Tarcze hamulcowe BOSCH i odpowietrzanie układu hamulcowego

Usunięty użytkownik 3235

#11

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Źle napisałem, bo tak to pompę się zapowietrzy, myślałem o czym innym i wyszło jak wyszło :oops: . Wyciągasz strzykawką stary płyn ze zbiorniczka, zalewasz zbiorniczek nowym płynem do poziomu max. Zakładasz gumowy przewód na odpowietrznik, druga osoba pompuje pedałem hamulce, żeby zrobić ciśnienie w układzie, potem ty luzujesz odpowietrznik (podczas gdy druga osoba nadal trzyma wciśnięty i napompowany pedał hamulca), żeby stary płyn z układu zleciał do podstawionego naczynia. Druga osoba pompuje ponownie a ty robisz to samo z kolejnym odpowietrznikiem.
Za każdym razem kontroluj poziom płynu w zbiorniczku. Operację odpowietrzania należy przeprowadzić tyle razy, aż w płynie nie będzie pęcherzyków powietrza, a ty w całym układzie będziesz miał nowy płyn.

Sorry jeszcze raz za wprowadzenie w błąd...

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#12

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

analyzer64, spoko ;) Uzupelnie tylko dla jasnosci. Gdy odkreci sie odpowietrznik pedal hamulca zacznie wpadac w podloge. Osoba ktora pompuje pedal musi go trzymac ciagle wcisnietego.. Gdy pedal wpadnie juz max w podloge, zakreca sie odpowietrznik i znowu pompuje..i tak w kolko az do momentu braku pecherzykow( o czym juz analyzer64, wspomnial) i czystosci plynu. Owa rurka zalozona na odpowietrzniku powinna byc na stale zanuzona w czystym zaczyniu z odrobina czystego plynu w srodku. Zapobiega to wlasnie zapowietrzaniu ;) Kola odpowietrzamy w kolejnosci od najdalszego do najblizszego czyli...
1) tyl pasazer
2) tyl kierowca
3) przod pasazer
4) przod kierowca
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Usunięty użytkownik 3235

#13

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

No i to jeszcze Marys miałem dopisać ale czas edycji posta się skończył...

Strzeliłem trochę gafę na początku i już nie mogłem się skupić. :roll:

Dobrze, że moderatorzy czuwają :D

Gość

#14

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dzięki wszystkim za podpowiedzi a teraz do boju.

Pzdr Achciu

Zablokowany