Naprawa fragmentu substacji zabezpieczającej podwozie.

michael85

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2008, 12:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Polska
Kontakt:

Naprawa fragmentu substacji zabezpieczającej podwozie.

#1

Nieprzeczytany post autor: michael85 »

Witam

Dziś w związku z odwilżą przy wjeżdżaniu na podwórko podniosła mi się jedna z płyt i przerysowała kawałek podwozia. Podwozie w mojej Asi G jest zabezpieczone jakąś substancją której struktura została trochę naruszona (taka krecha na odcinku 40 cm. Co z tym fantem zrobic. Czym zabezpieczyć?


Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

michael85, do tego celu możesz użyć preparatu Boll tzw. baranka. Są one sprzedawane w takich puszkach w spray'u - jedna w zupełności Ci wystarczy.
Innym wyjściem jest tzw. Bitgum lub Bitex, które są sprzedawane w puszkach jak po farbie, do tego potrzebny Ci będzie jakiś pędzelek, żeby to nanieść, dobrze jest też przed nanoszeniem tego podgrzać tą puchę np. na jakiejś kuchence turystycznej, żeby masa zrobiła się płynna. Także jak wolisz albo Bitgum (Bitex) lub Boll - myślę że ten drugi będzie mniej kłopotliwy.

Aha z tego co wiem to w Astrach zabezpieczenie korozyjne jest szare - można kupić Bolla w takim kolorze, gdybyś nie chciał czarnej łaty :D

michael85

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2008, 12:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Polska
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: michael85 »

Dzięki bardzo za odpowiedź. Ten Boll to dobry jest? Bo Bitex z tego co udało mi się w necie znaleźć to straszna kupa. Twardnieje i odpada. Czy należy jakoś specjalnie to miejsce oczyścić jakimiś chemikaliami? Lepiej to zrobić od razu czy poczekać do wiosny/lata?

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ja Bollem konserwowałem całe podwozie i jestem zadowolony, co do Bitexu to są różne opinie, wcześniejsze auto miałem tym zabezpieczone i nic nie schodziło.

Ważne jest żeby to miejsce co będziesz zabezpieczał nie było mokre, brudne ani tłuste inaczej po jakimś czasie może złazić, także wyczyść to miejsce dokładnie - może być nawet benzyną ekstrakcyjną i nałóż np. 3 cienkie warstwy tego Bolla, oczywiście w pewnych odstępach czasu.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja mam bitex od 4 lat na podwoziu i nic nie odpada ani nie twardnieje :D i do tego sam konserwowałem sprężarką :D tak więc z tym bywa różnie. Podjedź do jakiegoś sklepu lakierniczego i poproś o coś dobrego w sprayu i git

bubu1769

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 05 gru 2008, 16:11
Imię: Bartłomiej
Auto: Vectra b
Silnik: Z16XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: bubu1769 »

Polecam Boll. Można go kupić w macie bąd połysku i nadaja sie do malowania, a co do bitexu to kiedyś zabezpieczyłem nim podwozie Kadetta przed zimą a po zimie nie było po nim śladu :D
Mój [External Link Removed for Guests] :D

michael85

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2008, 12:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Polska
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: michael85 »

Dzięki Wam chłopaki. Zrobię jak mówicie. Tylko niech się trochę cieplej i bardziej sucho zrobi. Pozdrawiam i życzę bezwypadkowej jazdy :)

Roman

Astro-maniak
Posty: 190
Rejestracja: 03 paź 2008, 18:49
Imię: Roman
Auto: Astra H
Silnik: 1.6 16V
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Roman »

michael85 pisze:Witam

Dziś w związku z odwilżą przy wjeżdżaniu na podwórko podniosła mi się jedna z płyt i przerysowała kawałek podwozia. Podwozie w mojej Asi G jest zabezpieczone jakąś substancją której struktura została trochę naruszona (taka krecha na odcinku 40 cm. Co z tym fantem zrobic. Czym zabezpieczyć?


Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Witam, przerabiałem ten temat, wprawdzie nie uszkodziłem podwozia, ale w kilku miejscach wg. mnie fabryczna masa może być wzmocniona. Otóż z mojego rozeznania są dwie firmy uznane przez Opla produkujące tego typu masy antykorozyjne. Mianowicie Teroson firmy Henkel i Wurth. Obie produkuja pojemniki po 0,5 l w spreyu. Ale niestety nie są tanie - koszt ok. 30-50 zł. Proponuję dobrze wymyc uszkodzone miejsce i w temp. co najmniej 15 stopni dobrze wypsikać. Wg. mnie Boll czy szczególnie Bitex nadaje się gł. do produktów rodzimej motoryzacji : PF 126p, Polonez, a nie do uzupełniania warstw zabezpieczających nowoczesnych samochodów na bazie PVC. Z drugiej jednak strony ich zaletą jest stosunkowo niska cena. Jeżeli nie zdecydujesz się na te dwie markowe firmy to z dwojga złego wybierz Bolla, ale opartego w swym składzie na tworzywie sztucznym, a nie na bitumie. Pozdrawiam.

Zablokowany