Skok tłoka w zaworze EGR

Awatar użytkownika
VoyteQ

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2009, 22:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków ;)
Kontakt:

Skok tłoka w zaworze EGR

#1

Nieprzeczytany post autor: VoyteQ »

Witam takie pytanko do posiadaczy astry G 1.6 16v z16xe
Czy ktos z was czyscił zawór egr bo ja juz traz to robiłęm i mam wrazenie ze nie do konca dobrze.
Na poączatku wiadomo był na nim nagar który wyczysciłem wd 40 i zaczołęm wciskac ten tłoczek co lekko wystaje z obudowy. Po 5 minutach obstukiwania młotkiem zaczął sie ruszac. z tym ze jest to dosłownie pare minimetrów ruchu w dół. A tam jest taki kanał z boku który jak sie domyslam blokuje ten zaworek i nie ma na tyle skoku zeby go otworzyć. I teraz sie zastanawiam czy taki mały skok tego tłoczka wystarczy czy tez powinien wskakiwac do samego dołu tak zeby zrobić obieg dla spalin miedzy tymi kanałami . NIe chce na pałe tego robić bo wiadmo ze zawór kosztuje z 300 zł a znajac zycie trzeba bedzie uzyc troche siły i wd 40 zeby to przepchac na dół i żeby to zaczeło pracowac tak jak ma....

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

Ello

Kolego skok tłoka to około 10 -15 mm

W całym zakresie powinien chodzis płynnie i nie powinien sie blokowac na pełnym wcisnieciu.

Zamiast stukac na noc z zaworem do nafty i sukcesywnie małymi kroczkami do pełnego sukcesu.

Ale z twojego opisu wynika ze nie bedzie łatwo .... zapusciłes sobie go waść.

Pozdro

A ... jeszcze jedno :) najwazniejsze jest oczyszczenie osi zaworu a z tym jest problem bo nie ma do niej swobodnego dostepu ... ja mam na to wypracowany swoj prywatny sposob ale on dziala tylko w wypadku kiedy tłok sie zacina a nie kiedy nie da sie nim ruszyc :).

Na poczatek dobre rozmoczenie całosci elementow ruchonych w nafcie/ropie

...

Zablokowany