Diesle są aż tak wadliwe?

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

Diesle są aż tak wadliwe?

#1

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

Witam dziś sobie rozmawiałem z paroma osobami. I doznałem szokou. Ponieważ wyszło ze diesle to bardzo kichowata sprawa nawet w oplach.Np vectra b 2,0 tdi czy cos. Jak pompa walnie wydatek około 5 tyś a auto z wyższej półki to jeszcze drożej.
Co powiecie na ten temat ja nie miałem jeszcze diesla. Ale w przyszłości kto wie.No na pewno nowszy rocznik opłaci sie kupic diesla niz 3 czy 4 tys w gaz walic.
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

kiler530, do diesla części zawsze były i będą droższe niż do benzynowych, bo są to bardziej skomplikowane jednostki.

Wszystko zależy jak dany silnik był eksploatowany i co ważne - na jakiej jakości paliwie jeździł, jeżeli chodzi o używane auto z silnikiem diesla.
kiler530 pisze:No na pewno nowszy rocznik opłaci sie kupic diesla niz 3 czy 4 tys w gaz walic.
Tutaj też jest różnie, zależy jakie przebiegi się robi. Powoli to dochodzi do tego, że niedługo i diesla nie będzie się opłaciło brać, bo ropa prawie kosztuje tyle ile benzyna. Fakt, że te silniki są wytrzymalsze (chociaż i w tej kwestii nowe diesle są mniej wytrzymałe niż te stare N/A), elastyczniejsze itd. Ale weź pod uwagę sam zakup diesla (zawsze wyjdzie Cię drożej) do tego ewentualna naprawa (padające koła dwumasowe w nowych dieslach, wtryskiwacze, już nie wspomnę o pompach wtryskowych).

A najwięcej zależy od grubości czyjegoś portfela i jego kaprysu.

Ja np. jestem zwolennikiem silników benzynowych :D

Tutaj jest kilka ciekawych artykułów:
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

ja tak samo benzyna i jak sie dużo jeździ to gaz. Ale np jak chodze sobie po giełdzie i podaje konkretny przykład
[External Link Removed for Guests]
diesla od tej ceny do 15 tys z 2000 roku to z 10 stoji jak nie wiencej.
A np [External Link Removed for Guests]
takie cos to nie wiem zapomniec moge 1,6 benzyna z klimą
To mnie dziwi że diesle sa tanie a benzyna droższa
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Oploskie i Fordowskie Diesle nie są zbyt dobrze oceniane. Jeżeli bierze się samochód jedne z tych marek to podobno najlepiej brać benzyniaka, dużo mniej problemów będzie.
Ja np. wolę Diesla niż benzyną, i następny pojazd zapewne też będzie na ON. Co do jakości zalewanego paliwa to fakt, zwłaszcza Ople, są bardzo wyczulona na to.
Różnica w cenie paliw jest jednak nadal znaczna, i działa na korzyść diesla ( ok 30 gr/l tańszy od PB).
Wydaje mi się też , że jednak osoby które bardzo dużo jeżdżą raczej mają samochody z silnikami Diesla ( np jacyś przedstawiciele handlowi) bo mimo wszystko te silniki są oszczędniejsze i wytrzymalsze na ilość przejechanych km.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Jak diesle z astry f to są nie do zajechania, natomiast już z astr g mają problemy z pompą wtryskową ale to też przede wszystkim zalezy jakie paliwo się tankuje itd. bo lejąc dobre paliwo będziesz jeździł a jeździł

Naprawa takiej pompy wtryskowej nie kosztuje 5tyś tylko od 1500 pewnie do 2500 więc luz. (chodzi mi o naprawę tej najpopularniejszej usterki)

Ja z diesla na benzyniaka nie chciałbym się przesiadać ze wzgledu na wysoki moment obrotowy :D Lepiej się jeździ ;)

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wencik »

JOszi pisze:Naprawa takiej pompy wtryskowej nie kosztuje 5tyś tylko od 1500 pewnie do 2500 więc luz. (chodzi mi o naprawę tej najpopularniejszej usterki)
ale to najczęściej jednostki 2.0 DTi mają z tą pompą problem (TDI to VW przecież). Te 2.2 to już bajka :)

A cena taka jak pisze JOszi.... 5 tys to może w ASO
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

Znaczy sie 5 tys dowiedziałem sie że do vectry c kosztuje. A mi chodzi o vectre b ale nie bardzo to wyglada z tą pompą jak od 1,5 do 2 tys .Za 2,5 tys to ładny gaz sie kupi do takiego 1,6 i jest gitarka.
Ale cały czas nie moge dojśc do tego dlaczego diesli vectry jest bardzo dużo i sa tansze o benzyny czyżby wszystki do remontu?
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Sa tansze bo jest ich poprostu duzo :) . To popularne silniki. Ja tam moze sie nie znam.
Tym bardziej na nowych dieslach. Ale jak przez 2 lata jezdzilem z kolega do pracy to szlag nas trafial jak co rusz jego Kadett ( ok 300tys przebiegu) na LPG, a to zapchany filtr od gazu, a to swiece i kable WN do wymiany. Jezdzac 10 lat poczciwa Omega A 2,3D ( ok 500 tys przebiegu) jedyne co robilem przy silniku to jeden raz wymienilem koncowki wtryskiwaczy i gora 2 razy swiece zarowe. Inne to standart wymiana oleju i filtrow paliwa oraz powietrza.

Jak jest z nowymi niestety nie powiem bo poki co nie stac mnie na takiego. Teraz mecze Astre 1,7D ( ponad 250 tys przebiegu). Juz 3 lata smiga. Co robilem przy niej?? A no olej wymieniam co 10tys oczywiscie filtry przynajmniej przed zima i musialem zmienic rozrzad. Do silnika jako takiego sie nie dotykalem.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Vectr b w dieslu jest bardzo dużo stąd taka cena a nie inna.

Kup, lej dobre paliwo to nic Ci się nie będzie działo. Dobra w sporadycznych przypadkach pada elektronika w pompie ale to nie znaczy że nie można kupować diesla bo się psują. Benzyniak też się może zepsuć i tyle samo możesz na naprawę wydać. Ja wolę diesla bardziej od benzyny. 1,6 to jest muł w porównaniu z moim :D

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

Znaczy sie temat troszke dla tych co sie znają dziny. No ale diesla nigdy nie miałem i takie tam przemyslenia moje. Vectre na pewno kupie jak nie teraz to puźniej. Ale pytam sie juz teraz bo mam pary znajomych co tez szukają czegoś fajnego a nie będe im wciskał fki. Jeżeli też sa napaleni na vectre b i c. Tylko no nie nikt do konca nie wie jak jest z tymi dieslami i czy jak sie dużo jeździ około 50 tys na rok obciązonym samochodem to co lepiej sie sprawuje.
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

Zablokowany