Tarcze hamulcowe BOSCH i odpowietrzanie układu hamulcowego

Gość

Tarcze hamulcowe BOSCH i odpowietrzanie układu hamulcowego

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam Panowie,

Krótkie pytanie, zamierzam zmienić tarcze i klocki oczywiście w ASTRZE, zastanawiam się nad
tarczami BOSCH 0986478327. Pytanie czy warto w nie inwestować i jakie klocki do nich dobrać. Oczywiście chodzi o przód.

Pozdrawiam
Achciu



edit: temat // JunioR
Ostatnio zmieniony 23 cze 2008, 15:59 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ogólnie o hamulcach firmy BOSCH za dużo opinii nie słyszałem, ale ogólnie jako firma znana jest z dobrych produktów. Do jakiego modelu Astry chcesz je kupić?

Jeżeli mogę polecić coś naprawdę dobrego to najlepszym wyborem byłoby kupno kompletu ATE, sprawdzona firma, czasami warto więcej dopłacić i mieć spokój na dłuższy czas.

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Astra F 1.6 16V 97r - a gdzie najlepiej kupić produkty ATE ???

Pozdrawiam Achciu

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ja brałem tutaj:
[External Link Removed for Guests]

Poza tym możesz jechać do InterCars, mają w Poznaniu chyba 3 swoje filie, czasami można tam kupić taniej, dodatkowo AKP ma w IC zniżkę :D

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

dzięki Panowie za podpowiedź, kolejne pytanie laika - jak zdiagnozować iż tarcze są do wymiany. Kupiłem auto niedawno i chciałbym je sprawdzić tylko nie wiem jak

pzdr Achciu

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Jeżeli podczas hamowania odczuwasz wyraźne "bicie"/ wibracje na kole kierownicy to często jest to wina skrzywionych tarcz.
Jeżeli tarcze są pordzewiałe, mają głębokie rowki/progi to też należałoby je wymienić

Sprawdź też grubość tarczy, przednie masz pewnie wentylowane: grubość nowej wentylowanej tarczy powinna wynosić około 20 mm, natomiast grubość minimalna takiej tarczy to mniej więcej 17 mm, a grubość minimalna klocków to około 7 mm.

Jeżeli zabierasz się już za taką kompleksową wymianę hamulców to na Twoim miejscu wymieniłbym też płyn hamulcowy, DOT4 wystarczy, nie zapomnij po tym odpowietrzyć układu. Dodam jeszcze, że ludzie często zapominają wymieniać płyn hamulcowy i jeżdżą na nim po kilka lat, a powinno się go wymieniać co rok ale śmiało można to robić co 2 lata.

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dzięki analyzer64 :)

Wczoraj odkręciłem koło i cóż rancik jest ok 2mm, tarcza nie jest zardzewiała :), co do jej grubości niestety nie dysponuje suwmiarką żeby dokonać dokładnego pomiaru.

Wniosek - wymienię żeby czuć się bezpiecznie oczywiście przy okazji również płyn DOT4 masz może jakaś instrukcję / manual jak to zrobić bezpiecznie i szybko tj spuścić, napełnić, odpowietrzyć.

Pozdrawiam i dzięki
Achciu26

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#8

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

TUTAJ masz pare slow co do odpowietrzania ukladu. Generalnie, staraj sie unika zapowietrzenia pompy hamulcowej. No i szykuj sie na wysilek przy pompowaniu - nozki beda bolec :mrgreen: Najlepiej robic to w dwie osoby..a nawet trzecia moze byc ( wtedy bedzie pilnowala poziomu plynu w zbiorniczku) ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Usunięty użytkownik 3235

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Najlepiej zrób tak: wyciągnij cały płyn hamulcowy za pomocą strzykawki ze zbiorniczka wyrównawczego. Potem odpowietrz wszystkie hamulce aż cały płyn zleci. Wlej nowego płynu i odpowietrz wszystkie hamulce jeszcze raz.

Jak odpowietrzyć układ hamulcowy jest napisane w tym pliku:

[External Link Removed for Guests]

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#10

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

analyzer64 pisze:....ze zbiorniczka wyrównawczego. Potem odpowietrz wszystkie hamulce aż cały płyn zleci....
Chyba zapowietrz ;) Ja preferuje szkole nie zapowietrzania pompy. Ale jak kto woli ;) Wazne bys juz przy odpowietrzaniu ukladu mial czysty(nowy) plyn.
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Zablokowany