Problem z klimatyzacją

pepedealer

Astro-maniak
Posty: 120
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:39
Imię: Przemek
Auto: Astra J sedan
Silnik: B14NET LPG
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ostrołęka
Pomocny: 1 raz

Problem z klimatyzacją

#1

Nieprzeczytany post autor: pepedealer »

Witam wszystkich

Jeśli piszę w złym miejscu to przepraszam i proszę o przeniesienie tematu we właściwe miajsce.

Mam problem z klimatyzacją. Kupiłem AH 2 miesiące temu. Podczas oględzin uruchmiłem klimatyzacje i wszystko było w porządku. Poźniej raz korzystałem z klimatyzacji w aucie przez około 30 minut i działała w porządku. Wczoraj włączyłem klimę i przez kilka minut funkcjonowała bez zarzutu. Potem przestało lecieć zimne powietrze. Silnki pracował równo, a po jakimś czasie zaczęły falować obroty przy włączonej klimatyzacji. Objawy były takie jakbym włączał i wyłączał klimatyzację bez przerwy (przycisk sygnalizował czały czas, że klimatyzacja jest włączona). Czym może być spowodowane takie zachowanie klimatyzacji? Czy brak jest czynnika w układzie? Jesli tak to gdzie szukać nieszczelności (gdzie najczęściej się pojawiają)? Jak powinno wyglądać sprawdzenie, odgrzybienie i nabicie układu? Ile powinno zmieścić się czynnika w pustym układzie?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Przemek

kriss124

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 22 sie 2008, 8:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kościan
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kriss124 »

witaj,nie jestem elektrykiem,ale mozesz miec gdzies zwarcie,ale moze sie myle,jesli natomiast chodzi o brak plynu chlodzacego to jak masz go za malo lub brak to sprezarka nie powinna sie wogole wlaczyc,co do plynu powinno byc od 700 do 900 gram juz dokladnie nie pamietam,co do odgrzybiania to mozesz sam sobie zrobic sa do kupienia rozne srodki na odgrzybianie samemu chocby na allegro,chyba ze sie niechcesz bawic to odgrzybianie wraz z wymiana filtra kosztuje od 80 zl,dopuszczenie cieczy chlodzacej od 120zl
kriss

Zablokowany