Program TIS 2000

shalwia

Astro-maniak
Posty: 117
Rejestracja: 10 paź 2008, 14:52
Imię: Jarek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Program TIS 2000

#1

Nieprzeczytany post autor: shalwia »

Ściągam z Astra-H.ru program TIS 2000 (wersja ze stycznia 2008). Z tego, co wyczytałem to jest to program dla mechaników pojazdów marki Opel/Vauxhall. Instruuje, jak krok po kroku naprawiać poszczególne awarie. Trochę to potrwa, zanim ściągnę ten program do końca, bo zajmuje on aż 3GB. Czy ktoś z Was ściągnął wcześniej ten program? Czy ktoś go używał? Czy ktoś z Was coś o nim wie?

[ Dodano: 2009-04-11, 14:42 ]
Jest tam też do ściągnięcia program o nazwie EPC

Opis z Astra-H.ru:

"EPC - catalog of those completing almost to all models Of opel, utilized in dealers, on all possible services, stores and other offices, which supply these most those completing. With the aid of EPC it is possible accurately to learn of what elements consists one or other aggregate or another or unit of your machine, to select components for the upgrade (for example the installation of cruise- control) and after learning catalog numbers to purchase necessary components."

EPC - katalog części do większości samochodów Opla (zawiera numery katalogowe).

Sądzę, że ten program również może być bardzo przydatny. Jeśli ktoś miał do czynienia z powyższymi, proszę o komentarz. Dzięki.
Discover Opel...

scrapy9999

ex-Staff
Posty: 275
Rejestracja: 17 paź 2008, 13:06
Imię: Tomek
Auto: Astra G Kombi
Silnik: Y20DTH
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Stargard szczeciński

#2

Nieprzeczytany post autor: scrapy9999 »

shalwia pisze:TIS 2000
shalwia pisze:Czy ktoś go używał?
Jeśli chodzi o Tis to bardzo pomocny programik. Jest w nim dużo info na temat co i jak pokolei a nawet momenty dokręcania. Polecam go ściągnąć

Jeśli chodzi o EPC to zaletą jest to że idąc coś kupić masz ze sobą już nr katalogowy i nawet szukając na necie szukasz po nr

Nie wiem jak innym ale mi te programy bardzo ułatwiły sprawy związane z samochodem

shalwia

Astro-maniak
Posty: 117
Rejestracja: 10 paź 2008, 14:52
Imię: Jarek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: shalwia »

scrapy9999 pisze:Jest w nim dużo info na temat co i jak po kolei a nawet momenty dokręcania.
A jest w nim usuwanie poszczególnych błędów (kodów ECN) krok po kroku? Są schematy, rysunki? Obsługa jest po angielsku?
Discover Opel...

scrapy9999

ex-Staff
Posty: 275
Rejestracja: 17 paź 2008, 13:06
Imię: Tomek
Auto: Astra G Kombi
Silnik: Y20DTH
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Stargard szczeciński

#4

Nieprzeczytany post autor: scrapy9999 »

Ja mam starszą wersje TIS-a ale rysunki mam i polską wersje. Jeśli chodzi o błędy to nie mam pojęcia bo mi jeszcze błędy nie wyskoczyły

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

tak tez ma tis 2000 i jest tez przydatny. W sumie to nie a juz astry no ale tisa mam.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Zablokowany