Impulsator przy napędzie licznika - Astra F Diesel

PEPCIO

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 26 maja 2008, 21:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Impulsator przy napędzie licznika - Astra F Diesel

#1

Nieprzeczytany post autor: PEPCIO »

Witam Serdecznie.

Potrzebuję informacji na temat impulsatora znajdującego się przy ,,ślimaku'' napędu linki prędkościomierza w Astrze F 1.7 Diesel Isuzu. Impulsator ten uległ uszkodzeniu i z powodu trudnej dostępności części oraz jej wysokiej ceny zastanawiam się nad trwałym usunięciem jej i zastąpieniem nowym ,,ślimakiem'' i dłuższą linką. Czy ktoś przerabiał podobny temat? Czy w Dieslu impulsator jest niezbędny do prawidłowej pracy silnika? W sumie na uszkodzonym nic się nie dzieje (oprócz nie działającego licznika).
W serwisie twierdzą, że w przypadku posiadania ABS-u w samochodzie sygnał tego impulsatora zostaje zastąpiony sygnałem z czyjników ABS - prawda to?

Z Góry dziękuje za informację!

Ps. Sprawa pilna.

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

tam masz najzwyklejszą przekładnię ślimakową.
mocowanie jest na 1 śrubkę z łbem 10, odkręć ją i wyciagnij wałek i sprawdź czy nie jest wytarty albo czy coś w nim nie siedzi (resztka starej linki)

PEPCIO

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 26 maja 2008, 21:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: PEPCIO »

barteklodz pisze:tam masz najzwyklejszą przekładnię ślimakową.
mocowanie jest na 1 śrubkę z łbem 10, odkręć ją i wyciagnij wałek i sprawdź czy nie jest wytarty albo czy coś w nim nie siedzi (resztka starej linki)
Właśnie nie mam najzwyklejszej przekładni ślimakowej. Gdyby tak było to bym nie robił afery. Do ,,ślimaka'' mam przykręcony impulsator a dopiero do niego linkę do licznika. Element który się wytarł to taki ,,wypust'' w impulsatorze który wchodzi w ślimak. Brak połączenia występuje pomiędzy ślimakiem a impulsatorem, a nie pomiędzy ślimakiem a linką.

Zablokowany