Ukryte ESP ???

astrasport03

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 14 gru 2008, 18:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Ukryte ESP ???

#1

Nieprzeczytany post autor: astrasport03 »

Witam,
Kolega od niedawna ma astre z 2003 roku podobnie jak moja, lecz dziwi nas jeden otwor przy galce zmiany biegow jest dziura , malo tego wokol tej dziury jest pod swiatlo widac jakby zamontowany byl wlacznik zaraz przy skrzyni biegow miedzy popielniczka a galka od biegow na samym srodku, co by nie bylo dziwne to posiada system ASR, a oto pytanie jak poznac czy moze byc w aucie ESP mozliwe ze wlasciciel wcesniejszy to wyrwal albo cos stwierdzil ze mu nie bedzie potrzebne bo auto dosyc po przerubkach nawet na sportowsze bardziej posiada klimatronik, komputer, tempomat i wiele innych .
Czy wiecie jak poznac po czym poznac czy jest w aucie system ESP ale np w tym przypadku odlaczony, czy jechac na komputer niech sprawdza i powiedza. \Czekam na wasze odpowiedzi. :)

[ Dodano: 2009-02-06, 09:43 ]
Mialem na mysli w poprzednim poscie ze chodzi o astre G z 2003 roku. :roll:

lukaszluk

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 16 sie 2008, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lukaszluk »

zrób zdjęcie tego ..... i jak coś to wtyczki .
Obrazek
Obrazek

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

a nie powinna przy przyblokowywaniu kół jeszcze kontrolka od TC się świecić na liczniku? :>
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

snajpi84

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 15 paź 2008, 13:40
Imię: Michal
Auto: Astra G / Mondeo IV
Silnik: 1,7 DTI / 2,0 TDCI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gostomko
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: snajpi84 »

Jeśli jest TC to przy wlozeniu kluczyka i włączeniu pradu zapali się kontrolka na desce obok kontrolki ABS
[External Link Removed for Guests] - jeździdło - Astra G Kombi
[External Link Removed for Guests] - zabawka - Vectra C GTS

astrasport03

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 14 gru 2008, 18:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: astrasport03 »

Tak ASR czyli TC mam bo mi blokuje kola na sniegu czy na poslizgu i kontrolka sie swieci tez ale chodzi mi o ta inna kontrole trakcji tzw ESP, niby ona sie tez swieci na tej samej kontrolce z tego co kolega wywnioskowal z instrukcji, bo to o jego auto sie rozchodzi takze asr mu dziala i ma dziurke jak opisalem tam kolo galki od biegow tak ajkby takze mial esp tylko ze brak wlacznika , dziwny przypadek jak to poznac jakies kostki cos pod maska? czy prosto na diagnostyke interfejsa i sie okaze??

[ Dodano: 2009-02-19, 23:28 ]
Czyli na to wychodzi jak poczytalem na forach roznych ze te TC ma kontrolke obok abs ale i take esp czyli tc+ posiada ta sama kontrolke takze wydaje mi sie ze posiada ta astra zarowno to jak i drugie jest to 2003 rok i dobrze wyposazona nie sadze by bylo jej tego brak raczej gdy sie jedzie po sniegu faktycznie koryguje troche tor gdy sie jedzie po luku i dodaje gazu,jest to odczuwalne jednak gdy jadac po luku zaciagne reczny to i tak mnie niesie bokiem , wiec juz sam nie wiem moze tak musi byc i tak to dziala , TTTM.

Zablokowany