silniczka do spryskiwaczy szyb, mieszek dźwigni zmiany biegów ma jakiś dziwny sznurek, śmieszna antena i końcowy tłumik jakoś dziwnie wisi na tym zdjęciu od boku
SAAB, born from jets, killed by assholes

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

odpuść sobie, auto ewidentnie na handel przygotowane, całe jest wypsikane plakiem .
nakładki na pedały były wymieniane , kierownica z lewarkiem też bardzo mocno wytarta

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja bym sobie odpuścił. za tę cenę mozna wyrwac już coś lepszego. No i produkcja początek 94 roku :/ już lepiej kupić z 94 roku ale model po liftingu bo przynajmniej młodziej wygląda i nie ma tych ohydnych szarych twardych plastików ;)

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

a jak sie silnik ładnie błyszczy.... a jaka rura świeża... nie lubię samochodów które sąumyte
[External Link Removed for Guests]

asterixs

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Debe Wielkie
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: asterixs »

kolego auto przygotowane do handlu.. daj spokój. zauwazylem ze ma wszystkie felgi malowane lub starannie umyte.. faktycznie silniczek od spryskiwaczy nie ma kolejny koszt...noi nowy wydech z tylu wlasciciel sie postaral-ciekawe z ilu modeli ta asterka sie sklada???
Kupujac auto nie powinnismy wkladac zadnego wkladu finansowego, oprocz wymiany podstawowych rzeczy tj. olej czy filtry paski klinowe czy rozrzadu... a tu dolozysz troszeczke.. ps ciekawi mnie czy szyby maja ta sama date produkcji i firme bo na to tez trzeba zwrucic uwage..
Kolego moze astra po liftingu bedzie cie interesowala, albo powiedz jakiemus znajomemu niech sciagnie ci cos godnego w rozsadnej cenie a jak nie masz nikogo to popytaj moze ktos twojemu znajomemu lub z rodziny sciagal auto z za granicy... pisz co dalej i co kupiles..pozdro ;)
była Astra F jest Vectra B..
ale nadal mam sentyment do astry choc jezdze Vectra

Zablokowany