woda pod szyberdachem astra f

misio

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2009, 14:03
Imię: Grzegorz
Auto: Astra F
Silnik: 1.7 DTI Isuzu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

woda pod szyberdachem astra f

#1

Nieprzeczytany post autor: misio »

witam.


problem w moim asterixie polega na: gdy pada ostro deszcz lub lezy snieg na autku ktory staram sie zgarniac w miare mozliwosci -garazu brak- to uchylajac zaslone szyberdachu po stronie drivera z przodu jest ciut wody i co zauwarzylem po dluzszym czasie wzdluz lewej strony podsufitki nad drzwiami jest efekt wilgoci-nie plam lecz male opadanie materialu- otworzylem na full szybke i sprawdzilem kanaly odprowadzajace i sa drozne.

wiec mam prosbe-czy zna ktos z mojej okolicy wporzo speca od szyb-szyberdachow? jak tak prosze o cynk a jesli nie to czy mial ktos lub slyszal o takim problemie i czy jest opcja demontazu starej i montazu nowej uszczelki na szybie tak aby woda nie dostala sie wcale po jej wymianie.

z gory wielkie dziex.

shaggy_nl

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 07 sie 2008, 12:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zd-Wola
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: shaggy_nl »

Miałem podobny problem tylko, że mi z podsufitki leciała woda jak z rynny :)

Co się okazało to uszczelka była brudna (piasek, jakieś paprochy itd), dlatego wszystko przepuszczało. Sprawdź w jakim stanie jest Twoja, bo czasami problem powoduje totalna głupota :)
I`ve got to change to stay the same

Moja asterka: [External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 5195

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Z tego co się orientuję (sam nie mam szyberdachu), to wodę, która nawet przeleci przez zewnętrzną uszczelkę powinien odprowadzać jeden, lub dwa gumowe wężyki, które mają wylot w podwoziu samochodu. Proponuję zatem znaleźć takowe i sprawdzić ich drożność. Podejrzewam, że to jest właśnie rozwiązanie Twojego problem. Szkoda zachodu, żeby jechać z tym do szpeca, który wykasuje 50zł.

AndrewB

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: AndrewB »

IMHO albo zatkane odpływy albo woda dostaje się przez szwy dachowe:)

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

misio, Mi szyberek przeciekal w jednym rogu szyby. Podkleiłem go chyba poxilina. Moze jeszcze dzis dam rade zrobic zdjecie.
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

Zablokowany