blacharz-lakiernik, czy jest wśród nas?

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

kod koloru masz na tabliczce pod maska silnika
marpas 1954

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

Tbg, na tabliczce znamionowej, na przednim pasie pod maska. Ale nie sugeruj się tym kodem, bo po tylu latach Ci się zmienił odcień lakieru :)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

tynium

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 gru 2008, 11:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: tynium »

Nic nei klep i nie szpachluj tylko kup uzywana klape astrow pelno jak mrowkow.
Pod kolr ciezko bedzie ci znalesc chyabze nei zalezy ci na idealnym odcieniu.
Kolor dobierz wg nr zpod maski i dokaldnej daty produkcji, bo jak widze masz metalik chyab(zdjecia slabe) wiec ci nic nei wyblaklo. A jak nie amsz tow eic ze nie ma wyblaknietych na gotowo lakeirow:) apozatym dobieranie to tez nic nei daje w3/4przypadkow dobiara zle( przynajmniej tak jest u mnie) ja dobieralem farbke przez allegro nie pameitam goscia i dobralem tak jak Ci napisalem i pasialo idealnie
FSO Syrena 104 '67
Astra '95 1.6 LPG - użytkowe kombi

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Tbg, Przełożenie silniczka i elektryki jest banalnie proste. Myśle ze w 2 godziny sie zrobi całą przekładke spokojnie.

Co do kodu lakieru, to miałem malowany element z doborem po numerze i jest lekka różnica. tego sie nie uniknie. nawet jak by Ci blacharz robił to nie masz pewności ze dobrze to dobierze.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Tbg

Astro-maniak
Posty: 1146
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:37
Auto: VC
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: TARNOBRZEG/W-WA

#15

Nieprzeczytany post autor: Tbg »

[External Link Removed for Guests]

To nie jest metalik. A tego kodu dalej nie znalazłem, pokaż mi ktoś na zdjęciu w którym miejscu dokładnie szukać :D Na przyszłość będę wiedział.

A do przekładki to jeszcze muszę dołożyć centralny razem z zamkiem bo mam wszystko z pilota a dokładnie nie wiem jak to wszystko wygląda "od środka" no ale czas się nauczyć :)
nawet jak by Ci blacharz robił to nie masz pewności ze dobrze to dobierze.
A jeżeli odcień będzie faktycznie wyraźnie widoczny to mam prawo do jakiś "reklamacji" ? Jak myślisz jak się zachowa lakiernik?

kdslawek

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 15 paź 2008, 10:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice tarnowa
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: kdslawek »

klape z szyba na szrocie kolo tarnowa widzialem po 150 zl , malowanie elementu to koszt 200 zl czyli razem 350 no i montaz z przelozeniem silniczka wycieracczki, kolo 50 zl czyli razem koszt 400zl, lepiej to niz klepac, bo szpachla po paru latach odpadnie, od wstrzasow zamykania jej, a miejsce jest blisko szyby i rzeczywiscie moze szyba peknac przy klepaniu, caly czas robie na warztacie lakierniczym i nie raz widzialem jak leci szybka , pozdro

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Tbg, co do przekłądki to jeżeli jest to fabryczne to jest to tylko odkręcenie kilku śróbek i nic więcej. Jeżeli "samoróbki" to będzie troche zabawy zapewne.

Jeżeli chodzi o lakiernika to wszystko zależy gdzie i jak robi.

Jeżeli jest to zakład wystawiajacy faktory itp to spokojnie mozesz reklamować, jeżeli to ktoś kto tak sobie na boku dorabia to nie licz na zbyt wiele.

Siorka miała taki przypadek że koleś malował jej całe autko i zbil szybe przednią. oczywiscie musiała kupować sama nową.

Ja mam ( ale to u siebie ) sprawdzonego lakiernika. to i wcinki w lakier zrobi, wyklepie wszystko, tylko polerki brakuje na tym mechanicznej ;) i jest zrobione ładnie.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Tbg

Astro-maniak
Posty: 1146
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:37
Auto: VC
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: TARNOBRZEG/W-WA

#18

Nieprzeczytany post autor: Tbg »

Dziękuję bardzo za rady, reszta już niestety należy do mnie chodź przydałaby się niejednego z Was dla mnie pomoc :P Ale jakoś dam radę i pochwalę się na pewno co wykombinowałem. Temat można zamknąć. Pozdr

SIWY_OPOLE

Przedstawiciel Regionu
Posty: 1228
Rejestracja: 03 paź 2008, 14:12
Imię: Andrzej
Auto: ZAFIRA A
Silnik: 1,8 16v +lpg X18xe1
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Luboszyce OPO
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: SIWY_OPOLE »

Witam wszystkich ja tez jestem blacharzem lakiernikiem i ja osobiscie byl wymienil klape i pomalowal co do koloru to roznie bywa nawet w autoryzowanych serwisach zdarzaja sie wpadki z kolorem a w metalicach to duzo czynikow na to wplywa cisnienie w pistolecie i takie tam ale jak lakiernik ma pojecie o robocie to po polerce nie powinno byc duzej roznicy a nawet wcale pozdrawiam
Moja geeesssa
Astra GSI SIWY_OPOLE" onclick="window.open(this.href);return false;

simon23

Astro-maniak
Posty: 1238
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:12
Imię: Przemek
Auto: była Asia f-ka jest Volvo v40
Silnik: C16SE +LPG 1.8+lpg
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie/wlkp
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: simon23 »

witam jestem blacharzem i lakieruje miałem podobną asterke u siebie tzn poobijaną 300-500zł to smieszna cena ale niestety tak sie wiekszość warsztatów ceni ja za ta co robiłem wziąłem 120 zł wycinanie szyby nie było konieczne a jak masz zapłacic koło 500 to lepiej poszukaj innej pokrywy wyniesie taniej i może nawet nie bita bedzie co do numeru lakieru to w przypadku astry lepiej wziąść jakiś lakierowany element i na jego podstawie domieszac kolor bo orginalne lakiery w f-ce szybko matowieja jak wezmiesz po numerze może sie roznic pozdro

Zablokowany