odgrzybianie klimatyzacji

SeLiNkA

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 25 sty 2008, 16:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

odgrzybianie klimatyzacji

#1

Nieprzeczytany post autor: SeLiNkA »

witam!!!mój iwan :P ma problem z odgrzybieniem (ogólnym przeglądem)klimatyzacji w asterce,a mianowicie chciałby to zrobić samemu a nie wie jak :shock: please HELP :!: Z GÓRY WIELKIE THX :m

gumiak

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:33
Imię: Przemek
Silnik: X16XEL
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowa/Kielce
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: gumiak »

Witaj. Nie wiem czy to coś pomoże ale opiszę jak odgrzybianie wyglądało u mnie - podjechałem do zakładu zajmującego się serwisem klimatyzacji. Oni najpierw oczywiście podłączyli ją do maszynerii - opróżnili a następnie napełnili do pełna co pozwoliło również określić czy był jakiś ubytek. - Jeżeli klima dobrze chłodzi nie ma potrzeby napełniać - moja już słabo chłodziła. No a onretnie co do odgrzybiania do mieli preparat - plak do konserwacji właśnie klimatyzacji itp. - widziałem coś takiego w tesco ostatnio za jakieś 16zł. Napsikali tego pod maską do filtru klimatyzacji i tam pod filtry, oraz w środku trochę to kratek nawiewowych. Potem samochód z otwartymi drzwiami stał z włączoną klimatyzacją żeby się to przewiało - jakieś 5 minut. No i tak oto wyglądało w moim przypadku - wyeliminowało to nieprzyjemny zapach z klimy jaki miałem. Pozdrawiam!
Moja AstrA --> [External Link Removed for Guests]

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Wtryskujesz specjalną piankę do nawewów. czekasz z 5 minut i włączasz klimę i wentylator na full. Powinno resztki piany z syfem wywalić na zewnątrz. Po takim zabiegu klima już nie będzie śmierdzieć pod warunkiem że filtr PP jest wymieniony na nowy.

Adaś Astra

Astro-maniak
Posty: 250
Rejestracja: 04 paź 2007, 22:02
Imię: Adam
Auto: Ford
Silnik: BWY
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztynek

#4

Nieprzeczytany post autor: Adaś Astra »

polecam Klima Doctor firmy K2 - ja odgrzybiałem nim u siebie klime i jest naprawde rewelacyjny i wydajny , ponadto kosztuje około 12 zł za 500ml
AdamGaL - FCP ; były : astra, vectra, omega, golf, galaxy

szymik

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: szymik »

Ja ostatnio odgrzybiałem u siebie - po ściągnięciu schowka, wyjęciu filtra przeciwpyłkowego, wprowadza się przewód z preparatem i wpsikuje - i podobno to jest najlepszy sposób.

Za to najwygodniejszy sposób to specjalny preparat, który stawia się na podłodze w aucie, włącza obieg zamknięty i nawiew na maksa i samo się odgrzybia.

SeLiNkA, mnie pomogły te tematy:

[External Link Removed for Guests]?
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam
Tylko z własnego doświadczenia ostrzegam przed piankami!
Zalałem Radio i przekaźniki tak więc miałem trochę roboty z doprowadzeniem autka do porządku. Radio uratowałem, ale musiałem zapłacić za odkodowanie. Bo jestem 3-cim właścicielem auta i nie miałem kodów. Dodam, że nie wiele to pomogło. Dzisiaj zastosowałem spray. Zobaczę czy to pomoże. Generalnie piankę najlepiej zastosować w komorze filtra, albo na wenylator nawiewu (tak mi pierwszy raz to robili w serwisie). W kanałach nawiewnych nad radiem i z lewej strony lepiej tego nie stosować, można zalać elektrykę. chyba, że są pianki z których "nie płynie woda"!
Oczywiście filtr należy wymienić!
Pozdrawiam

pawelk

#7

Nieprzeczytany post autor: pawelk »

Jakos chyba w sobote Xara dala mi pianke do odgrzybiania. Nie ma zadnej wody. Jest do tego dlugi wezyk. Wciskasz na max do wentylacji. Jak nie chce wejsc to zle wkladasz. Jak juz masz tak wlozone ze puszka jest przy nawiewie to naciskasz spray, trzymasz i wyciagasz. Rob to w miare plynnie az do wyjecia. Na poczatku bedzie duzo piany jak montazowa do okien:D. Otwierasz drzwi, czekasz 5 minut az pianka zniknie. Dopiero wtedy wlaczasz nadmuchy na 4 i czekasz 2-3 minuty. Tak zrobilem i pozbylem sie niemilego zapachu ktory zawsze byl na poczatku dzialania dmuchawy. W kazdym badz razie zrobilem zgodnie z zaleceniami na opakowaniu:D

Zablokowany