Uderzenie na skręconych kołach podczas pokonywania progu

matrixxp

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 14 maja 2008, 13:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Uderzenie na skręconych kołach podczas pokonywania progu

#1

Nieprzeczytany post autor: matrixxp »

Od pewnego czasu podczas przejeżdzania przez próg na maksymalnie skręconych kołach w prawo (przejeżdzanie przez krawężnik, cegłę, itp itd) słyszę metaliczne uderzenie w lewym przednim kole ...
Tydzień temu zostały wymienione końcówki drążków kierowniczych - ale dźwięk nadal jest słyszalny ...

Podczas jazdy na wprost nic takiego nie słychać - nawet gdy przejeżdzam przez dziurawe torowisko - idealna cisza .... Ale gdybym skręcił koła maksymalnie to każde wpadnięcie w dziurę będzie objawiało się metalicznym uderzeniem i takim jakby dobiciem ....

Co to jest do cholery ??

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

na szarpaki i szukac ale wydaje mi sie ze to gumy na wahaczu (sprawdz tylną gume na prawym przednim wahaczu).

Ewentualnie moze to byz sprezyna ale bardziej prawdopodobna gum.

Pozdro

_arti_

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 28 mar 2009, 9:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tychy-okolice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: _arti_ »

prawdopodobnie jest to:
-poczatek luzu sworznia wachacza.
-łacznik stabilizatora lub któras z gum stabilizatora
-największa tuleja w wachaczu-przemieszczenie sie jej w dół lub góre i wachacz uderza w sanki
-luz nie na końcówkach drązków lecz na przekładni, jezeli ta opcja to z biegiem czasu powinien sie objawiac tym samym stukiem podczas ruszeina lub poczatku hamowania.

najlepiej na szarpaki, skrcić kołami i delikatnie ruszac

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

_arti_, w sumie wymieniles wszystko co w zawieszeniu moze stukac :)

ale co do szarpakow to przyznaje racje ... najlepszy sposob na wykrycie usterek zwieszenia...

Najlepiej podjechac do "pana wiesia" na stacje diagnostyczną dac mu na piwko zeby w wolnym czasie miedzy przegladami wyszaroał ci samochodzik ...


Pozdro

_arti_

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 28 mar 2009, 9:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tychy-okolice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: _arti_ »

w astrze mojej niewiasty przy skręconych kołach w lewo jak wjeźdam na mały uskok, tez lubi coś niexle puknąc, jakby uderzył młotem w koło przez gume, szarpaki nic nie wykazały. ale obstawiam przemieszczenie się tuleji w wachaczu tej poziomej okragłej. pewnie wali w sanki

matrixxp

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 14 maja 2008, 13:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: matrixxp »

.... dwa dni temu zdjąłem koło .. szukałem szukałem .. i nie znalazłem żadnych śladów po uderzeniach ... założyłem koło i znowu testy .. cegła pod koło..na skręconych w prawo kołach przejeżdżam, raz do przodu raz do tyłu .. wali coś jak cholera ...

podniosłem maskę .. zacząłem bujać autem - ale tak konkretnie i udało się .. w końcu znalazłem ... w kielichu coś strasznie wali.. zdziwiłem się bo rok temu miałem wymieniane te gumy co są w kielichu.. wziąłem kluczyk 18 i lekko odkręciłem amorek - przekręciłem taką gumę z wypustkami co jest na kielichu o 90 stopni i dokręciłem z powrotem amorek ... zacząłem bujać autem i .. CISZA ...

czy to było coś związane z okrągłą gumą z wypustkami ? okaże się podczas jazdy ... testów z cegłą nie robiłem bo rozkruszyła się biedaczka ...

simon23

Astro-maniak
Posty: 1238
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:12
Imię: Przemek
Auto: była Asia f-ka jest Volvo v40
Silnik: C16SE +LPG 1.8+lpg
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie/wlkp
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: simon23 »

witam mam problem z moja asterka f 1.4 1992 przy jezdzie po dziurach słychac metaliczne stukanie chyba układu kierowniczego sprawdzalem krzyzak i jest szczelny czy możliwe ze maglownica juz jest tak zużyta ze stuka

Zablokowany