Diesle są aż tak wadliwe?

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

kiler530, ja powiem ci tak. ojciec jeździł od początku benzyniakami ( gazu nie toleruje, samochód musi być w 100% niezawodny ) Ostatnio kupił dizla i stwierdził że nigdy nie zmieni na benzyne. Na drodze przyjemniej sie wyprzedza, jak sie umie jeździć to bardzo mało pali a też odpowiednie traktowanie silnika gwarantuje bezawaryjność... Tylko słysze o problemach aut z VAG a u ojca zero problemów z silnikiem a jak ma wyprzedzać to sie nie patrzy tylko cśnie.

Ja ostatnio jak sie zabrałem za wyprzedzanie to nawet na biegi u siebie nie patrzyłem. na tym na którym jechałem docisnołęm i lece... A benzyna to było by wachlowanie...
Oczywiscie gaz na razie wychodzi troszke taniej, ale wszystko sie zmienia.
[External Link Removed for Guests]

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: wencik »

kiler530 pisze:uu kolego że tak powiem ja cos tam troszke sie znam na autach. Nie mówie ze ty sie nie znasz ale ja bym nie oczekiwał że kupisz od polaka dobrego diesla lub paliwsko. Bo w polsce nie sprzedaje sie dobrych aut bo dobre auta krąża po rodzinie lub znajomym sie sprzedaje . A na giełdach i na ogłoszeniach jest złom tylko jeden sie tylko na złom nadaje a inne po wpakowaniu kilku tys będą jakos tam sie zataczać przed rok czy 2.Z niemczowni jestem w stanie uwierzyć że ktos ma pare bryczek i ten diselek nie jest mu już potrzebny.
z takim podejściem do sprawy.... bym chyba jeździł autobusem :)


a co do tego,że w niemczech się nikt na to nie zgodzi... niby czemu? jeżeli spoko gość i nie ma nic do ukrycia to pojedzie, oczywiście na Twój koszt... tylko tam to nie kosztuje 200zł tylko 200 euro pewnie.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

pio555

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 21 mar 2007, 12:22
Imię: pio
Auto: Corsa C
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: pio555 »

Ja jako użytkownik diesla i benzyny napiszę tak
mam dwa auta Astra F Caravan 1,6 benzyna X16SZ 71KM i Skodę Fabia 1,4 TDI kombi 70KM
robię rocznie ok 30tyś km.(teraz Skodą wcześniej Astrą)
moje wnioski:
astra średnie spalanie ok 7l PB
skoda średnie spalanie ok 6l ON
TDI masakryczne głośne a powyżej 120 to już dramat,Vmax 170 realna prędkość przelotowa 120-130 powyżej tego to już smok (na autostradzie przy średniej 150 zechlał 8l ON)
nigdy nie spaliła mniej niż 5 l mimo ,że instrukcja przewiduje 3,9l ;)
Astra na PB dużo cichsza,da rade i 200km polecieć a spalanie przy b szybkiej jeździe ok 6,5 l w mieście 8 l/100km
ja osobiście uważam,że w dzisiejszym czasach nie ma sensu przepłacać za diesle oczywiście nowe bo kasa dopłacona zwróci za x-lat a koszty serwisu,części są sporo większe niz w benzynie
[External Link Removed for Guests]

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

pio555, i na taką wypowiedz czekałem dodałem ci pomógł
dziękuje za wypowiedzi i mysle że temat można zamknąc
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

pio555 pisze:Ja jako użytkownik diesla i benzyny napiszę tak
mam dwa auta Astra F Caravan 1,6 benzyna X16SZ 71KM i Skodę Fabia 1,4 TDI kombi 70KM
robię rocznie ok 30tyś km.(teraz Skodą wcześniej Astrą)
moje wnioski:
astra średnie spalanie ok 7l PB
skoda średnie spalanie ok 6l ON
TDI masakryczne głośne a powyżej 120 to już dramat,Vmax 170 realna prędkość przelotowa 120-130 powyżej tego to już smok (na autostradzie przy średniej 150 zechlał 8l ON)
nigdy nie spaliła mniej niż 5 l mimo ,że instrukcja przewiduje 3,9l ;)
Astra na PB dużo cichsza,da rade i 200km polecieć a spalanie przy b szybkiej jeździe ok 6,5 l w mieście 8 l/100km

ale jaki Ty silniki prównujesz ?

