Jaki garaż najlepszy na zime? Jak garażować?

meserter

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 24 paź 2007, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Jaki garaż najlepszy na zime? Jak garażować?

#1

Nieprzeczytany post autor: meserter »

Witam Panowie ostatnio mam wybór co do garażowania mojej asterki.
Mam do wyboru blaszany garaż, ocieplany garaż, lub pod wiatą... I zastanawiam sie co jest najlepsze dla karoserji w zimie.. Słyszałem różne opinie na temat tego że w ciepłym garażu w zimie auto gnije bo jak sie wjedzie samochodem w śniegu, on rozmarza i cały czas jest wilgoć na aucie. Wiec może lepiej w blaszanym, nie ocieplanym garażu?? Lub pod wiatą?? co o tym myślicie?

Zakładaj tematy w odpowiednim dziale, następnym razem będzie ostrzeżenie
Ostatnio zmieniony 08 gru 2008, 23:24 przez meserter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Garaz metalowy najgorszy jest poza zimowa pora a czy w zimie cos lepiej to nie wiem. Bynajmniej najwilgotniej jest w blaszaku. Co do murowanego ogrzewanego czy nie to w miare dobry jest. Mam dwa przy domie murowane ( jeden ogrzewany a drugi nie) wszystko jest pieknie tylko nie lubie starsznie wjezdzania i wyjezdzania z nich. Z racji ze ma podjazd to bede myslal o wiacie. W garazu napewno szyby nie zamarzna ale i pod wiata tez nie zasypie śnieg i tylko przy duzym mrozie moze je zmrozic. Jednym slowem dobrze jest miec garaz jakikolwiek ale i bede stawial wiate bo po pracy mozna sobie postawic autko a za godzien czy dwie wyskoczyc na miasto czy do rodziny i tak po kilka razy dziennie.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Na zimę najlepszy jest blaszak. Jeśli nawet będzie ocieplony to w mroźne dni lub noce nagromadzony na elementach auta śnieg i tak nie stopnieje, natomiast latem w ocieplonym blaszaku (np styropianem) będzie chłodniej niż w blaszaku nie ocieplonym. U nas póki co mamy jeden garaż(w domu), ale w przyszłym roku będę chciał kupić blaszak.

Awatar użytkownika
Thomas87

Przyjaciel forum
Posty: 1987
Rejestracja: 12 mar 2008, 23:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 3 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Thomas87 »

analyzer64 pisze:Na zimę najlepszy jest blaszak
Czy ja wiem :roll:

Jest to na pewno najtańsze rozwiązanie i zdecydowanie lepsze niż "chmurka"
Jak posiadasz garaż murowany, temperatura w takim garażu zawsze jest dodatnia, nie to co w nieocieplonym blaszaku gdzie różnica temperatury wewnątrz/zewnątrz jest 2-3*C.

U mnie w lecie auto stoi przeważnie pod chmurną, nie chce mi się go chować za każdym razem, ale jak już zima zawita to pojazd garażuje w stodole :D
Dzisiaj temperatura na zewnątrz wynosiła około -7*C, a w stodole 0*C ;) No i śnieg nie pada :D

Awatar użytkownika
MirekS

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2008, 17:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: MirekS »

Co do garażu to najlepszy jest murowany nie ogrzewany z otworami na dwóch równoległych do siebie ścianach by nie zakradła się wilgoć i była prawidłowa wentylacja co pozwoli na osuszenie auta szczególnie gdy się wjedzie mokrym autkiem po myciu bądź też deszczu. Ogrzewanego nie polecam bo ruda przy pomocy soli da radę alumom i wrażliwym częściom blachy w okresie zimowym. Co do blaszaka nie jest on dobry na lato bo wew robi się zaparzona konserwa.
Pozdrawiam:
MirekS
Śkoda fabia 1.9 TDI 74kW ATD Elegance
Opel Astra 1.7 TD 50kW
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Blaszak najgorszy jest bezapelacyjnie. Jego wada to wlasnie gromadzenie sie wilgoci. Auto bardziej jest narazone w pory roku cieplejsze wlasnie z tego powodu. Auto jest zamkniete jak w konserwie. To nie jest moja opinia tylko jest to zbadane przez fachowcow. Jedyny plus to to ze w zime auto mamy nie zasypane sniegiem.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

meserter

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 24 paź 2007, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: meserter »

Czyli wg. Was najlepiej jest zostawiać autko pod wiatą?

misiek775

Astro-maniak
Posty: 235
Rejestracja: 21 kwie 2008, 9:30
Imię: Michal
Auto: Opel Astra F
Silnik: x16szr + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Wielgie / Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: misiek775 »

Moim zdaniem każdy garaż jest lepszy niż chmura. Najlepszy to murowany bez ogrzewania - jak z chmi wiadomo wzrost temperatury przyspiesza reakcje (tzn korozje).
LPG CHARGED

Zablokowany