Uszczelniacz do chłodnicy Xeramic space technology

Astra92

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jerka
Kontakt:

Uszczelniacz do chłodnicy Xeramic space technology

#1

Nieprzeczytany post autor: Astra92 »

Witam...mam pytanko bo troszeczkę cieknie mi chłodnica od dołu, jak wypuszczę delikatnie ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym to jest ok, ale powracając do tematu...kupiłem takowy środek jak w temacie takie jakby opiłki żelaza bardzo malutkie, które podobno uszczelniają chłodnicę...siedzę i tak patrzę na to malutkie opakowanie i zastanawiam się, czy wsypywać czy nie??? stosowaliście już coś takiego?? boję się żeby nie "uszczelniło mi całego układu" bo nie wiem w jakim stanie mam obieg w samochodzie...zapłaciłem za to niecałe 5zł...chciałem to wsypać ale jak już kupiłem to zacząłem się zastanawiać...żeby z 5zł nie zrobił się wydatek kilku stów na cały obieg...

Nie wiem...może sam już sobie odpowiedziałem na to pytanie...??? ale co wy myślicie...???
mam 2 miłości...moja Astra i moja kobieta:)

na każde pytanie jest odpowiedź...tak więc nie ma głupich pytań

Lodówa

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 05 paź 2008, 1:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Lodówa »

Odpowiedziałeś sobie. Kup nową chłodnicę i przy okazji wymień płyn w układzie a będziesz mógł spać spokojnie. Wsypiesz to dziadostwo do układu i będą działy się cuda...

Astra92

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jerka
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Astra92 »

aha ok...ale tak na marginesie mieliscie juz do czynienia z takowym specyfikiem...tematu na forum nie znalazlem wiec wyrazcie swoje opinie na temat takich specyfikow
mam 2 miłości...moja Astra i moja kobieta:)

na każde pytanie jest odpowiedź...tak więc nie ma głupich pytań

G.T.

Astro-maniak
Posty: 222
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:55
Imię: Tomek
Auto: Alhambra, Ibiza
Silnik: Stupiętnastokonny
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: G.T. »

jak jezdzilem kiedys w pewnej firmie, to jak nam latem ciekly chlodnice to na trasie dodawalismy musztardy grilowej i tez to dzialalo, tak samo jak te specyfiki, czyli przedluzalo to co nieuniknione, lepiej kup chlodnice
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

salus1973

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 16 lip 2008, 16:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: salus1973 »

Astra92, raz skorzystałem z tego cuda .Miałem wtedy audi,efekt był taki że nie dojechałem do domu.Po prostu jechałem aż nagle kłęby pary spod maski poszły.Ale jedno trzeba przyznać chłodnicę uszczelniło bo wywaliło wodę zewsząd skąd się dało ale nie z chłodnicy.
DKW F- 102>>FSO 1500>>AUDI 80 1,6>>VW GOLF I 1,6>>FSM 126p>>VW GOLF II 1,6>>FIAT TIPO 1,4>> OPEL ASTRA F 1,6 8V CARAVAN>>jest CHRYSLER GRAND CARAVAN

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

Koledzy mają rację, wyrzuć to gó...o i szukaj chłodnicy:))))

wydatek to może się zrobić ale na remont silnika jak ci pozapycha kanaliki, przegrzeje motorek i pierdyknie upg:))))

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

kilka latek wstecz zkoniecznosci zastosowalem w trasie ten wynalazek i owszem uszczelnilem chlodnice ale pozniej mialem klopoty z wyplukaniem ukladu . to jest tylko dorazne i jak nie chcesz miec klopotow to go wyrzuc .
marpas 1954

Astra92

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jerka
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Astra92 »

nie bede tego sypał...wole juz kupic ta chlodnice:) i miec pewnosc ze jest ok:)
mam 2 miłości...moja Astra i moja kobieta:)

na każde pytanie jest odpowiedź...tak więc nie ma głupich pytań

miki_110

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: miki_110 »

Ja kupiłem kiedyś uszczelniacz do chłodnicy, niestety nie pamiętam nazwy. Preparat kupiłem na stacji BP, był w żółtej butelce i było go około 0,5 litra. Nie były to opiłki tylko taki jakby żel. Należało to wlać do zbiorniczka, zagrzać samochód tak żeby specyfik rozszedł się po układzie i go pouszczelniał.
Ja takie cudo zastosowałem i byłem bardzo zadowolony, tym bardziej że to "cuś" wypłukiwało się razem z wymianą płynu chłodniczego i musiałem go kupować za każdym razem jak zmieniałem płyn w chłodnicy.
Reasumując: wg. mnie można kupić ale coś co jest dobrej jakości i nie pozostaje w ukadzie ale się wypłukuje. Ja przejechałem na tym około 120 tys.km. a sam specyfik kosztował mnie około 30-40 zł za buteleczkę.
X16XEL

Zablokowany