Porównaj te 1.6 noPB do np. takiego jak ja mam 2.0 DTI.

GDzie taka Vectra B waży ok. 1,5 tony i po mieście spala mi 7,2l/100km a w trasie przy 130km/h poniżej 6l

u mnie jest cichutko i jeszcze jest spory zapas żeby wyprzedzić

raz poleciałem szybciej i przy 180km/h odpuściłem sobie już bo w PL nie ma warunków na szybszą jazde a jeszcze by sie rozpędziła....

a jak masz mały silnik to wiadome jest że spalisz więcej przy wyższych prędkościach niż ktoś kto ma większy silnik
[External Link Removed for Guests]

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

wencik pisze:Te 2.2 to już bajka
co masz na myśli to pisząc? bo mam od 3 tygodni Astrę G Bertone 2.2 DTI i nie wiem czy mam się bać czy cieszyć
karola44-81 pisze:Lekkiego dyma ciemnego powinien rzucic, ale bez przesady
90% nowych diesli wali na czarno... wszystkie fordy, ople, vw, peugeoty...
kiler530 pisze:Z niemczowni jestem w stanie uwierzyć że ktos ma pare bryczek i ten diselek nie jest mu już potrzebny.
powiem Ci w ten sposób. Mam dobrego kumpla mieszkającego w Luksemburgu. Zarówno on, jak i cała jego rodzina i polscy znajomi mieszkający w Luksemburgu, tankują do oporu w Luksemburgu ON i do tego kanister, tak aby nie lać ropy w niemcowni. I to już nie pierwsza osoba, która mówi, że ropa w niemcowni nie jest najlepsza i tam bardzo łatwo kupić zasyfionego diesla...


Przepraszam za OT, ale nie mogłem się powstrzymać...
kiler530 pisze:zawsze benyzna gaz męczyłem
a w BMW też masz gaz? no tak, przecież to seria 7... auto dla prezesa :D więc po co lać benzynę? przecież jest LPG :P

pio555

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 21 mar 2007, 12:22
Imię: pio
Auto: Corsa C
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: pio555 »

major_25 pisze:ale jaki Ty silniki prównujesz ?

Porównaj te 1.6 noPB do np. takiego jak ja mam 2.0 DTI.
toś teraz dowalił
ja porównuje silniki które są mniej więcej tej samej generacji
silnik TDI jest tak samo stary jak X16SZ i auta tej samej klasy(kompakt) a Ty chcesz porównać auto klasy kompakt z autem segmentu D więc wiadomo z góry że stoi Pb na przegranej pozycji
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

pio555 pisze:major_25 napisał/a:
ale jaki Ty silniki prównujesz ?

Porównaj te 1.6 noPB do np. takiego jak ja mam 2.0 DTI.

toś teraz dowalił
ja porównuje silniki które są mniej więcej tej samej generacji
silnik TDI jest tak samo stary jak X16SZ i auta tej samej klasy(kompakt) a Ty chcesz porównać auto klasy kompakt z autem segmentu D więc wiadomo z góry że stoi Pb na przegranej pozycji
ale przecież kiler wspominał o vectrze B a tam już taki montowano silnik... z resztą w Astrze G też...


poza tym jeśli chcesz już być taki dokładny to to DTI o którym piszę jest z 99 r. więc nie jest to cud techniki....
[External Link Removed for Guests]

pio555

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 21 mar 2007, 12:22
Imię: pio
Auto: Corsa C
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: pio555 »

major_25 pisze:poza tym jeśli chcesz już być taki dokładny to to DTI o którym piszę jest z 99 r. więc nie jest to cud techniki....
dokładnie ale silniki w Astrach F to rozwiniecie koncepcji kadeta więc mają ładnych kilka latek
poza tym jakość wykonania Astry i Vectry to niestety przepaść
[External Link Removed for Guests]

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Bertone84 pisze:wencik napisał/a:
Te 2.2 to już bajka

co masz na myśli to pisząc? bo mam od 3 tygodni Astrę G Bertone 2.2 DTI i nie wiem czy mam się bać czy cieszyć
cieszyć... dynamiczny, ekonomiczny silnik i sterowniki pompy wtryskowej nie padają tak jak w 2.0
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Zablokowany