Lepsze i gorsze paliwo

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Co do paliw o wiekszej liczbie oktanowej to faktycznie jezeöli sa w 100% zgodne z norma to pewnie duza roznica jest midzy 95 a 98( niestety jakos nigdy nie mialem okazji naprawde powozic sie benzyniakiem) . Jedyne co kiedys sprawdzalem to Ultimate z BP w porownaniu ze zwyklym ON . Ale ze mam starego malego diesla to to tankowanie prawie do pelna zdalo si epsu na bude. W nowych skomputeryzowanych dieslach pewnie mozna odczuc ta roznice.
Do starych diesli duzo leiej zatankowac dobre sprawdzone zwykle ON niz jakies super o kilka groszy drozsze.

Znajomy w zeszlym roku przyciagnal z Niemiec VW w benzynie. Piekne auto. Mowil mi ze na autostradzie w niemczech szedl pieknie. Jak wjechal do Nas podkusilo go i zatankowal Werwy (Vervy ?? ) na Orlenie i dupcia. W porownaniu ze zwykla z niemiec nasza mocniejsza byla jakas taka ze auto przestalo jechac. Ja caly czas mam nadzieje ze to tylko losowe przypadki. I ze nie jest tak zle z paliwami u nas i na zachodzie.
Wszystko zalezy od szczescia mysle.
Ps macie oze stronke gdzie sa publikowane w miare aktualne dane co do kontroli na stacjach?? moze podaja ktore nalezy omijac ??

szogun

#12

Nieprzeczytany post autor: szogun »

To wszystko zalezy od dostawcy paliwa, i od wielu czynników.Dlatego zdarza sie ze raz na danej stacji jest paliwo gorsze a raz lepsze.Wydaje mi sie ze czasy kiedy stacje cpn kombinowały z paliwem mineły a takie marki jak orlen, bp i tym podobne raczej nie dopuszcza do tego by ludzie zaprzestali korzystania z ich stacji i takie przypadki jak opisujecie zdarzaja sie rzadko.
Nie bronie tu stacji bo kilka razy zdarzyło sie ze paliwo było do kitu ale rozmawiłem z ludzimi którzy dowoze paliwa na cpn i starali mi sie to jakoś wytłumaczyć.
Co do paliwa to na shelu było lub jest paliwo 99 okatanowe, kolega testował i mówił ze daje nie złego kopa ale jest stosunkowo drogie.Chyba raz tyle jak normalne 95.

Usunięty użytkownik 3235

#13

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ja mam co prawda silnik benzyno i tankuję go już od dłuższego czasu na stacji AUCHAN i jest bez najmniejszych problemów. Zauważyłem, że spala mniej benzyny niż z Bp. Zero problemów z odpalaniem i osiągami

Zablokowany