Szkody po gradobiciu...

pompej

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: pompej »

AndrewB pisze:
Kostek pisze:Kost, mam dla ciebie swietne i nie drogie rozwiazanie. suchy lod!!!

Bierzemy bryłke suchego lodu, ZAKLADAMY REKAWICZKI przed wzieciem tego do rąk bo jak wiadomo mozna sie przymrozic.
Przykładamy kostke lodu do wgniota na jakies 20-30 sekund (bedzie troszke dymilo ale bez obaw to tylko gaz ktory przede wszyskim jest obojetny, czyli nie jest trujący). Po ok. 30 sekundach odstawiamy i nie dotykamy karoserii az do momentu odparowania z karoserii resztek oszronienia. Powtarzamy czynnosc w zaleznosci od wielkosci wgniota od 3 do 10 razy. Proste nie ? Po godzince takich robót mozna uzyskac idealna blaszke na swojej asterce bez zadnych drogich zabiegow.
Zasada dzialania tego jest prosta... po przylozeniu lodu o temp. -80C blacha naszego auta kurczy sie i NACIAGA. Przez co automatycznie sie prostuje...
Cena suchego lodu to ok. 30zł za 10kg. Taniocha
A co powieecie o probie z Co2 ? przeciez on tez mrozi moze wziac butle i psikac w miejsce wgniota bo moja asterka dostala w Katowicach na Jozefowcu a ja patrzylem z okna bezradnie :(

No tam podobno nieźle dawało ...
Dobrze że na Ligocie obyło się bez większych kulek gradu ...

rav

Astro-maniak
Posty: 663
Rejestracja: 17 kwie 2008, 19:09
Imię: Rafal
Auto: Audi A4 1.8T
Silnik: BFB
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: rav »

A gdzie można kupić suchy lód??? Bo na allegro jest tylko po 300g za 23 zety :roll: albo jakiś na kompresy na ciało :roll:

Awatar użytkownika
Kost

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Stolica Śląska
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Kost »

silvo44 pisze:
Skąd: Stolica Śląska
.....Sosnowiec :P :?: :?: :?:
Nie bluźnij! ;)
Kostek pisze:Kost, mam dla ciebie swietne i nie drogie rozwiazanie. suchy lod!!!(...)
Kostek chyba tego spróbuję. dzięki za pomoc.
AndrewB pisze:A co powieecie o probie z Co2 ? przeciez on tez mrozi moze wziac butle i psikac w miejsce wgniota bo moja asterka dostala w Katowicach na Jozefowcu a ja patrzylem z okna bezradnie :(
Suchy lód to CO2 w stanie stałym :D
A co do Twojego pomysłu to może tez być skuteczny... Znalazłem [External Link Removed for Guests]
Acha, jeżeli Cię to pocieszy ja też przyglądałem się tej masakrze z okna :) z drugiej strony pomyśl co przeżywają ludzie którym nie chciało się odstawić auta do garażu...
rav2323 pisze:A gdzie można kupić suchy lód??? Bo na allegro jest tylko po 300g za 23 zety :roll: albo jakiś na kompresy na ciało :roll:
Google is the key ;) Poszperaj...
ja znalazłem [External Link Removed for Guests] w Chorzowie na dniach do nich zadzwonię i dowiem się szczegółów.

Pozdr.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#14

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Kost pisze:co przeżywają ludzie którym nie chciało się odstawić auta do garażu...
...nooo, mają teraz dwa problemy:wgniecenia na aucie i na garażu(blaszaku) :lol: :lol: :!:

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

rav2323, tak jak napisał Kost, musisz poszukać w Google suchego lodu z dopiskiem twojej miejscowości. Najczęściej to jakieś zakłady chemiczne, albo firmy piaskujące suchym lodem.

Kost, nie ma sprawy ;) Technika sprawdzona wiec polecam.
JADĄ, JADĄ, JADĄ ŚWIRY JADĄ!!!
Obrazek
Obrazek

Zablokowany