Pytanie o pierwszy przegląd

stud79

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 27 sty 2008, 16:52
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: 1,6 benzyna
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Pytanie o pierwszy przegląd

#1

Nieprzeczytany post autor: stud79 »

Zbliżam się do pierwszego przeglądu po roku i nie wiem, czy jest w nim zawarty przegląd nadwozia/podwozia pod kątem rdzy, czy trzeba się o to upomnieć? Pewnie trzeba, więc drugie pytanie - ile, bo na pewno jest płatny. Trzecie: ile kosztuje przegląd alarmu?

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

stud79 pisze:przegląd nadwozia/podwozia pod kątem rdzy, czy trzeba się o to upomnieć?
Przegląd ten nie jest konieczny ale jeżeli chcesz, aby panowie Ci sprawdzili to musisz im to zakomunikować.
stud79 pisze:drugie pytanie - ile, bo na pewno jest płatny.
Tutaj niestety nie wiem ile to kosztuje, ale chętnie się dowiem, bo też bym chciał to zrobić u siebie :D

stud79

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 27 sty 2008, 16:52
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: 1,6 benzyna
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: stud79 »

Mówisz, że niekonieczny, Jeśli chcesz utrzymać gwarancję na perforację musisz zrobić przegląd. Inaczej będą się migać jak wyjdą kiedyś jakieś kwiatki.

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Mówisz, że niekonieczny, Jeśli chcesz utrzymać gwarancję na perforację musisz zrobić przegląd. Inaczej będą się migać jak wyjdą kiedyś jakieś kwiatki.
Zgadza się, na tym polega gwarancja na perforację. Jeśli chcesz utrzymać tą gwarancję musisz robić dodatkowy przegląd. Jednak ten przegląd nie jest warunkiem dopuszczenia pojazdu do ruchu, o to mi chodziło. :D

Poza tym (chyba już kiedyś o tym pisałem nawet :roll: ) już same warunki gwarancji na perforację mają wiele "kruczków", nie wiem dokładnie jak to jest u Opla, ale może być tak, że gdy korozja powstała na skutek uderzeń kamieni, czynników mechanicznych, chemicznych lub atmosferycznych to wtedy odpowiedzialność gwarancyjna producenta danego pojazdu może zostać wyłączona :roll:

stud79

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 27 sty 2008, 16:52
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: 1,6 benzyna
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: stud79 »

Taa... Fiat za czasów Uno nie uznawał na przykład drzwi za integralną część nadwozia... A drzwi to było to, co w Uno rdza wyjadała najszybciej. :mrgreen:

Zablokowany