Mocowanie silniczka wycieraczki

Awatar użytkownika
astraaa

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 gru 2008, 16:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Mocowanie silniczka wycieraczki

#1

Nieprzeczytany post autor: astraaa »

Mam problem z wycieraczkami. Przez dłuższy czas mogłem je "opuścić" tylko do połowy, a wczoraj stanęły pionowo i już w ogóle przestały się ruszać. Pojechałem do warsztatu i powiedzieli mi, że muszę kupić "mocowanie silniczka wycieraczki". Objechałem kilka sklepów i nigdzie tej części nie mieli. Czy taka część w ogóle istnieje i gdzie ją mogę dostać? Na allegro znalazłem tylko silniczki. Dodam, że mam Opla Astre 1997 1.6 hatchback.

ja37

V.I.P.
Posty: 6073
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Mocowanie silniczka to się nie psuje, pewnie chodzi o inną część?

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#3

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Może tutaj chodzi o cały korpus razem z mechanizmem i ośką ?
SAAB, born from jets, killed by assholes

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Na pewno chodzi o caly mechanizm. Lubi sie to zapiec i stanac. Wyciagnij najpierw wszystko i sprawdz czy sie kreci. Chyba na autokacik.pl jest opis naprawy tego ustrojstwa. Wystarczy przesmarowac i wyczyscic. No chyba ze silniczek juz odmowil posluszenstwa.
A w serwisie no im najlatwiej wymienic caly mechanizm bo to max 4 sruby do odkrecenia ale koszty to juz nie ich sprawa.

Awatar użytkownika
astraaa

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 gru 2008, 16:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: astraaa »

Byłem dziś u elektryka-mechanika i od razu po uruchomieniu wycieraczek stwierdził, że silniczek jest dobry (bo po włączeniu minimalnie się ruszają, a raczej "skaczą") ale cały mechanizm wycieraczek jest do wymiany. Zaproponował abym udał się do szrotów itp. bo nigdzie tego nie znajdę. O jakie części mam pytać bo podejrzewam, że "mechanizm wycieraczek" to nie jest zbyt szczegółowe określenie. Muszę wymienić wszystko oprócz silniczka więc może na allegro się coś znajdzie.

Astra92

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jerka
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Astra92 »

trzpienie obrotowe wycieraczek...:)


aha...jedź na szrot i kupisz...pozdro
mam 2 miłości...moja Astra i moja kobieta:)

na każde pytanie jest odpowiedź...tak więc nie ma głupich pytań

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Na perno nie da sie tego przesmarowac?? Co tam sie moglo popsuc. To kilka elementow stalowych tak polaczonych zeby ruch obrotowy przemienic na wachadlowy.

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#8

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Mechanizm od środka wygląda tak [External Link Removed for Guests]
rozwierć nity, wybij ośkę, przeszlifuj ośkę, porządnie wszystko nasmaruj i skręć obudowę śrubkami. Skoro silniczek jest dobry to nie ma sensu kupować drugiego.
SAAB, born from jets, killed by assholes

Awatar użytkownika
astraaa

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 gru 2008, 16:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: astraaa »

Hmmm.... no tak ale gdyby wystarczyło to tylko nasmarować to myślę, że ten mechanik u którego byłem podjął by się tego żeby zarobić a nie odsyłałby mnie na szrot. Czyli na szrocie mam szukać "trzpienie obrotowych wycieraczek" tak? A czy "mechanizm wycieraczek" który znalazłem na allegro to jest właśnie to: [External Link Removed for Guests] ?

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Tak to jest caly mechanizm wycieraczek. Z twoich odpowiedzi wynika ze w swoim samochodzie nawet nie widziales tego mechanizmu. Zapewne moze byc tak ze boisz sie mechaniki :) ? . Ale skoro silnik reaguje to jak bys sie przyjzal caleu ustrojstwu zauwazysz ze to bardzo prosta konstrukcja. Ramka z tulejkami przez krore przechodza oski do wycieraczek. Na kazda strone po 2 ciegla ktore napedzaja wycieraczki. Silnik to typowa konstrukcja z przekladnia slimakowa. Nic trudnego. O ile nie jest cos rzeczywiscie urwane-pokrzywione to w ciagu max godzinki mozna wszystko rozmontowac na czesci pierwsze pozadnie wyczyscic przesmarowac i zlozyc. Wtedy bedzie jak nowka. Myslisz ze inne 16 letnie mechanizmy na allegro czy szrocie ktore sa nieuzywane ok kilku miesiecy beda w innym stanie?? Zapewniam cie ze jezeli zalozysz inny mechanizm za chwile moze stanac i tez trzeba go bedzie smarowac.

Zablokowany