Fotel kierowcy

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

Fotel kierowcy

#1

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

Witam, przymierzam sie do kupna pierwszej asterki i w zwiazku z tym mam do Was jako uzytkownikow roznych wersji krotkie 2 pytanka:

Czy byla jakakolwiek edycja astry F (odmiana kombi o ile to cokolwiek zmienia), oferujaca regulacje fotela kierowcy w zakresie wysokosci oraz regulacje podparcia odcinka lędźwiowego kregoslupa?

A czy ewentualnie ktos wie, czy fotel z Vectry A (bo w tym samochodzie byly wersje z tak wszechstronna regulacja) bedzie pasowal do Astry F?

Wunsch

#2

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

szybajker Moja Astra ma regulację wysokości siedzenia. Regulacji odcinka lędźwiowego nie posiada, ale może to być związane z tym, że mam kubełkowe fotele. Choć zdrugiej strony nie słyszałem o takiej regulacji w eFce.
Nie jestem pewien, ale chyba fotele z Vectry A będą pasowały bez przeróbek mocowania. To trzeba by zweryfikować.
Pozdr, :)

evergreen_1987

Astro-maniak
Posty: 629
Rejestracja: 05 lis 2007, 0:46
Imię: Mateusz
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9 JTD 16v
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: evergreen_1987 »

szybajker, U żadnej seryjnej Astry F nie spotkasz takich foteli z regulacją podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, tak jak jest to w Vectrze A. Jeżeli chciał byś przełożyć takie fotele do Astry musiał byś przerabiać mocowania. Poza tym fotele z Vectry A posiadające regulacje są szersze o jakieś 4 cm od tych z Astry. Nasz kolega z klubu Kris2610 próbował takiego zabiegu i odpuścił sobie, nie wiem z jakiego powodu niestety. A fotele z Vectry wylądowały jako siedzenia wędkarskie nad rzeką... Ale chociaż teraz można porządnie rybki połapać :mrgreen:. Radził bym Ci do niego napisać, czemu sobie odpuścił. Dodam ze ma Astre F z 91 roku
GG: 9891042

Wunsch

#4

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

evergreen_1987 no i rozwiałeś wszelkie wątpliwości ;)

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

Dzieki chlopaki, napisalem do Kris2610 a on mi na to odparl, ze:

"wystarczy nawiercic nowe otwory dla szyn do fotela a stare usunac nic trudnego"


A skoro tak, to wkrotce po kupnie asterki zainteresuje sie blizej tematem, a jak sie uda to przeprowadze moze jakas fotorelacje dla innych amatorow siedzen przyjaznych kregoslupowi.

BTW - fotele Krisa czekaja na wolna chwile albo do zalozenia, albo do wystawienia na allegro, chociaz pomysl na wypoczynek z wedka w wygodnym fotelu jest zarabisty :D

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#6

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Mi podobają się fotele z callibry, są naprawdę wygodne i siedzi się na nich bardzo nisko. Nie wiem jak jest w nich z regulacją lędźwia, ale będę takie wstawiać kiedyś u siebie.
SAAB, born from jets, killed by assholes

evergreen_1987

Astro-maniak
Posty: 629
Rejestracja: 05 lis 2007, 0:46
Imię: Mateusz
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9 JTD 16v
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: evergreen_1987 »

szybajker a ja już myślałem że są nad Wartą. Jak byłem u niego na imprezie takie były plany na ich dalszy żywot.
GG: 9891042

Zablokowany