...Czy warto naprawiać???

piotruniek69

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 23 lut 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom/Koszalin
Kontakt:

...Czy warto naprawiać???

#1

Nieprzeczytany post autor: piotruniek69 »

Witam, w mojej asterce mam do naprawy silnik(pierścienie,uszczelka), sprzegło, najprawdopodobnie rozrząd, termostat, amortyzatory tył i chyba tyle Mam astre 1.6 ośmio zaworowa podobno 75km i nie wiem czy naprawiać ją czy sprzedać. Obecnie jest strasznie mułowata i nie wiem czy te zabiegi pomogą jej i czy zwiększa sie osiągi?

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

szczerze mówiąc to bym sprzedał.... :(
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

piotruniek69

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 23 lut 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom/Koszalin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: piotruniek69 »

kurde właśnie nie wiem..przywiązałem sie hehe i nie wiem tylko w jakim stanie kupie ten drugi..a tu miałbym prawie wszystko wymienione. Ale jak po tej naprawie nadal bede mieć 19s. do setki i przy wyprzedzaniu serce w gardle to nie wiem..

snoise

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Strzyżów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: snoise »

Witam Zacnych i Szanownych

Czy naprawiać? Hm Dużo troche tego Masz do zrobienia Lekko licząc to szarpnie Cie ze 2 matysiaki.
W zależności od stanu karoserii. Jesli blachy dobre i kasa na lekkim zbytku pewnie bym się pobawił w remoncik. Nie wiadomo co Kupisz innego - może jeszcze gorszy.

Ja tam w swoim X16XEL planuje remoncik i to pewnie na dniach bo chyba zaczyna nie palić na jeden garnek i jakiś mały syk syk syk syk ostanio jest słyszalny z okolic głowicy (UPG?).

Powoli do przodu. Nie wszystko naraz i Dasz autku nowe życie

Pozdrawiam Miłych i udanych napraw

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

piotruniek69, ja bym radził naprawiać bo jak sprzedasz kupisz kolejne auto i nie wiesz ile pojeździsz też Ci się silnik rozwalić może, a tu zrobisz remont i wiesz że pojeździsz spokojnie minimum 100tyś km

Części do 1.6 nie są drogie remont o ile sam byś go dał rade zrobić powinien wyjść około 1000zł :) no chyba że oddasz do warsztatu to juz drożej

Jak byś chciał to mam nowiutkie pierścienie do 1.6 kupiłem w celu remontu i jakoś sprzedałem auto i nie zrobiłem remontu znalazł sie chętny na kupno, a pierścionki zostały gdybyś robił ten remont napisz na PW sprzedam Ci taniej nowe pierścienie niż w sklepie bo mi one niepotrzebne ;) a pierścienie nie made in china a GEOTZE niemieckie :m

piotruniek69

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 23 lut 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom/Koszalin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: piotruniek69 »

..hehe dobra jak zdecyduje sie na remont to napisze do ciebie napewno Dzieki.

wojtas7054

Astro-maniak
Posty: 158
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rypin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wojtas7054 »

chyba jednak zawsze jest zrobić remont bardziej się opłaca i później wiesz co masz a sama robota to wcale nie jest taka droga:)
bo kupić silnik z szrotu to może być porażka bo może się okazać jeszcze gorszy od Twojego
a reklamacji na 99% Ci nie przyjmą.
pozdawiam

papus81

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 11 lis 2008, 19:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: papus81 »

Ja bym sprzedał bo popełniłem już ten błąd i naprawiałem moją poprzednią stuningowaną asterke 92 rok aż do chwili kiedy zostało tylko malowanie i.....po wymianie całej głowicy i wielu innych rzeczy padły panewki :cry: koszt naprawy jest wtedy nieopłacalny i musiałem autko oddać za grosze i trafiła sie lepsza bezawaryjna:mrgreen:

pio555

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 21 mar 2007, 12:22
Imię: pio
Auto: Corsa C
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: pio555 »

Ad77 pisze:Części do 1.6 nie są drogie remont o ile sam byś go dał rade zrobić powinien wyjść około 1000zł
zgoda części nie są drogie ale w 1tyś zł na 100% się nie zmieści
ja skromnie liczę 2tyś
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Mixotic

Klubowicz AKP
Posty: 470
Rejestracja: 26 wrz 2007, 19:43
Imię: Wojtek
Auto: Astra Coupe
Silnik: Z 22 SE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 2 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Mixotic »

Moim zdaniem jeżeli jeżdzisz tym autem długo to wiesz co masz .A co jak kupisz przypadkiem jakiegoś zajechanego złomka i Ci sie silnik po 3 miesiącach zacznie sypac. Nie wiadomo . Koszt to koło 1.200-1.300 zł nie więcej bo chyba nie zamierzasz tego robic na orginałach ?

Zablokowany