Pomozcie w wyborze 1 samochodu :)

Awatar użytkownika
eloelo

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2009, 14:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Pomozcie w wyborze 1 samochodu :)

#1

Nieprzeczytany post autor: eloelo »

Witam mam problem z zdecydowaniem sie 1 samochod mysle nad: Opel Astra,Honda Civic,Rover z serii 200,VW POLO.
samochod najlepiej do 8tys. reszte chce miec na oplaty najlepiej by mial:
2xairbag
klime
wspomaganie
abs
el.szyby
alu

aha no i zeby byl w miare ekonomiczny i niedrogi w utrzymaniu czesci itp :)

Dzieki za wszelkie rady : )

Fabian

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:35
Imię: Fabian
Auto: Bmw e36 316i
Lokalizacja: Toninek k.Koronowa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Fabian »

Witaj. Jako osoba która kocha model Astra to radził bym Ci kupić za te pieniądze jakąś dobrą efke :) najlepiej dieselka isuzu albo 1.6 16v ecotec bo uważam że to bardzo dobry wybór. Za 8 tys dostaniesz nowszą asterke z dobrą blachą a części to są grosze ponieważ jest bardzo popularna. pozdrawiam

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

powiem Ci tak ze miałem podobny problem to Twojego ..... tez przegladałem modele aut ktore wymieniłes ..... i doszedłem do wniosku ze CIVIC jest drogi a szału nie robi (rocznikowo dość stary) ..... rover pewnie lepsze wyposażenie ale zato ciezko z cześciami chyba a tym bardziej nie jest mi znana jego bez awaryjność..... i po dłuższych poszukiwaniach bez pośpiechu z zakupem auta narafiła mi sie okazja na astre 1,8 16V z 97r za 6tys. zł (takiego silnika poszukiwałem) ale moge Ci z calego serca polecic silnik 1,6 8v i będziesz z niego zadowolony bo spalanie w kombi na trasie do 90 miałem 5,5 litra a w mieście 7,5 do 9 (max deptanie), a przez czas kiedy ojciec kupił astre 1,6 8v czyli juz 9 lat ja mamy powiem Ci ze w silniku procz wymiany uszczelki od pokrywy zaworów, świec, oleju, termostat , paski nic sie nie dzieje ...... silnik sie nie psuje... jeździlismy tym autem sporo i zadko sie cos psuła.... conajwyzej sie zuzywały czesci eksploatacyjne .... czesci do opla nie sa drogie... no i nie trzeba duzo robic :) także na mechanikach zaoszczędzisz ... tylko kup zadbana i dbaj o nia :)


z całego serca polecam Ci Astre nawet jeźeli nie będzie miała elektrycznych szyb
Ostatnio zmieniony 21 mar 2009, 17:35 przez Robcio, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

Awatar użytkownika
eloelo

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2009, 14:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: eloelo »

rozumiem ze chodzi o astre F ? niebardzo sie znam na tych skrotach jest to jakas odmiana astry?
Jesli astra chcialbym napewno hatchback'a bo bardziej mi sie podoba jesli nie kupilbym diesle to ile taki silniczek 1.6 pali benzyny ? i jeszcze pytanie z innej strony ile kosztowac mnie bedzie ubezpieczenie np. Astry OC i AC chyba ogolnie wszystko co bedzie mi potrzebne do spokojnego jezdzenia.
Jesli trafilbym na jakis egzemplarz sprowadzony to rozumiem ze trzeba bedzie za rejestracje doliczyc jakis tysiac zlotych ?

Jesli chodzi o Rover'y wlasnie mnie przyciagaja bo maja dobre wyposazenie a z czesciami to podobno mit bo zasiegnalem paru rad troszke czesci wchodzi z nich z CIVICA no i ogolnie ceny ksztaltuja sie srednio za robocizne i czesci i ja juz sam niewiem :/
Ostatnio zmieniony 21 mar 2009, 17:39 przez eloelo, łącznie zmieniany 1 raz.

