Sensor/czujnik wycieraczek/zmierzczu Astra G

astrasport03

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 14 gru 2008, 18:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Sensor/czujnik wycieraczek/zmierzczu Astra G

#1

Nieprzeczytany post autor: astrasport03 »

Witam, nie wiem czy temat mam w dobrym dziale ale pomyślałem ze jest to dział właśnie techniczny oraz sprawę jaka kieruje również jest sprawa techniczna pojazdu.
Od pewnego czasu okolu 2 miesięcy posiadam astrę g 2.2 dti wersje sport z 2003 r;, gdy kupowałem auto zapewniano mnie iz posiadam w nim także sensor wycieraczek oraz sensor zmierzchu, jak dotąd nic mi nie działa póki sam nie włączę ani świateł ani wycieraczek co prawda posiadam na szybie taki jakby czujnik kolo lusterka w kształcie kwadracika i szyba jest inna niż zwykle astry, nie wiem akurat czy to to czy jest to od świateł jeśli nie to to powiedzcie jak to sprawdzić po czym poznać jak włączyć ewentualnie jak sprawić by to działało może tylko wystarczy wyjąc i wsadzić i zadziała kumpel w fordzie tak miał nie wiem jak to jest w oplach . Z góry dzięki za odpowiedz.

Poprawiłem tytuł i ort.
Thomas87
Ostatnio zmieniony 05 lut 2009, 14:34 przez astrasport03, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

sensor wycieraczek to chyba AG nie maily a sensor zmierzchu to tez nie wiem czy wystepowal. bynajmniej o obu rzeczach nie slyszalem w AG.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

astrasport03

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 14 gru 2008, 18:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: astrasport03 »

Wlasnie ciekawe czy to jest czy nie ma, na szybie mam jakis czujnik i inne wersje sport i wogle te lepsze wystarczy wpisac na allegro jakies astry i to niby maja albo ja mam tak jak i one ,,niby'' Ciekawe kto wie niech pisze. :)

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Czujnik deszczu, bo chyba o ten Ci chodzi, występował w AG. Tu są jego części składowe:

[External Link Removed for Guests]

22- czujnik deszczu.

Czujnik zmierzchu...hmm... na pewno był czujnik nasłonecznienia do climatronic'a :m


Co do szyby to masz pewnie szybę typu Solar, czyli odbijającą ciepło.

astrasport03

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 14 gru 2008, 18:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: astrasport03 »

Czyli ten czujnik deszczu jest na szybie? czy gdzies indziej, jak zrobic sprawdzic czy dziala czy jest jakis wlacznik ktorego nie zauwazylem czy cos odkrecic nie wiem ... , a co do sensoru swiatel? moze tez cos wiecie? czy jest gdzie sie znajduje.?

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Czujnik deszczu jest na szybie przy lusterku wstecznym., taka czarna plama jakby to powiedzieć. Włącz wycieraczki "na raz" do góry, czyli w pozycję -- Weź jakiś wąż z wodą i polej na szybę, wycieraczki powinny zmieniać prędkość zależnie od natężenia opadu wody.

Co do czujnika zmierzchu to może jest na wewnątrz podszybiu na środku deski :roll:

astrasport03

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 14 gru 2008, 18:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: astrasport03 »

Posiadam czujnik na szybie i wogole bo znajomy ma podobna wersje i szyba tak samo wyglada ma przedluzony czarny slupek pod lusterkiem wstecznym na srodek szyby jakby i tam on jest umieszczony tyle ze u mnie przy polewaniu woda nie dziala tylko czasowe zwykle podwojnie wytra szybe i tylko to :(. Chyba trzeba bedzie do fachowca podjechac ktoregos dnia i niech pomajstruje aby dzialalo skoro juz jest dolaczone do auta. Innej opcji nie widze , chyba ze moze wy cos wiecie? :(

Usunięty użytkownik 3235

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Na Twoim miejscu sprawdziłbym podłączenie do tego czujnika, musiałbyś rozebrać ta obudowę wokół lusterka i sprawdzić, ewentualnie (nie wiem jak to jest dokładnie w AG, ale pewnie podobnie jak w AH) może być tak że czujnik trzeba będzie skalibrować Techem2.

astrasport03

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 14 gru 2008, 18:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: astrasport03 »

,,Skalibrowac '' czyli co masz na mysli piszac to wyrazenie, wiesz jak dotad nie mialem nigdy do czynienia z techem i ogolnie dlatego moge nie kojarzyc wiele slow co one oznaczaja :) , Czyli kupic kabelek sprawdzic na techu - 2jce zapewne i skalibrowac ale czy to bedzie widac ze cos jest nie tak z tym czujnikiem ? czy bedzie to jakos inaczej opisane/?

Usunięty użytkownik 3235

#10

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Sprawdź jeszcze czy ten żel dobrze wypełnia przestrzeń wokół czujnika, może miałeś szybę zmienianą i źle ktoś to zrobił.

Zablokowany