Kilka pytań odnośnie Opla Astry

Gość

Kilka pytań odnośnie Opla Astry

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Warto kupić Opla Astrę I? Jest to awaryjne autko? Czy na przykład Astrą z 92r. o przebiegu 200tyś da się jeszcze trochę pojeździć? Jaki silnik najlepiej działa z LPG? Interesuje mnie Hatchback.

Z góry dzięki za odp.

Michu

Astro-maniak
Posty: 747
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jarocin Wielkopolska
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Michu »

Wiesz warto kupic Astre F . Nie polecam samochodow ktore maja 200 tysiecy km. No ja mam 1.4 Mpi i dobrze dziala z gazem 1.6 tez działa dobrze . Pozdrawiam i czekam az cos kupisz i sie pochwalisz

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Michu pisze:Nie polecam samochodow ktore maja 200 tysiecy km
taa ale znajdź astrę z 92 albo z 93 roku która ma przebieg poniżej 200tyś :/ chyba tylko kręcone mają niżej :/

ja dieselka z przebiegiem 260tyś a naprawdę świetnie jeździ a silniczek igła :D niejedno nowe autko potrafi zaskoczyć

jedyne wady astry f to rdza :/ często zżera progi, nadkola rdzewieje przy uszczelkach szyb. co do silników benzynowych nie będe się wypowiadał bo nie mam doświadczenia

1.4 mpi to dobry silniczek ale do wielopunktu przydała by się już droga sekwencja żeby to jeździło :/ proponuje jakiś silniczek ...16NZ czy coś bo tego jest pełno na rynku no i odpukać gdyby coś się stało to łatwo dostać taki silniczek i części do niego na szrocie za nieduże pieniądze. silniczek ma 75 koni chyba i naprawdę fajnie się nim jeździ :D może nie ma za dużej mocy i na kresce nie ma co startować ale coś za coś

Lis-Witalis

Astro-maniak
Posty: 293
Rejestracja: 08 lip 2007, 21:25
Imię: Krzysztof
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1,8 20 V
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Lis-Witalis »

Witam wszystkich.
Mam pytanko. Czy wie Cie czy można kupić i gdzie emitacje wlotów powietrza na przednią maskę ? Fajnie to wygląda ale właśnie się zastanawiam czy takie emitacje są czy trzeba by było kupować całą maskę przednią z tymi wlotami ? Proszę o jakieś podpowiedzi. Pozdro z upalnego Lublina.

[ Dodano: 2007-07-21, 18:37 ]
moje fotki :
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Powiem Ci, że też stałem przed dylematem zakupu auta ale w końcu padło na Astre i jestem z niej bardziej niż zadowolony. Gazu nie pakowałem bo pali jak dla mnie oszczędnie (7l/100km w większości po mieście). Jedyne na co patrz, to na "przeróbki", które mógł zrobić poprzedni właściciel, bo u mnie skurczybyk zaspawał cały układ wydechowy ale tak badziewnie, że po jakimś czasie odpadł mi tłumik... Jak nie ma takich udziwnień to się nie zastanawiaj.
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

Tigerr

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 06 maja 2007, 10:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Tigerr »

ja mam silnik 1.6 16V ecotec, instalacja gazowa 2 generacji i powiem szczerze ze na gazie lepiej mi sie jezdzi niz na benzynce, przynajmniej tak samo dynamicznie jak nie bardziej a pali mi 10litrów LPG przy bardzo dynamicznej jezdzie (na trasie średnio 140-160km/h , a w miescie tez jej nie oszczedzam) Przy spokojnej jezdzie schodzi do 9litrów LPG (rekord to 8,3l :mrgreen: ) Faktycznie najpowazniejszy mankament to rdza- na to trzeba zwrócić szczególną uwagę, ogólnie jeżeli coś robiłem to były to jakieś drobnostki w wiekszości opisane jak je naprawić na tutejszym forum ;)

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dzieki.

Mam do wydania jakieś 6-6,5tyś. Kupie już coś za to? Autkiem będę sporo jeździł, kilka razy w roku w dłuższe trasy typu 600km w jedną stronę. Macie zaufanie do swoich Astr? :) Wiadomo, żeby się nie rozkraczył w trasie...

aha i jeśli chodzi o wygodę - jest w HB wystarczająco miejsca na przednich fotelach? A z tyłu? :)

pzdr.

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Witaj. Za tą kwotę powinieneś kupić coś nowszego, z mniejszym przebiegiem niż to o co pytałeś. Astrą zrobiłem ponad 30 tys. km. i do tego czasu nic się nie zepsuło, żeby ją unieruchomić - czyli jest niezawodna.
W HB z przodu jest mnóstwo miejsca - przy wzroście 190 jest jeszcze sporo do odsunięcia fotela. Gorzej z boku, można się ocierać z pasażerem, ale to już zależy od gabarytów kierowcy.
A z tyłu... to nie wiem, bo nie jechałem.
[External Link Removed for Guests]

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Bierz benzyne na wtrysku jedno lub wielopunktowym, nie bierz 16v bo na olej nie zarobisz, poza tym sa zdecydowanie mniej niezawodne.
Do tego w zasadzie cala seria ..nz jest praktycznie "bezkolizyjna".
Rdza wpieprza wszystkie ople... one tak juz maja, ale na tle innych marek chyba sie specjalnie w tym miejscu nie wyrozniaja (oczywiscie nie uwzgledniajac ocynkowanych bmw, mercy czy audi :))
Wielkim plusem sa bardzo tanie czesci zamienne, w dodatku jak ma sie znajomego mechanika co zrobi za pol darmo to juz wogole super.

Dodatkowo dla silnikow na wtrysku jednopunktowym instalacje gazowe sa tansze.

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#10

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

To ja Ci powiem tak..Stalem niedawno przed takim samym problemem bo szukalem autka do 6tys. I kupilem astre 1,4 z 92r :mrgreen: Miala ona na liczniku 209tys. Ja zrobilem nia w 3 msc ponad 6 kkm i praktycznie wymieniam w niej teraz na biezaco tylko rzeczy eksploatacyjne. Mam juz za soba caly uklad hamulcowy, kontrole instalacji gazowej ( bo kupilem go od razu w gazie) , pare drobiazgow, cewke( bo zaczela juz przebijac). Zostal mi na dniach tylko olej i rozrzad. Autko spisuje sie swietnie. W trasie pali 6,5 l gazu ( ~90-100km/h) , 8,5 l ( ~120-130km/h) a w miescie w korkach max 11..najczesciej 10,5...takze jestem z niego bardzo zadowolony. Silnik chodzi rowniotko, nie boje sie tym autkiem wyjechac w dluzsza trase....no i wyglada bardzo dobrze jak na 15 letnie autko :mrgreen: Dodatkwo zrobie mu pomiar cisnienia. Oleju bierze ok 0,4 na 5000km takze nie jest to wiele. Ja to autko goraco polecam tylko uwazac trzeba na progi i nadkola - "rudy rudy rudy rydz" :mrgreen:
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Zablokowany