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

ja za pojemnosc 1,8 mam 20lat prawko prawie 2 lata ... jestem współwłąscicielem ojciec ma 60% znizki płace 505zł .. za 1,6 zapłacisz mniej .... a jak dobrze wybierzesz ubezpieczyciela to nawet zapłacisz duzo mniej .... ja wybrałem Aliazn ponieważ po przedłużeniu z nimi umowy nie patrza na moj młody wiek co sprawia ze nastepne ubezpieczenie zapłace ok 350 zł ....
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

Awatar użytkownika
eloelo

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2009, 14:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: eloelo »

ile pala te Astry 1,6 1,8 ? o diesle nie pytam bo tam pewnie malo.

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

Proponował bym ci astre
[External Link Removed for Guests]
tu akurat jest z silnikiem isuzu najlepsze dizle w oplu. Ale osobiście nie kupywał bym dizla co ma 12 lat.
Raczej poradził bym ci to co kolegaRobcio, 1,6 v8 bez żadnych ecoteków bo to szajsowate silniki. Części czasem o 100% droższe niż do v8. Tyle że w heczbeku jak proglem taki jak w sedanie że przeważa silnik 1,4 nie ze jest zły ale zbyt wolny jak na jakieś trasy czy coś. Taki w sam raz mysle 1,6 sam taki mam w mieście sobie radzi na autostradzie tez.
Mysle ze z tą astrą tak na 1 raz dobrze ci radzimy tak zebyś sie nie zraźił bo nawet bmke mozesz kupić tylko mozesz czasem zacząć pic czy coś bo róznie ludzie sobie z tym radzą heh
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

Awatar użytkownika
eloelo

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2009, 14:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: eloelo »

Duzo roboty przy tamtej astrze co myslicie o tej ?
[External Link Removed for Guests]


z tym ze zadnego zdjecia silnika i wnetrza a przydalobny sie

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

bys musiał zapytać się użytkowników astry z silnikami diesla jak to z nimi jest bo ja słyszałem że głowice pękają ....
a co do spalania
do 1,6 8v na trasie do 90km/h pali 5,5 litra do 120km'h 7,5 a z klima 8,5
miasto 7,5 przy spokojnej jeździe a przy ostrym deptaniu 9

a 1,8 16V w miescie przy spokojnej jeździe 9 z groszem a przy deptaniu 12 ... na trasie ok 7,5
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

Głowice pękają w dieslach oplowskich, a większość jest pochodzenia Isuzu.

Jeżeli chodzi o:
Opel Astra F (I) - najekonomiczniejsza, z gazem bardzo się lubi, rzadko się psuje
Honda Civic - więcej spali, tylko benzyna bo nie lubi gazu, droższe części, psuje się bardzo rzadko
Rover z serii 200 - jak civic, tyle że tańszy, ale części i eksploatacja jak civic, bo z civica większość
VW POLO - coś jak corsa, mały, dużo nie pali, psuje się rzadko, nie wiem jak z gazem tam, ale na pewno bym nie kupił z racji tego, że zupełnie bez sensu trzyma cenę - za tą samą kasę można mieć młodszego i lepiej wyposażonego opla, np astrę...

A co do pojemności, to (osobiste doświadczenie) albo 1.6 8v albo c20nz, śmiało można kupować z gazem, bo bardzo dobrze go znoszą, oba silniki baaaardzo trudno zajechać, przez co będą bardzo oszczędne pod względem finansowym, bo gaz tani a będą paliły w mieście około 9-14 litrów w zależności od instalacji, nogi, miasta. Jedyne różnice między nimi, to spalanie (choć jak przesiadłem się z astry kombi 1.6 do kadetta gsi 2.0 to nie odczułem różnicy, może litr więcej) oraz stawka za ubezpieczenie, choć ja za Kadetta (18 lat, tatko jako współwłaściciel, tylko małe zniżki, bo stłuczkę miał) płacę 600zł za rok, a jednak ma sporo więcej mocy od 1.6.

Wszystkie auta, które wymieniłeś to raczej solidne konstrukcje (nie licząc blachy opla), ale ze względu na ekonomiczność oraz dobry stosunek cena/jakość postawiłbym na Astrę f z roku powyżej 1995 (lifting) oraz koniecznie z niemieckiej fabryki (lepsza blacha niż z polskiej)

Pozdrawiam :)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

Zablokowany