Lakierownie

TomC

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 11 paź 2007, 20:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Lakierownie

#1

Nieprzeczytany post autor: TomC »

Witam
Bawił sie ktos może w lakiernika lub wie z doświadczenia innych.
Czy można lekko przeszlifować , zmatowic ( np papierkiem 2000 wodnym) baze metalica przed położeniem lakieru bezbarwnego - gdyz naleciało mi troszkę smieci?
[External Link Removed for Guests]
Moje Autko: [External Link Removed for Guests]

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

Ja tak szlifowałem, ale akryl przed położeniem bezbarwnego ;) metalika to nie bardzo wiem, ale myślę, że tak delikatnie to można papierem 2000 żeby nie porysować ponieważ lakier bezbarwny ma nadać połysku, a metalik i tak jest lakierem matowym po wyschnięciu bez warstwy bezbarwnego ja na Twoim miejscu bym spróbował na czymś innym jeśli masz możliwość oczywiście, to na jakąś blachę nie mówie tu o karoserii auta, na jakąkolwiek czystą odtłuszczoną blachę tryśnij trochę metalika poczekaj chwile aż wyschnie i spróbuj przetrzeć papierkiem 2000 po czym tryśnij bezbarwny i poczekaj na efekt jak będzie wszystko ok to i na aucie będzie dobrze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#3

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Spokojnie możesz go przeszlifować, tylko tak aby nie zeszlifować do podkładu. Nie zapomnij tylko przetrzeć przed nakładaniem bezbarwnego.
SAAB, born from jets, killed by assholes

TomC

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 11 paź 2007, 20:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: TomC »

To delikatnie tak zrobie - najpierw na jednym elemencie i lakierek zobaczymy co wyjdzie.
[External Link Removed for Guests]
Moje Autko: [External Link Removed for Guests]

joseph 25

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: oświęcim
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: joseph 25 »

nie wiem czy aktualne,ale jak matowisz baze to lepiej cały element,bo mogą wyjść plamy,może mało widoczne ale jednak :/ jezeli chodzi bezbarwny to możesz śmiało jechać papierem 2000,tylko nie przetrzeć się do bazy!!!jak masz dobrą maszynę i pastę G3 to można nawet papierem 1500,więcej roboty ale efekt o niebo lepszy ;)
oczywiście to tylko moje zdanie,nie musisz się nim sugerować
pozdrawiam

Zablokowany