Odgłos Diesla w benzyniaku

Awatar użytkownika
bronsky

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2008, 20:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Odgłos Diesla w benzyniaku

#1

Nieprzeczytany post autor: bronsky »

Witam,

Mam Opla Astra F 1993, 1,4i C14SE
Po odpaleniu zimnego silnika i przy delikatnym dodaniu gazu z okolicy przepustnicy i kolektora ssącego wydobywa się dźwięk przypominający diesla te charakterystyczne tyrkotanie - coś w tym stylu (nie jest to dźwięk pochodzący od silnika tzn: wtryski, rozrząd, łańcuch, popychacze, zawory itp. itd. są ok), po nagrzaniu się silnika ten dźwięk stopniowo zanika. Zdaję sobie sprawę, że to będzie jakaś głupota - drobnostka, ale nikt nie wie co to jest za dziadostwo. Może ktoś z was szanowni forumowicze miał coś podobnego? Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem gdzie juz szukać. Dodam, że mam to od miesiąca, wczesniej bylo OK.

Dzięki, pozdrawiam

Awatar użytkownika
marker

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2008, 12:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marker »

A jaki kolego masz olej?

Na mineralnym często tak odzywa się hydraulika w zaworach :)
Jak się olej rozgrzeje, staje się bardziej rzadki to wtedy smarowanie lepsze i ustaje.

Pozdrawiam
M.

Gumislaw

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 14 sie 2008, 1:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztynek
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Gumislaw »

U mnie tez bylo takie charakterystyczne "tyk tyk tyk tyk tyk" :D no jak w dizelku i były to popychacze i dla pewnosci jeszcze zmiana oleju i pomogło.

Awatar użytkownika
bronsky

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2008, 20:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: bronsky »

marker pisze:A jaki kolego masz olej?
Olej Mobil Multigrade 15W-40 wymieniany okolo 10 miesiecy temu, a problem pojawił się miesiąc temu - przy wyborze mechanik mowil ze dobry olej :)

Gumislaw pisze:no jak w dizelku i były to popychacze
Może faktycznie popychacze, bede musial to sprawdzic u mechanika, czy wymiana jest droga?

Dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
marker

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2008, 12:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: marker »

Sama wymiana nie powinna być droga. Zdejmujesz pokrywę zaworów i masz dostęp. Warto wymienić uszczelkę pod tą pokrywą - koszt około 7 zł. Same popychacze to już zależy czy nowe, czy odzyskane z innego pojazdu :)

Olej, który zalałeś to olej mineralny. On jest dość gęsty w normalnych temperaturach (nie mówiąc już o zimie) i to również zwiększa odgłos pracy popychaczy zaworów.

Pozdrawiam i życzę bezproblemowej naprawy
M.

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

U mnie pomogła tylko zmiana oleju. Miałem mineralny GM, teraz półsyntetyk LOTOS SEMISYNTHETIC.Szczególnie dokuczliwe było to w chłodne poranki, o mrozie nie wspomnę :roll:

Awatar użytkownika
Fikoc89

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2008, 18:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płońśk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Fikoc89 »

ja jezdze na GM 15w-40 i cicho, bo cicho ale tez stukalo. bylem w ASO w oplu i rozebrali glowice i wszystko pokoleji i mialem delikatne lzy na panewkach. przez to cos sie dzialo i bylo slychac proporcjonalny do obrotow stukot (jak w dizlu). teraz 3.0 V6 i nic oprócz basu nie slychac:D

polecam i milej zabawy z motorkiem!

farow

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2008, 7:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: farow »

Zacznij od zmiany oleju! 10 miesiecy to juz troszke jest, jeszcze jak ktos sporo jezdzi, moze tylko to wystarczy :)

Zablokowany