piąty bieg

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#21

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

JOszi pisze:na obudowie skrzyni od góry jak się patrzy jest wytłoczone oznaczenie
Na F10 nie ma.

lukasz_2503

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 17 mar 2008, 11:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pionki
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: lukasz_2503 »

czasami wrzuce by oszczedzać benzyne V bieg przy 60 km/h,na mniejszej predkosci zaczyna wyć... a gdy waszki nie brak:) przy 120 :)
od 0-100 km/h = ''niedługo'' + jeden Kot ;D

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

lukasz_2503 pisze:czasami wrzuce by oszczedzać benzyne V bieg przy 60 km/h
No no, ciekawe co na to skrzynia i wal główny? I ile zaoszczedzasz katujac tak silnik? Nie wmowisz mi ze silnik przy tak niskich obrotach i gdzie jest praktycznie znikomy moment obrotowy to utrzymanie takich niskich obrotow nie powoduje duzego spalania. Owszem mozna sobie wbić piąteczke ale jak sie jedzie z delikatnej górki a nie na rownej czy pod mala górke. Ciekawi mnie czy sie orietujesz o ile sie stopni (katowych) potrafi skrecic wal główny- tak ze nie ulega uszkodzeniu ( normalna praca)? Rob tak dalej napewno Ci to wyjdzie na dobre. Nie życze CI zle ale sie zastanow nad tym.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

lukasz_2503

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 17 mar 2008, 11:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pionki
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: lukasz_2503 »

wesoł pisze:
lukasz_2503 pisze:czasami wrzuce by oszczedzać benzyne V bieg przy 60 km/h
No no, ciekawe co na to skrzynia i wal główny? I ile zaoszczedzasz katujac tak silnik? Nie wmowisz mi ze silnik przy tak niskich obrotach i gdzie jest praktycznie znikomy moment obrotowy to utrzymanie takich niskich obrotow nie powoduje duzego spalania. Owszem mozna sobie wbić piąteczke ale jak sie jedzie z delikatnej górki a nie na rownej czy pod mala górke. Ciekawi mnie czy sie orietujesz o ile sie stopni (katowych) potrafi skrecic wal główny- tak ze nie ulega uszkodzeniu ( normalna praca)? Rob tak dalej napewno Ci to wyjdzie na dobre. Nie życze CI zle ale sie zastanow nad tym.



nie jezdze tak czesto ale czasami sie zdarzy..''Owszem mozna sobie wbić piąteczke ale jak sie jedzie z delikatnej górki a nie na rownej czy pod mala górke. '' no ja raczej redukuje bieg przy wjezdzie pod gorke:)
od 0-100 km/h = ''niedługo'' + jeden Kot ;D

masa200

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 11 maja 2008, 0:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: masa200 »

a w asterce c14nz HB przy jakiej predkosci powinno sie 5 wrzucic bo ja przy 80 wrzucam?
astra 1.4 C14NZ

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

masa200 pisze:a w asterce c14nz HB przy jakiej predkosci powinno sie 5 wrzucic bo ja przy 80 wrzucam?
W zasadzie skrzynie sie dobiera tak do silnika zeby mial jaknajlepiej wykozystany moment obr i przenosila moc na asfalt. Mozna powiedziec ze prawie wszystkie aut aososbowe maja tak ze 5 bieg jest nadbiegiem i powinno sie go wbijac jak sie jedzie tak od 80 km/h w zwyż. Oczewiscie powinno tez sie uwzglednic kilka innych parametrow jak obciazenie auta( ile osob na pokladzie jakis bagaz, przyczepka itp) oraz czy jedziemy pod gorke czy na równym/ z gorki. 80km/h jest takim polapem bezpiecznym i ani nie dusimy silnika ani tez nie katujemy skrzyni.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

masa200

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 11 maja 2008, 0:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: masa200 »

no dzięki bo np kolega przy 70 już wrzuca 5
astra 1.4 C14NZ

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

a za 50 tys bedzie wymienial panewki bo mu powubija wal glowny o ile wczesniej same sie nie przekreca i mamy silnik do wywalenia bo koszta naprawy sa ogromne.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Zablokowany