Nasze Astry też mogą być przytulne

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

jaki to
wunderbaum?
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

Robespierre

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Robespierre »

Nein,

na targu w Sandomierzu kobita sprzedawała takie drewniane beczułki, umaczane w jakimś aromacie. Można to podwiesić pod lusterkiem, nie przeszkadza a pachnie.... Super
Do tego jeszcze dostałem dozownik z aromatem, żebym mógł sobie sam uzupełniać
Fajne to jest :)
Wierny marce Opel! Najpierw była Vectra A 1,7TD, teraz Astra 1,6 8v

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

widziałem to kiedys na giełdzie ale nie kupiłem bo jakos mi sie nie podoba
a jak ten zapach sie nazywa że pachnie jak w nowym bmw
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Ciekawe, czy do astry by wszedł kokpit z bmw?

Robespierre

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Robespierre »

tu przyciąć, tam zakleić, trochę inwencji i już
Mamy AstroBMW :)
Wierny marce Opel! Najpierw była Vectra A 1,7TD, teraz Astra 1,6 8v

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

nie ma szans
chyba że jakis poprzycinany pocudowany
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

Jeśli chodzi o możliwości aranżacji wnętrza - jest ich całe mnóstwo: od wymiany foteli na wygodniejsze (np. od Vectry), przez zmianę zegarów (na początek wystarczy dorzucić sobie białe tarcze), podświetlenie deski (na kolorowo, na biało) czy konsoli środkowej lub DID-a / TID-a / MID-a, zmianę wzorków pod pokrętłami (np. zamiast czerwono - niebieskiego pola z białą kreską zrobić sobie śnieżynki i płomienie... więcej informacji i szablon do modyfikacji na autokąciku astry). Możesz sobie zmienić radio na jakieś kolorowo błyskające (ulubione radio posiadaczy BMW). Z ciekawszych spraw (nie tylko tych optycznych, ale i w kwestii komfortu) możesz dorzucić podłokietnik pod przednie fotele (nawet na tym forum ktoś oferuje sprzedaż nówek - dział "Gadżety klubowe").
Jak masz sporo kasy proponuję wymontować kanapę z tyłu i zamontować subwoofer... ;) A jak masz mniej to zainwestuj w nakładki na pedały imitujące aluminium i na naklejkę na wlew paliwa - sporo Beemkarzy ma takie gadżety :P (żart...).
Jeśli niestandardowa wersja astry jest Twoim marzeniem podpatrz jak chłopaki (np. BOBI) postanowili uoryginalnić swoje autka... Dział "Pokaż swoją asterkę".
O ile masz naprawdę sporo kasy i ochoty możesz zainwestować w tuning mechaniczny - sztywniejsze zawieszenie, obniżone, rozpórka amortyzatorów - wtedy autko zupełnie inaczej się prowadzi. Modyfikacje silnika są w zasadzie ograniczone Twoimi finansami - najtaniej wyjdzie swap na mocną jednostkę (przynajmniej 2.0, najlepiej od GSI) a potem dalsze jej modyfikacje...

Wszystko zależy od tego co byś chciał mieć w swoim autku i jakie masz na to pomysły.

Nie wiem, czy zmiana kierownicy na tą od BMW jest możliwa, ale byłaby niezłym początkiem :) <kończę z sarkazmem> :)

Powodzenia w Twoich modyfikacjach...

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

szybajker, heh jak czytam twoje wypowiedzi to chyba nie lubisz tych od bmw. Ale ci powiem ze jedni mają bmke do świru inni jako wygodną elegancką bryczke.
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

tubiś

#19

Nieprzeczytany post autor: tubiś »

kiler530 pisze:szybajker, heh jak czytam twoje wypowiedzi to chyba nie lubisz tych od bmw. Ale ci powiem ze jedni mają bmke do świru inni jako wygodną elegancką bryczke.
ale nowość odkryłeś.jasna sprawa, że jeden będzie świrował a drugi będzie się delektował.z astry betki nie zrobisz.nie ta półka, niestety.

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

kiler530 - zgadza się, bo paru takich świrusów mi nadepło na odciski na drodze - parę razy dresiarze w roz...[cenzura] beemkach o mały włos mnie z drogi nie zepchnęli, bo sprawdzali ile mają koni, a nie dali rady tira wyprzedzić.

Drugą sprawą jest to, że generalnie w świecie marka BMW jest uważana za ekskluzywną i elitarną. Z małą poprawką: nie dotyczy to Polski. Właśnie przez to, że auta tej marki kupują tatusiowie chłopców w błyszczących spodenkach, a potem skwapliwie przekazują kluczyki swym zdolnym, acz niedocenianym (w szkole, w pracy...) pociechom. A potem nie interesuje ich to, jak te auta są eksploatowane i jakich drogowych ewolucji podczas powrotu z dyskoteki dokonują.

Co do auta nic nie mam. Był nawet czas, że chciałem takie kupić... Co do archetypu jego kierowcy... to już inna sprawa... Domyślasz się zapewne czemu go nie kupiłem...

Nie chcę żeby ktoś się poczuł urażony - jeżdżąc BMW w granicach rozsądku, stosując elementarne zasady kultury na drodze, szalejąc tak, aby nikt nie ucierpiał (najlepiej na pustej, dwupasmowej drodze) w moim mniemaniu nie podtrzymujesz niechlubnego archetypu "kierowca beemki".

sorki za OT

Wracając - można próbować upodobnić swoje auto do innego - należy jednak zawsze pamiętać o jednym - każdy profesjonalista taki "tjuning" obśmieje... patrząc na ostatnie ceny samochodów proponuję sprzedać astrę i zainwestować w bmw - rocznik może i starszy, ale zawsze to bliżej własnych marzeń, czy spełnienia własnych wymagań...

Pozdrawiam

Zablokowany